BJK-KABATAŞ Vakfı Okulları’nın Tanıtım Toplantısı Yapıldı!

Kabataş Erkek Lisesi Eğitim Vakfı, tanıtım toplantısı yapıldı...
Haberin yayılanma tarihi:18 Şubat 2019, Pazartesi

Basın toplantısına  Başkan Fikret Orman, Yöneticiler, BJK KABATAŞ VAKFI İcra Kurulu Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu, BJK – KABATAŞ VAKFI Genel Müdürü Rıza Küçükoğlu ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Kutlu katıldı.

Fikret Orman, toplantıda yaptığı konuşmada açıklamalarda bulundu.

İşte O Açıklamalar;

“Göreve geldiğimizden beri stadımıza ve tesislerimize yatırımlar yaptık ama en önemli yatırım insana yatırım yapmaktır. Bu nedene dört yıl önce BJK-KABATAŞ Vakfı’nı kurduk. Biz bir spor kulübüyüz, eğitim misyonumuz yok. Bugüne kadar birçok başkanımızı ve sporcumuzu yetiştiren Kabataş Erkek Lisesi ile birlikteliğe gittik. Amacımız, BJK-KABATAŞ Vakfı Okulları’nda Beşiktaş değerleri içinde büyüyecek çocuklar yetiştirmek. BJK-KABATAŞ Vakfı Okulları’nda ana okulundan üniversiteye kadar eğitim verilecek. Ülkemizin çok ihtiyaç duyduğu eğitime yüksek seviyede katkı vermek istiyoruz. Çamlıca’da yirmi dört bin metre kare alan içinde bin beş yüz öğrenciye eğitim vereceğiz. Kayıtlar 19 Mart’ta başlayacak. Okul inşaatında sona doğru geliyoruz. İlk yılda yedi yüz öğrenci kabul edilecek. Okulumuz tam kapasite haline geldiğinde yetmiş altı derslikte bin beş yüz öğrencimize eğitim veriyor olacağız. Gelecek yıl da Avrupa yakasında bir okul açma planımız var. Ondan sonra üniversite hayalimizi gerçekleştirmek üzere çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kar amacı taşımıyoruz. Kongre Üyelerimiz ile Kabataş Erkek Lisesi mezunu velilerin çocukları, yüzde on beş indirimli okuyacak. Çocuklarımızı; bilim, sanat ve sporla eğiterek hayata başarılı bir şekilde atılmalarını sağlamak. Beşiktaş değerleriyle büyüyen yüksek eğitimli öğrenciler yetiştirmek istiyoruz.”

BJK KABATAŞ VAKFI İcra Kurulu Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu, törende yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Beşiktaş ve Kabataş Erkek Lisesi, tarihleri ve konumları gereği tarih yazmış camialardır. Amacımız Cumhuriyet’in emanet edildiği gençleri yetiştirmek. BJK-KABATAŞ Vakfı, tesadüfen ortaya çıkmamıştır. Gelenek ve değerlerimizin bilincinde olarak bu yola çıktık. Birlikteliğimizin amacı değerlerinin farkında nitelikli insan yetiştirmek. Beş yıl içinde İstanbul merkezli olarak birçok okul açacağız. İyi bir birey, iyi bir vatandaş yaratmak istiyoruz.”

BJK Kabataş Vakfı Okulları Müdürü Selçuk Dereci ile öğretmen Ebru Dönmez de tanıtım toplantısında konuklara bilgilendirmede bulundu.

Başkanımız Fikret Orman ile BJK KABATAŞ VAKFI İcra Kurulu Başkanı Hasan Anıl Cansızoğlu, tanıtım toplantısının ardından öğrencilerle bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bjk.com

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki