Divan Kurulu Toplantısında Fikret Orman'dan Olay Açıklamalar!

Beşiktaş'ın Vodafone Park'ta gerçekleştirilen 2019 yılı birinci olağan divan kurulu toplantısında konuşan Fikret Orman, çarpıcı açıklamalar yaptı...
Haberin yayılanma tarihi:23 Şubat 2019, Cumartesi

2 Milyar 314 Milyon TL'lik borçla ilgili konuşan Orman, Galatasaray ve Fenerbahçe'nin durumuyla ilgili olarak konuştu.

Beşiktaş, 2019 yılı birinci olağan divan kurulu toplantısını Vodafone Park'ta gerçekleştiriliyor. Siyah-Beyazlı kulübün borcunun 2 Milyar 314 Milyon 695 Bin 709 TL olduğu açıklanırken borcun 1 Milyar 666 Milyon 651 Bin 222 Lirasının Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret AŞ'ye, 648 Milyon 44 Bin 487 Liralık kısmının ise derneğe ait olduğu belirtildi.

Mali durumla ilgili konuşan Fikret Orman Fenerbahçe ve Galatasaray'ın mali durumuyla ilgili açıklamalar yaparken "Fenerbahçe ve Galatasaray'dan özür diliyorum ama tabloları anlatmak için bu karşılaştırmayı yapmak zorundayım. Biz 5 sene önce geldiğimiz zaman 326 milyon dolar borcumuz vardı, rakiplerimizin borcu ise bunun yarısındaydı, ayrıca gelirleri de bizden iki katkı fazlaydı" dedi.

Rakiplerle ilgili konuşmayı sürdüren Orman şunları söyledi:

"Rakiplerimize bakalım. Bir tanesi iki tane mülk sattı. Diğer rakibimiz, yeni başkanları geldi, yeni bir çalışma yaptı ve okuduğum kadarıyla onların da 600 milyon dolara yakın borçları var. Ben, Beşiktaş'ta kimseye malını satalım demedim. İki büyük yaratılıyor demişlerdi, ne oldu? O zaman da söyledim; Türkiye'nin en büyük, en kuvvetli camiası Beşiktaş'tır. Beşiktaş olarak kimsenin kapısına gitmedik, bir kişiden para dilenmedik. Bir kez bile kampanya yapmadık, bir kez bile malımızı satmadık"

"EVET HATA YAPTIM"

Eleştirilecek yönleri olduğunu da söyleyen ve hata yaptığını itiraf eden Orman "Geçen sezon 3. şampiyonluğu yakalamaya çok odaklanmıştık Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi gidiyorduk ve o dönemde takımın maliyetini çok yükselttik. Hata yaptık. Bizim de yaptığımız hatalar var ve o hatalardan biri de bu. Beşiktaş, 110 yıllık tarihinde bizim dönemindeki oyuncu satışları kadar para kazanmadı. Biz kimsenin aldığı futbolcuları satmadık, biz, kendi transfer ettiğimiz oyuncuları satarak kulübe değer yarattık" ifadelerini kullandı.

"AKADEMİ YAPACAĞIZ"

Onların statları vardı. Bizim stadımız yoktu. Biz geldiğimiz günden beri Beşiktaş'ın her noktasına yatırım yaptık. Rakiplerimizin altyapı tesisleri bitmişken bizde ise konteynırlar vardı. Sonradan yenisini yaptık, sahaları yaptık. Orman Bakanlığı'ndan izin çıkarsa, Allah izin verirse Ümraniye'ye akademi yapacağız.

"MAĞAZALARDA ÜRÜN YOKTU!"

Rakiplerimiz 400-500 bin forma satarken, bizim mağazalarda ürün yoktu. Mal alınamıyordu. Bütün konseptleri değiştirdik. Şu an Beşiktaş'ın 102 tane mağazası var.

Beşiktaş'ı 326 milyon dolar borçla aldığımızda stadımız yoktu, tesislerimiz yoktu. Rakiplerimizin vardı, bizde bir şey yoktu. Koca bir AVM yaptık.

Ben Olduğum Sürece Beşiktaş'ın Tekbir Malı Satılmayacak

Ben olduğum sürece Beşiktaş'ın tek bir malı satılmayacak. Beşiktaş'ın borcunu artırmak kime ne sağlayacak? Beşiktaş'ı itibarsızlaştırmaya çalıştırmak ne kazandıracak? Temlik gelirlerini de borç olarak yaz diyorlar. Buna ilkokul çocuğu güler. Örnek; ev aldım kiraya verdin kira gelirini banka borcuna temlikledin. Böyle birşey olabilir mi?

Beşiktaş'ta seçim var. Başkanı aşağıya çekmekle seçim yapılamaz. Basını yönlendirme yapmadım. Sosyal medyada hesaplar yapmadım.

"BİLANÇO SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRMEYE KARAR VERDİK"

Borcu kapatmak için tekrar borçlanacaksınız. 2012 senesinde gelir gelmez bilanço sistemini değiştirmeye karar verdik. Alınan avansları borç hanesini yazdık. Ben 2005 senesinde yapmış olduğum genel kurul konuşmasında söylemiştim. İstikbale yönelik alınan senet ve paralar bir borçtur.

Demagoji yapıyorlar borcu 430 milyon lira ile aldınız diye. Borç 430 değil 581 milyon liraydı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki