BU SEÇİM MAHKEMELİK OLACAK!

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:03 Mayıs 2019, Cuma

Başkan Fikret ORMAN’ın, her mecliste sıkça kullandığı bir cümle var. ‘Ben Beşiktaş’ı Saraydan değil, Çağlayan Adliyelerinden aldım!’ 

Hiçbir zaman, bu benzetmeye katılmadım. Sürekli söylemesine de, bir mana veremedim. Çünkü Başkanın ‘DEMİRÖREN Zamanından 450 Dava Kaldı’ söylemini, yine kendisi Kongre üyelerinin huzurunda ‘172 Dava ile Devraldık!’ konuşması ile kendi kendini yalanladığına da şahit olduk. 

BEŞİKTAŞ’IN SEÇİMLİ KONGRESİ, GÖZ GÖRE MAHKEMELİK OLACAK!

Son yazımda Disiplin Kurulu Bşkn. Yavuz ÖZEREN’in, seçime Beşiktaş’ın Anayasası gereği giremeyeceğini belgeleriyle yazdım. Fikret ORMAN’ın ÖZEREN’in bırakın seçime girmesini engellemeyi, özel toplantılarda Kongre üyelerinden kendisi ve tüm mevcut yeniden aday olacak olan Başkan adayları için oy bile istiyor.

Geçtiğimiz günlerde, Kulübün düzenlediği sabah kahvaltısında bakın Fikret ORMAN üyelere neler söylemiş…

‘Arkadaşlar; Hepinizin, gözünü içerisine bakarak söylüyorum. Benim, BJK’yı yönetirken hiçbir kurulla işim olmuyor. Ömrü hayatımda ben veya benim arkadaşlarım veya bir tanıdığım haddi olmayan bir kelime ne konuşmuştur, nede talep etmiştir.  Mesela sicil kurulu. Beşiktaş’ı yönetirken, benim sicil kurulu ile ne işim olabilir? Buradan açıkça söylüyorum. Biz istikradan yanayız. Sizlerden de, bizim desteklediğimiz listelere gelip oy vermenizi talep ediyoruz. (Konuşma, video kaydı olarak arşivimde mevcut! İsteyene gönderebilirim.)

YAVUZ ÖZEREN’in BONCUK NERESİNDE?

BJK Divan ve Kongre üyesi, Haluk KARAKURT ile tanışma imkânım oldu. Kendisi BJK Tüzüğü ile ilgili, adeta Master yapmış bir Beşiktaşlı. Hem BJK Başkanı, hem Divan Kurulu Başkanını noter kanalı ile uyarmış.(Nisan 2019)

Disiplin Kurulu Bşkn. Yavuz ÖZEREN’in seçime girmesi durumunda, bu konuyu mahkemeye taşıyacağını açık-seçik belirtiyor. Yakın zamanda yeni Kongre üyeleri de resmi başvurularda bulunacaklar. Nacizane, biz belge ve bilgileriyle yayınladık. BJK’nın 30 küsür bin kongre üyesinde olmayıp ta, Yavuz ÖZEREN’in neresinde boncuk var da siz görüyor, ama bizler fark edemiyoruz? 

BEŞİKTAŞ KONGRE ÜYELERİNE

Kendinize bir sorun… Galatasaraylı ve Fenerbahçeli oldukları bilinen, tüm Beşiktaş camiası içerisinde olan ve kongrelerde cirit atan renkli kongre üyeleriyle ilgili tüzük gereği disiplin soruşturma ve kovuşturma süreçlerini başlatarak, Beşiktaş’ın içerisinde renkli kongre üyelerini ihraç edemeyen/ettiremeyen ama Beşiktaş’ın öz be öz evlatlarına derhal cezalar verip ihraç ettiren bir Disiplin Kurulu Başkanını hangi Beşiktaşlı tekrar o makamda görmek ister?

ÖZEREN’E ÖZEL SORU?

Beşiktaş’a 50 yılını vermiş eski Divan Kurulu Başkanı Yalçın KARADENİZ’e ‘Kınama’ cezasını hiçbir itirazda bulunmadan imzalarken ve 5 yıl Seçilme hakkını elinden alırken, hiç mi eliniz titremedi?

MÜSADENİZ VAR MI YAVUZ BEY?

Dernekler Kanunu’nda yer alan Üye olma hakkı Madde 16-E fıkrasında; ‘Hakim ve Savcılar, Hakimler Savcılar Kurulu’nun görüşü alınarak Adalet Bakanlığınca verilen müsaade üzerine herhangi bir Derneğe aktif görevde iken Üye olabilirler’ bilgisi vardır.

Sorum Şu; BJK Disiplin Kurulu Başkanı olan Yavuz ÖZEREN; aktif savcı iken mi derneğe üye olmuştur?

İYİ ANLAŞILSIN DİYE YAVUZ ÖZEREN’İN NEDEN ADAY OLAMAYACAĞINI YENİDEN HATIRLATALIM

28 Mayıs 2016 Günü, Bjk Olağan seçimleri gerçekleştirildi.  Başkan adaylarından emekli Binbaşı Haluk KARAKURT, yapılan Kongrenin iptali için 1 Haziran 2016 tarihinde Yönetim Kuruluna, 2 Haziran tarihinde de hızlı tebligat yolu ile BK Disiplin kuruluna başvuruda bulundu.

Disiplin kurulu 15 Haziran tarihli Noter kanallı şikâyetini 17 Haziranda tebellüğ etti. Konuyu 60 gün içerisinde yani en geç 16 Ağustos’ta bitirmesi gerekiyordu.  30 günlük ek süre dahi verilmiş olsa, soruşturma 15 Eylül tarihinde neticelenmesi gerekiyordu.

BJK ANAYASASI NET ÖZEREN ADAY OLAMAZ

Kovuşturma Süreci ve Sonuçları Madde 48.

Disiplin Kurulu kendisine intikal eden bir şikâyet başvurusunu en geç 15 (on beş) gün içinde soruşturmaya başlar. Varsa tanıkları dinleyerek taraflardan veya kulüp organlarından talep ettiği bilgi ve belgeleri inceleyerek en geç 60 (altmış) gün içinde soruşturmayı tamamlar ve kararını açıklar. Gerekli olduğu takdirde bir kereye mahsus olmak üzere Disiplin Kurulu Başkanı’nın yazılı başvurusu üzerine Yönetim Kurulu tarafında 30 (otuz) günlük ek süre verilir.

Normal süre veya ek süre içinde soruşturmayı tamamlayıp kararını açıklamayan Disiplin Kurulu Başkan ve üyeleri bir sonraki dönemde kulüp organlarına aday olamazlar.

SONUÇ OLARAK

Beşiktaş’ın yazılı Tüzüğü, yani Anayasası vardır. Beğensenizde, beğenmesenizde bu kural herkes için geçerlidir. Fikret ORMAN ‘Benim kurullarla ne işim olur?’ desede bu sırf Yavuz ÖZEREN’i Tüzüğe aykırı olmasına rağmen tekrar seçtirmek arzusu, bende DAHA ÇOK İŞİ VAR intibası uyandırmakta.

Ben yaptım olducukla, koskoca bir camiayı yönetemezsiniz. Hele hele 116 yıllık bir çınarın olağan seçimli kongresini göz göre Mahkeme koridorlarına taşımak, düpe düz Adalete başkaldırmaktır.

Unutmayınız ki; ‘Adalet Birgün Herkese Lazım Olabilir’

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki