Hürser Tekinoktay 'Beşiktaş Beşiktaşlı'larındır!'

Beşiktaş'ın başkan adayı Hürser Tekinoktay, genel kurulda üyelere hitap etti...
Haberin yayılanma tarihi:12 Mayıs 2019, Pazar

MEDYA TEKELİNİ KIRMAYA ÇALIŞTIM

Türkiye’de medyanın bir özgürlüğü yok, hepimiz biliyoruz. Spor medyası kendi içinde bir modül kurmuş. TFF’nin sponsorluğundan bir sponsorluk yaratılmış, spor müdürlerine BipSpor diye ayrı bir örgüt kurulmuş. Spor müdürleri bizi hiç yayınlarına davet etmediler. Genç, meslek sahibi arkadaşlarımız geldi, hepsine her zaman evet dedim. Mümkün olduğu kadar medyanın tekelini kırmaya çalıştım. Bunu başarabildiğim kadarıyla sizlere aktarmaya çalıştım. Eksikler varsa kusura bakmayın.

Yapacaklarımızı Söyleyeceğim Beşiktaş Nasıl Kurtulacak Onu Söyleyeceğim

Öncelikle biz Bolu Gerede’ye gitmeyeceğiz. Bolu’da kamp tesisleri yapmayacağız. Biz inşaata para harcamayacağız. Biz spor kulübüyüz. Biz AVM ve inşaat yapmayacağız. Sporun kaynağını 4 yaşına indirmek için jimnastik okulları açacağız. Beşiktaş Jimnastik Kulübü, Türkiye’nin her yerinde jimnastik okulları açacak. Maliyeti 0.

''Talisca’nın bütün maliyetleri biz ödedik ama...''

Gerede’de bir kamp yaparsak futbolcularımızın uluslararası turnuvalara götürüyorduk. İspanya’ya Hollanda’ya gidiyorduk. Beşiktaş’ın altyapısı dünya devleriyle rekabet ediyordu. Talisca’nın bütün maliyetleri biz ödedik ama Benfica 27 milyon euro kazandı.

Almanya’daki Türk futbolcularını kadroya kazandırmak için çalışıyoruz. DFB’de görevli arkadaşımız var, altı aydır beraber çalışıyoruz. Ocak ayında Rangnick’le görüştü. Olumlu cevap alamadık. Futbol direktörlüğü için düşünüyorduk. Tribünleri ateşleyecek bir teknik direktör istiyoruz. Rangnick’ten sonra Toshack’la görüştük. 25 Nisan’da burada olacaktı.

Aboubakarlara verdiğimiz kiralık paralarının yarılarına Gareth Bale’i getirecekti. Oynamadıkları zaman mutsuz olurlar, performansları düşer. Burak’ta da öyle oldu. Toshack da bize bu sözü vermişti, kendisinin bu açıklamaları yapamadı ıslak imzada karşılaştığımız sorundan dolayı. Bir hafta sonra Türkiye’ye gelecek, o anlaşmaların hepsini yapacağımızı düşünüyorum.

''Çanakkale Dardanelspor'la Anlaştık''

Çanakkale Dardanelspor'la anlaştık. Bizim proje takımımız olarak görev yapacaklar. 10 milyon dolarlık tesislerine bir lira harcamadan sahip olacağız. Bir kuruş ödemeden size getirmeyi vadediyorum.

Beşiktaş’ın yapması gereken birinci şey şu. Tribünlerde cefayı çeken 12. adamı var. Beşiktaş taraftarı çok özel bir taraftardır, saygı duyulması gereken taraftardır. Kulübümüzün ruhu buradan gelmektedir. Kombine kart sahiplerinin hemen kongre üyesi yapılması lazım. Hedeflerimizden bir tanesi 4B büyük Beşiktaş projesi. Benfica, Barcelona, Bayern Münih. Üye sayıları 200 bin. Beşiktaş da aynı bunlar gibi B harfiyle başlayan büyük bir kulüp. Portekiz nüfusundan daha fazla taraftarımız var; 20 milyon. Beşiktaş’ın kurtuluşu bir an önce 4B projesini hayata geçirmek. İlk yıl 100 bin üyeye ulaşmak. Sonra kademeli olarak artacaktır. Beşiktaş dünyanın en büyük 4. kulübü olmalı.

Yüksel Okçuoğlu, eski MHK’de görev yapıyordu. Onunla görüştüm. Kendisinden şunu rica ettim, yönetim kurulumuz üyemiz olmanızı istiyorum. Türkiye’de şöyle bir gerçek var, düdüğü de kontrol etmeniz lazım. Neresi o? MHK ve TFF. Burada Zekeriya Alp’ten de destek istedim. Yüksel Hocam sürece bakalım, kazanırsanız sizinle beraber olacağız dedi. Biz kaybedeceksek hakkımızla kaybedelim, Beşiktaş masa başında maç kaybetmesin. Bizim dönemimizde fikstür bizden önce düzenlenemez. Bizim dönemimizde Beşiktaş’ın en önemli maçlarına emekliliği gelmiş hakemleri gönderilemeyecek. Beşiktaş’ın hakkı masada yenmeyecek arkadaşlar. Sayın Başkan da tespit etti, neden Galatasaray’la ikinci maçlarımızı deplasmanda oynuyoruz? Tabii fikstürü onlar yapıyor.

BİZİM YÖNETİMİMİZDE YÖNETİCİLER KENDİNE FATURA KESEMEZ

Yönetim kurulu üuelerini tek tek kürsüden tanıtan Tekinoktay Şafak Mahmut Yazıcıoğlu'nun kendi şirketine kestiği faturalar iddiasına atıfta bulunarak 'Bizim Yönetimizde, kimse kendisine fatura falan kesemez.Şeffaf bir yönetim kurulu oluşturduk' ifadelerini kullandı.

Bu konuşmanın ardından BJKTv kısa bir süreliğine yayını kesmesi, özellikle sosyal medyada büyük tepki çekti.

DUYDUK MU?

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki