'Japon Harikası Kagawa!'

Alen Markaryan yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:04 Şubat 2019, Pazartesi

Ligin tepesindeki takımla, 14 puana yükselmiş farkın, Yansımalarında sahaya çıktık. Bu oluşan farka bahane değil tabii ki ama, İç aksiyon ve maç heyecanı denen bir olgu var.

Bu gidiyor insanlardan. Böyle bir durum ortadayken de, Bir sürü risk teşkil edilerek transfer edilen oyunculardan yararlanamamak, E biraz o da sıkıyor insanın canını.

(Burada teknik ekip mantığıyla konuşuyorum) Sebep-sonuç ve hedef üçgeninden uzaklaşıyor olmaktan ziyade, Genç oyuncularla yürümemek de şu yoklukta, Ne bileyim, Camianın havasını soluyamamaktan geçiyor sanki.

Maçın başlamasıyla ilk 11’de santrfor mevkiinde yeniden genç Güven’i görüyoruz. Ortada Atiba-Dorukhan ikilisi de yeni tarz olarak duruyor. Bu bağlamda ilk göze çarpan rakip takımın önde basarak oyuna başlaması, Haliyle oyun kurmakta zorlanılan bir görüntü oluşmakta.

Kenarları kullanırsak diyeceğim ama, 15. dakika itibarıyla ne kenar gördük ne köşe. Sıfıra inemiyoruz. Bence en büyük sıkıntı o. Bir ara ringin köşesine sıkıştırıp sağlı sollu yumruklarla gelir gibi olduk ama, Finali Lens’in uğraşıp bir türlü yapamadığı, sonuç odaklı deparı Gökhan Gönül’den gördük.

Penaltıyı Bizahiti Aldırdı

Ljajic mutlak gol vuruşundan yararlanamadı. Güven fırsatçılığını konuşturup kaleciden dönen topu dürtüverdi ama, Vuruştan önce ceza sahasına girmesi, Şahsını bilmem ama Beşiktaş’ın yararına oldu. Zira penaltı tekrarında hepimiz rahat bir nefes aldık: 1-0

Sonra yapılan aramalarda, Çorap söküğü dizisine ulaştık. Dorukhan’la 2’ye, Atiba’yla 3’e ilmik attık. Maç bir anda kopmuştu. Yazının başında da söyledik. Maç heyecanı denen bir olgu var (!)

İkinci Yarı Şok Antalya Golüyle Başladı

Bu beklenmeyen gol, susmuş rakip tribünleri havaya sokarken, Antalyalı futbolcuların da direncini yükseltti. Sıklaşan rakip baskısı, En azından bizim takımın geri çekilmesi, Anlamsız bir panik havası yarattı. Üstüne bu kargaşada Caner çıktı, Larin girdi!!! Bir ara fena daraldık. O daralmada Lens’le başlayan bir kontratakta, 4’e 1 kalelerine inerken, 4-1’i yakaladık.

3-1’ken yapılması gereken hamle, golden sonra yapıldı. Çıkanı bilmem ama Medel’in çok önce alınması gerekiyordu oyuna. Hem sonra Larin, Bu adam nasıl ve niye alındı? Bırak gol atmayı, 50 metrede bomboş top süremiyor arkadaş.

Hani İlyas Salman fi lmleri vardır, Garip safl ıkların döndüğü. Kagawa oyuna girdiğinde tam da oralara geldik vallahi. Larin önüne gelen binlerce kısmeti saç baş yolduracak şekilde ezdikten sonra, Japon harikası Kagawa’nın, Önüne gelen ilk 2 topu gol yapması, Bir komedi filmi tadında, Ağır dram içeriyordu.

Gol şansın tabii ki olacak ama E biraz da... 6 gollü galibiyeti tebrik ediyor, G.Saray’ın puan kaybettiği haftada, Önümüzdeki maçlara bakacağız diyorum.

Akşam

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki