'Cenk Tosun Messi ve Ronaldo Olma Yolunda!'

Geçen dönemde Süper Lig’deki başarısını bu yıl da tekrarlayan, ek olarak Şampiyonlar Ligi’ne de attığı gollerle damgasını vuran milli yıldızın bu gelişiminin arkasındaki isim antrenör Kaan Koca, çok önemli açıklamalarda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:05 Aralık 2017, Salı

Siyah-Beyazlılar’da 4. sezonunu geçiren Cenk Tosun, özellikle bu yıl yaptığı büyük patlamayla dikkat çekmişti.

Ümraniye’deki spor merkezi Macfit’te bireysel antrenör olarak görev yapan ve ek olarak Instagram fenomeni olan genç antrenör, sık sık sezon öncesinde yaptığı çalışmaların kendisine önemli katkı sağladığını belirten Cenk’in programını anlattı.

‘Günlük 10 kilometre koşu’

“Cenk’le İlker Koyuncuoğlu sayesinde tanıştık. Geçtiğimiz Haziran ayında İlker abi beni aradı. ‘Cenk Tosun’a özel idman yaptırır mısın?’ dediğinde ‘Seve seve yaparım’ dedim. Ve sonrasında Bodrum’a biletimi aldım. Cenk’le sezon başında  5 günlük bir çalışmamız oldu. Program sırasında sabah ve     akşam idmanlarında çalıştık. Sabah antrenmanlarımda 10 kilometre koşu antrenmanı, sonrasında güne ve yorgunluğa göre kuvvet, denge, top ve havuz antrenmanları yaptık. İlk gün dahil sabah kalkıp sabah 7 gibi koşu antrenmanına çıktık.”

'Dayanıklılığı arttı'

“Cenk’le yaptığımız çalışmaların ona katkısı olmuştur. Onunla birden fazla antrenman programı uyguladık. Sadece güç antrenmanı yaptırmadım mesela kondisyon da işin içine girdi. Güç antrenmanları, dayanıklılık ve kuvvet antrenmanları zaten futbol, basketbol fark etmez olmazsa olmazlar arasında. Eski basketçi olduğum için oradan biliyorum. Bir futbolcu bu antrenmanları kesinlikle yapmak zorunda. Bunların da dayanıklılığı ve ikili mücadeleler sırasında devamlılık sağlamasını artırdığını düşünüyorum.”

'Kasları şaşırtma uyguladık'

“Uyku konusunda bir problemi yoktu. Akşam saat 11-12 gibi uyuyup erkenden kalkıyordu. Hatta ilk gün saat 05.30’da, ‘Ben hazırım’ diye mesaj atmıştı. 6-7 saat uyku ona yetiyor. İlk gün koşu idmanımız saat 7’de başlayıp 8’de bitiyordu. Sonrasında 3’e kadar ara veriyorduk. Bu süreç boyunca; topla idman, denge, çabukluk, hızlanma üzerine çalıştık. Yurt dışında gördüğüm bir havuz çalışmasını da uyguladım. Farklı ortamlarda kasları şaşırtmayı uyguladık. Patlayıcı kuvvet idmanı uyguladık.”

‘Günde çift idman yaptık’

“Bodrum’da yaptığımız çalışmalara saat 6.30-7.00 gibi başlıyorduk. İlk olarak 7-10 kilometre koşu antrenmanımız vardı. Sonrasında kahvaltıya geçiyorduk. Akşam antrenmanlarında da sıklıkla çabukluk, denge ve kuvvet çalıştık. İdmanlarımız 45 dakikadan setler halinde yapıyorduk. 15-18 set şeklinde geçiyordu. Her sette hareket kombinasyonu değişiyordu, çabukluk değişiyordu. Günde çift idman yapıyorduk. Ortalama 12, 13 kilometre hızla çalışıyorduk.”

Fanatik

Etiketler: Cenk Tosun   gol   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki