Beşiktaş'tan Fenerbahçe'ye Resmi Siteden Sert Yanıt!

Beşiktaş Yönetimi, Fenerbahçe'nin dün yaptığı açıklamalara resmi siteden sert tepki gösterdi: "Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici Şekip Mosturoğlu'nun sözlerini esefle kınıyor, Türk Sporunun bu nefret söyleminden kurtulmasını diliyoruz. Federasyonun kurulları bu söylemler üzerinden yapılmaya çalışılan algı operasyonlarıyla değil, somut deliller ışığında bağımsız karar vermelidirler"
Haberin yayılanma tarihi:25 Nisan 2018, Çarşamba

Beşiktaş Kulübü, F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetici Şekip Mosturoğlu'nun dün yaptığı basın toplantısındaki söylemlerine resmi site üzerinden çok sert yanıt verdi.

Siyah-Beyazlılar Yıldırım ve Mosturoğlu'nun basın toplantısındaki sözlerini esefle kınadıklarını belirtirken, Türk Spor dünyasının bu nefret söyleminden en kısa sürede kurtulmasını dilediklerini ifade ettiler. Beşiktaş'ın açıklaması şöyle:

"Federasyonun kurulları bu tarz söylemler üzerinden yapılmaya çalışılan algı operasyonlarıyla değil, somut deliller ışığında bağımsız karar vermelidirler. Savunma yapmak, yaşanan olayları kendi çerçevesinden değerlendirmek herkesin hakkıdır. Ancak bu savunma karşı tarafı 'aşağılama', renkler ve memleketler üzerinden 'nefret suçu' işleme hakkı vermemektedir.

Hocamıza ve oyuncularımıza çamur atmak, itibarsızlaştırmaya çalışmak hiç kimsenin haddi değildir.

Fenerbahçe Kulübü kupa maçında yaşanan çirkin olayları savunmak dışında, rahmetli onursal başkanımız dahil hocamıza ve kulübümüze edilen küfürleri nasıl açıklayacaklar? Bu tribün görüntüleri ve söylemlerle kupalar ve anlık zaferler kazanacaklarına inansalar da; sadece Türk Sporu'na çok büyük ve kalıcı zarar vermektedir. Son olarak belirtmek isteriz ki; Beşiktaş'ta milyonların alın teri ve emeği vardır. Beşiktaş, Türk sporunda değerleri temsil eder. Beşiktaş'a, temsil ettiği değerlere, bu camiayı özümsemiş ve bünyesinde bulunmaktan şeref duyan insanlara çamur atanlar için söylenebilecek tek söz 'akıl tutulması' yaşadıklarıdır."

Fotomaç

Etiketler: BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki