Beşiktaş Gelirlerini Katlamaya Devam Ediyor!

Beşiktaş, Süper Lig'de kazandığı başarıların yanı sıra, Şampiyonlar Ligi sayesinde de gelirlerini katlamaya devam ediyor.
Haberin yayılanma tarihi:06 Ekim 2017, Cuma

Şampiyonluk payı, yayın gelirleri, Kartal Yuvası satışları ve sponsorluk gelirlerine Şampiyonlar Ligi'nden gelen hasılatın da eklenmesiyle geçtiğimiz sezonu 13 yıl aradan sonra ilk kez 4.7 milyon TL dönem karıyla kapatan Siyah Beyazlılar, bu sezonki gelirlerle karlılık oranını daha da artırmayı hedefliyor.

EN BÜYÜK HASILAT ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDEN

Şampiyonlar Ligi'ne katılmanın Avrupa ve dünyada popülerliği artırması bir yana, kulüp gelirlerinde de en önemli paya sahip olduğu artık bilinen bir gerçek.

Lig şampiyonunun doğrudan katıldığı devler arenasının grup aşamasında kalınsa bile yıllık 30-35 milyon Eurolara ulaşan bir rakamı kulüp kasasına sokması bu ligin önemini her açıdan gözler önüne seriyor.
Siyah Beyazlılar geçen sezon Şampiyonlar Ligi'nden, gruplardan çıkamamasına rağmen artan paylar, katılım, yayın geliri ve stat hasılatı ile beraber 32 milyon Euro'ya yakın bir para kazanmıştı.

Bu sezon iki maçta kazanılan 6 puan ve gruptan çıkma şansının artması geçen sezonki gelirin geçileceğini net bir şekilde ortaya koymuş durumda. Geçen sezon grup aşamasında 1 galibiyet ve 4 beraberliğe 3.5 milyon Euro prim alan Siyah Beyazlılar, daha şimdiden 2 galibiyetle 3 milyon Euro prim kazandı. Kara Kartallar kalan dört maçta gruptan çıkmayı başarırsa doğrudan 9 milyon Euro daha ek gelire sahip olmanın yanı sıra, galibiyet primleri ile de 12-13 milyon Euro'yu aşan gelirin daha sahibi olacak ve geçen sezonki 32 milyonluk geliri 45 milyon Euro'ya kadar çıkaracak.

KARTAL YUVASI HER SENE CİROYU KATLIYOR

Beşiktaş'ın gelir kalemlerinde en büyük paylardan biri de Kartal Yuvası gelirleri.

Fikret Orman'ın başkanlığa seçildiği 2012 yılından bu yana takımın başarısı ile doğru orantıda seyreden Kartal Yuvası'nın şimdiki ciroları o zamanlar çoğu taraftara ve kongre üyesine hayal gibi geliyordu.

2012 senesinde 11 milyon lira toplam cirosu olan Kartal Yuvaları geçen sezon 78 milyon ciroya ulaştı. Bu sezon için bütçesini 115 milyon Lira olarak belirleyen Kartal Yuvaları'nın hedefi ise bu rakamı da geçerek 150 milyon Lira ciro yapmak.

Ligin henüz 7. haftası olması ve ürünlerin geçen seneye göre 1 ay daha geç satışa sunulmasına rağmen şimdiden ulaşılan 50 milyon Liralık ciro, 150 milyon hedefinin tutturulması için büyük ümit vaat ediyor.

 Ali Danaş / DHA

Etiketler: para   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki