KOPYALA YAPIŞTIR TUŞU!

Alen Markaryan yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:21 Haziran 2020, Pazar

Denizli deyince aklımıza horoz geliyor ya, horoz deyince de rahmetli Aykut Oray’ın “Bizimkiler” dizisinde, iki elinde iki horozla merdivenleri çıkması geliyor.

İyi Beşiktaşlı’ydı Aykut ağabey... Allah rahmet eylesin. Bu vesileyle “İyi Beşiktaşlı” deyince, iyi Beşiktaşlılar’la iyi bir takım kurmak geliyor aklımıza hemen!

Pandemi sonrası başlayan ligimizde, ilk hafta aldığımız mağlubiyet ve denediğimiz genç oyuncular aklımıza damga vurmuştu...

Ve Denizli’de sahaya sürülen 11’den iyi sinyaller almak istiyoruz. Hani iyi dilek temennisi “Şerefe” dersin ya masada, Biz de “İyi Beşiktaşlılar’a” diyoruz!!!

Defansta “3 R” ile başladı maça Sergen Hoca. R deyince geri vites zannetmeyin ha! Ruiz, Roco, Rıdvan... Hele Rıdvan, İngiliz atı gibi mübarek. Sonra havai fişek muhabbeti peydahlandı Denizli semalarında. Ne içinse artık... Değil havai fişek, ‘Hawaii Adaları’nı getirin, hava.

Ben bunları yazıyorum ama 5. dakikaya geldik daha pozisyon filan yok.

Lakin derli topluyuz. Hatta baya bir “top”luyuz. İşte o toplu sahnelerde önce Ljajic zor olanı yapıp topu kaleciye nişanladı ama, sonraki pozisyonda arka direğe nefis kesti Ruiz’e... Kaleci çeldi, Burak tamamladı: 0-1.

Golden sonra nekahat döneminde Batı Yakası’nın Hikayesi’ni çektik bir ara... Kendi yakamızdan çıkamadık iyi mi! En az 3 dakika... Bu işe çare Sergen Hoca... Ve bu görüntü eşliğinde, ilk yarının tamamında ayağında top tutmayı, çok yan basmak zanneden bir zihniyetle oynadık. Oyun kurma, turşu kur, efektif kur, karşı cinse kur derken, saatleri ikinci yarıya kurduk.

51. dakikada ilk yarıdaki serzenişlerimize paralel bir gol yedik. Çok yan pas yaparken sahanın ortasında çapariyi yanlış attı Atiba..

O top gitti gol oldu iyi mi; 1-1.

Sorun orta sahaya gelen topun, nazlı yarim gibi aheste yürümesi karşı kaleye... Azıcık hızlansan, biraz sorumluluk alsan sonuca gideceğiz sanki. Ljajic’in ortaları can yakmaya başladı Allah’tan. Eskiye oranla biraz da istekliydi Ljajic. Onlardan birinde Gökhan’ın kafasına gitti top, oradan da Denizli kalesine: 1-2. Sonra Denizli uzun yıllar göremeyeceği bir gol seyretti kalesinde... Hazırlanış, verkaç ve muhteşem bir vole... Bu muazzam golde imza N’Koudou’ya aitti: 1-3. Bu goldeki sahneyi, hem istek hem çoğalma hem yetenek anlamında, kopyala yapıştır tuşuna getirsen Bütün sezonu sürklase edersin.

Temennimiz budur. Sonra 4, sonra 5 oldu. Sosyal mesafe yalan oldu, lazımdı, güzel oldu.

Akşam

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki