Beşiktaş'ta Rota Yine Lanetli Yer!

Beşiktaş, yeni sezon hazırlıkları kapsamında Temmuz sonunda Avusturya’nın Salzburg Kenti’nde yer alan Saalfelden’in yolunu tutacak...
Haberin yayılanma tarihi:23 Haziran 2019, Pazar

Yıllardır Salzburg’un bir diğer bölgesi Leogang’ta sezona hazırlanan Kara Kartal, burada türlü problemler yaşamış ve yerin adı ‘lanetli’ye çıkmıştı.

2011 yılında yine aynı bölgede kamp yapan Siyah- Beyazlılar’da 2 futbolcunun arasında yaşanan kavga olay olmuştu. Kaptan İbrahim Üzülmez ile İbrahim Toraman arasındaki meşhur ‘terlik’ kavgası sonrasında oyuncular kamptan gönderilmişti.

Ersan Çaprazları Kopardı

Beşiktaş’ın 2011 yılında bu bölgede yaptığı yeni sezon kamp çalışmaları sırasında o dönemin takımın en önemli oyuncuları arasında yer alan Ersan Adem Gülüm’ün çapraz bağları koptu. Beşiktaş, bu oyuncudan uzun süre yararlanamadı.

İsmail Ağır Sakatlık Yaşadı

2012 yılında A Milli Takım’ın Avusturya’da kamp yaptığı dönemde Ay-Yıldızlılar’ın kadrosunda yer alan Beşiktaşlı futbolcu İsmail Köybaşı, çapraz bağlarından sakatlandı. Uzun süre Beşiktaş’ta görev yapamadı.

Şike Sürecinde Aynı Yer

Türk Futbolu’na kara leke olarak sürülen; 3 Temmuz sürecinde yine aynı yerde kamp vardı. Serdal Adalı, Tayfur Havutçu ve Ahmet Ateş, ifade vermek için İstanbul’a gidip soruşturma kapsamında tutuklanmıştı.

Fernandes Nasibini Aldı

Beşiktaş’ın 2012’deki yeni sezon hazırlıkları sırasında takımın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes idman sırasında adalesinden sakatlık yaşadı ve Siyah-Beyazlı formasından uzun süre uzak kaldı.

Gıda Zehirlenmesi Yaşandı

Burada birçok kez kamp yapan Siyah- Beyazlılar’da futbolcular, sık sık yaşanan gıda zehirlenmeleriyle gündeme geldi. Bu durumdan dolayı oyuncuların performansları olumsuz etkilendi.

Transferi Olmayan Kamp

Yeni sezon öncesinde yapılan hazırlık kamplarına yeni transferleri getiren Siyah-Beyazlılar, bu tutumunu Avusturya’da hiç gerçekleştiremedi. Lanetli olarak görülen buradaki kamp, ‘transfersiz kamp’ olarak da biliniyor.

Taraftarlar Kaza Geçirdi

Beşiktaş’ın kamp çalışmalarını takip etmek için Avrupa’nın çeşitli bölgelerinden buraya akın eden gurbetçi taraftarlar, yaşadıkları trafik kazalarıyla gündeme geldi.

Şenol Güneş'de Etkilendi

Şenol Güneş’in yönetiminde de burada çalışan Siyah- Beyazlılar, başarılı hoca döneminde de sıkıntılar yaşadı. Güneş, tesislerdeki idman sahasını beğenmeyip takımı çok uzak mesafedeki tesislere götürdü.

Orhan YILDIRIM / Fanatik

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki