Beşiktaş İlkelerine İhanet Edemezdik!

“Camiaları ilkeler ayakta turar. Bizim için sportif başarı ikinci planda gelir. Eğer sahaya çıksaydık, Beşiktaş’ı Beşiktaş yapan değerlere ihanet etmiş olurduk. Bu karar kimseye karşı değil, Beşiktaş’ın yanında olmak için alınmıştır''...
Haberin yayılanma tarihi:28 Nisan 2018, Cumartesi

Yazılı bir açıklamayla Fenerbahçe’yle 33 dakikalık maça çıkmayacağını ilan eden Beşiktaş’ın bu kararı nasıl ve neden aldığını herkes merak ediyordu.

İşte Beşiktaş camiasının hissiyatı ve alınan ‘Sahaya çıkmama kararına’ getirdiği açıklama: Bir defa bu kararı biz hiç kimseye karşı almadık. Bir başkaldırı olarak görülmesi kesinlikle yanlış yorumdur. Biz bu kararı Beşiktaş için, Beşiktaş’ın ilkelerini korumak için aldık. 

KILAVUZUMUZ AHLAK VE ADALET

Camianın tamamında bir ‘Haksızlığa uğradık’ duygusu vardı ve Federasyonun ‘Maç kaldığı yerden devam etsin’ kararı kimsenin içine sinmiyordu. Çünkü kurallar ve yönetmelikler bizim hükmen galip gelmemizi gerektiriyordu. Sonuçta temsil ettiğimiz camiaya karşı sorumluluklarımız var. Biz bu kararı alırken denge gözetmedik. ‘Onu yaparsak ne olur, bunu yaparsak ne olur’ politikası içinde hareket etmedik. Bu kararı alırken tamamen Beşiktaş’ın değerlerine uygun, spor ahlakına, spor etiğine uygun bir karar almaya çalıştık. İlkemiz ve kılavuzumuz bu oldu. 

TÜRK SPORUNA KATKISI OLACAK

Herkes şimdi bizim bu karardan dolayı bazı mağduriyetler yaşayacağımızı, sporu yönetenlerin bize karşı tavır alacağını düşünüyor. Böyle bir endişe var. Biz buna ihtimal vermiyoruz. Ancak bir mağduriyet olacaksa, bunun bedelini öderiz. Adaletin ve hakkın yanında olduğumuz için bedel ödettirilmek yerine ödüllendirilmeliyiz. Biz bu inançla hareket ettik ve bunun uzun vadede ülke futboluna da Beşiktaş’a da yararı olacağına inanıyoruz. 

Akşam

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki