Beşiktaş Maça Çıkmasın!

Beşiktaş Kulübü Hukuk İşlerinden Sorumlu Eski Yöneticisi ve Eski PFDK Eski Başkanvekili Ahmet Akpınar, olaylı derbi ve gelişmeleri değerlendi...
Haberin yayılanma tarihi:26 Nisan 2018, Perşembe

"Aykut Kocaman iftira atıyor"

Aykut Kocaman, “Şenol Güneş içeriye girerken sağlamdı. Daha sonra öyle çıktı” diyor. Maçın tatil edilmesine sebebiyet verdiler dedi. 50 senedir futbolun içindeyim böyle bir şey görmedim. Aykut Kocaman’ın çaresizliğinin tezahürüdür. Aykut Kocaman şampiyon olamayacağını anladı. Aziz Yıldırım, şampiyon olmayan teknik direktörü görevde tutmuyor. Kocaman, kovulmamak için yalanlar, iftiralar atıyor. Kendisine yakışmıyor. Açıklamaları üzüntü verici.

Tamamen hukuka ve Futbol Federasyonu talimatlarına da aykırı bir karar

Hakem sahayı nasıl terkettiğini açıkça yazmış. Gözlemci raporlarında da var. Maç yarıda kalmış. Bun durumda bu raporların tamamının yok sayılarak verilen karar hukuka ve talimatnamelere aykırı bir karar olur. Madem ki hakem ve temsilci raporları yanlış o halde maç devam ederken neden seyircisiz oynanacak? Bırakın seyirci de gelsin. Burada bir çelişki var. Bu durum artık Türk futbolunda hiçbir maçın tamamlanamayacağının tescilidir.

Karara bakacak olursak maçın tamamlanamamasının nedeni Mete Kalkavan ve ekibidir. Öyleyse Mete Kalkavan ve ekibi disipline sevkedilecek midir? Taraftar hatasız ise neden cezalandırılıyor?

Türkiye Futbol Federasyonu artık kesin olarak ”Türkiye Futbol Fenerasyonu” olarak tescillenmiştir. TFF bir kez daha Fenerbahçe’nin oyuncağı olmuştur. Bu adaletsiz bir karardır.

Beşiktaş’ın 7 gün içinde Tahkim Kuruluna başvurma hakkı var ancak Federasyon Başakanı’na dikte ettirilmiş bir kararın Fenerbahçe kongre üyesi bir başkan ve yardımcısına sahip Tahkim Kurulu’nda bozulacağına ben inanmıyorum.

Türkiye Euro 2024 için aday. Ve Almanya ile yarışıyor. Almanya bu olayları takip etmiyor mu? Neresinden bakarsanız bakın yanlış bir karar.

"Karar almak için TFF neden bu kadar bekledi?"

Normal kurallar uygulansa Beşiktaş’ın hükmen galip gelmesi, Fenerbahçe’nin de ceza alması lazım.  

Beşiktaş’ın sahaya çıkmaması gibi bir şey olabilir

TFF basiretsiz bir şekilde görünüyor. Karar almak için neden bu kadar beklediler? Yönetim Kurulu’ndaki hepsi arkadaşı zaten. Zamanında Toraman’ı göndermek için hemen toplantı yapmıştı.

Herkese yaranmaya zihniyeti içindeler

"Kadıköy'de bunlar olmuyor dediklerinde yüzleri kızarmıyor mu?"

Kulüp zarar gördü diye Tolga’yı şikayet edebilirler. Ama biz sportif olayı konuşuyoruz. Hakem tarafından derbi maçı tatil edildi. Fenerbahçe, “Bizim stadımızda bunlar olmuyor” diyor. Bunu söylerken insanın yüzü biraz kızarır. Kadıköy’de daha önce neler oldu? Güvenlikçilerin yaşadıkları, araçların yakıldığı, ters çevrildiği görüntüler unutuldu mu?

"Güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorlar"

Aziz Yıldırım, rakip başkanı tokatlayıp ceza almadı mı? Güneşi balçıkla sıvamaya çalışıyorlar. Hasan Çetinkaya’nın başının yarılmasına üzüldük. Tolga’nın da oraya gitmemesi lazımdı. Fenerbahçeliler gibi kafamızı kuma gömmüyoruz. Pepe’nin yaptığı da kırmızı karttı. Biz bunları söyleyecek kadar dürüstüz. Biz Hakkı Yeten, Süleyman Seba gibi isimlerin kültüründen geldik. Her şeyi açıkça söylüyoruz.

"2024 adaylığımız tehlikeye girebilir"

Birileri bazı şeyleri dikte edecek, daha sonra da kararlar açıklanacak. 2 ay sonra seçim var, Fenerbahçelilere şirin görünelim derlerse bundan sonraki olayların önüne geçemezler. Yoksa Türk futbolunu kimse kurtaramaz. 2024 adaylığımız var. O adaylığımız da tehlikeye girer. Daha önce bunları yaşadık.

Beşiktaş Divan Kurulu toplantısında neler konuşulacak?

Divan Kurulu üyesiyim. Gündem son gelişen olaylar. Karar açıklandıktan sonra nasıl bir aksiyon alırız konusu görüşülebilir. Alınacak karar belli, Beşiktaş’ın maça çıkmamasıdır. Beşiktaş maça çıkmazsa Türkiye Kupası’na katılamaz. Zaten Türkiye Kupası da tamamen yüktür. Boşuna kulüpler yoruluyor. Ya Türkiye Kupası’nı cazip hale getirsinler ya da B takımlar katılsın. Maç, hava şartlarından ötürü tatil edilse kaldığı yerden maç devam eder. Ama cana kast vardı.

"Divan Kurulu da istedi o yüzden maça çıkmıyoruz derlerse şık bulmam"

Beşiktaş’ın en önemli organı Genel Kurul’dur. Divan Kurulu’nun alacağı hiçbir karar, yönetim kurulunun alacağı kararlara etki etmez. Sadece istişare açısından önemlidir. Yönetim kurulu bir karar verdiğinde o genel kurul kararını temsil eder. Divan Kurulu da istedi, maça çıkmadık derlerse çok ucuz bir davranış olur. Ben bunu şık bulmam. Divan Kurulu ancak görüş verir. Bakın, Divan da maça çıkmayalım diyor derlerse, sorumluluğu oraya atarlarsa şık bir davranış olmaz.

Ajansspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki