Ego Çatışmasını Şenol Güneş Önlüyor!

Yaşı 32 ama sahada gençlere taş çıkartırcasına savaşan bir isim Adriano Correia. Bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi ile arkadaşlarına güç katan Brezilyalı, kendisi hakkında bilinmeyenler, hocası Şenol Güneş ve daha birçok konu ile ilgili samimi açıklamalarda bulundu.
Haberin yayılanma tarihi:12 Ekim 2017, Perşembe

İşte Adriano'nun açıklamalarının önemli bölümleri;

Şenol Güneş ile aran nasıl? Şenol Hoca’nın en belirgin özelliği nedir?
 
"Şenol Güneş gerçekten değerli ve farklı bir insan... Kapısı oyunculara her zaman açık... Bir teknik adam için en önemli özellik bu. Bazen saygıdan dolayı insan bir adım geride kalabiliyor Oyuncu ile ilişkisi önemli. Antrenörün, futbolcu ile ilgili bilmesi gereken şeyler var. Futbolcunun da öyle... Çok tecrübeli. Futboldaki geçmişi belli..."

"Bizim için babacan, sembol bir isim. Bizim kendi aramızdaki ego çatışmasını önleyen insandır Şenol Güneş. Çünkü ego, iyi bir şey değil. Çünkü takımı bölebilir. Bu egoyu bastıran hocamızdır. Bizi aynı hedefe çok iyi şekilde hazırlıyor. Oyuncuyuz, iyi günlerimiz ve kötü günlerimiz var. Aynı gemideyiz. Hoca bunu hep hatırlatıyor. Hep iyi niyetli olarak yanımızdaki arkadaşımıza yardım etmek lazım. Hoca herkesten alacağını alıyor."

Futbola nasıl başladın? Çocukluğunda ne gibi zorluklar yaşadın? Ümidini kestiğin zamanlar oldu mu? Futbolcu olmasaydın hangi mesleği seçerdin?

"Çocukluğum zor geçti. Brezilya’da birçok çocuk gibi zorluklar yaşadım. Büyük çoğunluk gibi hayalim futbolcu olmaktı. Herhalde 9 yaşındaydım, belki de daha ufaktım. Babam futbolcu olmasa da futbolu çok severdi. Hafta sonları hep oynardı. Babamın böyle olması benim de oyuncu olma isteğimi tetikledi. Salon futbolunda oynadığım Parana Kulübü’nden atıldım. Annem ve babam hep destek verdi. Annem bana ‘Sakın durma, devam et. Sen işini düzgün yaparsan muhakkak sonuç alacaksın’ dedi."

"80 OYUNCU ARASINDAN SEÇİLDİM"

"Salon futbolundan beni göndermeleri bana ayrı bir şans kapısı açtı. Bir arkadaşım beni Coritiba’ya götürdü. 14-15 yaşlarındaydım. Seçmeye girdim. 80 oyuncu arasından 2 kişi seçildi, biri bendim. Teknik kapasitemi artırdım. 2 sene 17 yaşına kadar genç takımda oynadım. Sonra beni A takıma aldılar. O sezonu bütün maçlarda oynayarak tamamladım. Futbolcu olmasaydım mimar olabilirdim."

"GEÇEN SEZONKİ TEMPOMU YAKALAMAK İSTİYORUM"

Beşiktaş futbolculuk anlamında senin için son durak mı?

"Buradan nereye gideceğimi hiç düşünmedim. Burada devam edebiliyorsam etmek isterim. Tabii ki kulübün de kararı önemli."

"KULÜP ALTIN ÇAĞINI YAŞIYOR"

Geçen seneden daha zor olacağını biliyordum. geçecek?
"Kendi kendimizi, otokontrolümüzü sağlamamız lazım. 2 yıl üst üste şampiyon olduk. Doğal olarak, doymuşluk ve rahatlama olabilir. Ama şampiyon olma arzusunu en yukarıda tutmamız lazım."

"BEŞİKTAŞ'TA GÖREV YAPMAK İSTERİM"

Nelerden hoşlanırsın? Bundan sonraki hedeflerin nedir?
"Müzik dinlemeyi seviyorum. Şimdi sportif direktörlük kursuna başladım. Ben de bir öğrenciyim artık, online olarak ders alıyorum. İstanbul’daki mekânları geziyorum, zevk alıyorum."

Htspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki