MAHKEME FİKRET ORMAN HAKKINDAKİ RAPORU İSTEDİ!

Beşiktaş'ta Fikret Orman'a açılan tazminat davasında, Ahmet Nur Çebi'nin hazırlattığı KPMG raporunun gönderilmesi istendi. Böylece raporun içeriğinin ifşa olasılığı ortaya çıktı...
Haberin yayılanma tarihi:30 Nisan 2022, Cumartesi

Beşiktaş Yönetiminin 2009-2019 Arasındaki Döneme Dair Hazırlattığı Bağımsız Denetim Raporu Mahkemeye Sunulacak

KPMG'nin düzenlediği ve Beşiktaş Mali ve İdari Genel Kurulu'nda sadece genel  bilgilerin verildiği raporun tamamını mahkeme tarafından istedi. İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi, özel bir karar almazsa, rapor dava nedeniyle kamuoyuna da yansıyacak.

102 Milyon Euro'luk İstisna

Beşiktaş Futbol A.Ş. hissedarı ve genel kurul üyelerinden Emre Göllü, Çağrı Göksel ve Ozan Biber'in eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman aleyhine açtığı 305 milyon liralık tazminat davasında mahkeme, KPMG raporlarının dava dosyasına sunulmasına karar verdi. Mahkeme, Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün mevcut yönetimi tarafından KPMG'ye hazırlatılan ve 102 Milyon Euro'luk istisna tespit edilen raporunun mahkemeye sunulması kararlaştırdı.

Fikret Orman'dan 305 Milyon Lira İsteniyor

Söz konusu karara dair Avukat Aker Çıtak, “Fikret Orman ve yönetimi aleyhine tazminat davası açılarak, 2018 – 2019 futbol sezonu ile ilgili o dönemki yönetim hakkında alınan ibrasızlık kararı nedeniyle Beşiktaş’a 305 Milyon TL tazminat ödemesi istenmiştir.  Bu davada delil olarak KPMG raporunun dosyaya celbi müteaddit defa talep edilmişse de, mahkeme kapısı çok kere aşındırılmışsa da aradan geçen dört aylık süreye rağmen mahkeme, ısrarlı dilekçelerimize ve taleplerimize rağmen bu raporu kulüpten ve denetim şirketinden celp etmek amacıyla tek bir yazı dahi yazmamış görevini yapmamıştır. Mahkeme kalemi de aynı tutumu sergilemektedir" dedi.

3 Yılı Demirören 7 yılı Fikret Orman'ın

Avukat Çıtak, tüm engellemelere rağmen bu davayı kazanacaklarını belirterek, "Fikret Orman’ın cebinden 305 milyon TL tahsil ederek Beşiktaş’ın kasasına koyma hedefimizi gerçekleştireceğimize dair inancımız tamdır" ifadelerini kullandı. Söz konusu raporun 2009-2012 dönemin eski başkanlardan Yıldırım Demirön'in, 2012-2019 arasıysa Fikret Orman'ın icraatlarını kapsıyor. Ahmet Nur Çebi yönetimi, raporun tümünü açıklamayı uygun bulmadığını ve ilgili makamlara iletileceğini açıklamıştı.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki