ONUR BULUT SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAK!

Beşiktaş’ın yeni transferi Onur Bulut’tan açıklama...
Haberin yayılanma tarihi:21 Şubat 2023, Salı

SUSKUNLUĞUNU BOZDU

Beşiktaş'ın Kayserispor'a 1 Milyon Euro ücret ödeyerek kadrosuna kattığı ve TFF'nin lisansını çıkardığı Onur Bulut, son günlerde yaşanan tartışmalar sonrası açıklama yaptı. Bulut, transfer sürecine ilişkin sosyal medya hesabından bir açıklama yayımladı.

Kayserispor, sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Onur Bulut’un sözleşmesini 3 yıl daha uzatmış; gurbetçi futbolcu daha sonra Beşiktaş ile 3,5 yıllık sözleşme imzalamıştı. Siyah-Beyazlıların ödediği 1 milyon Euro’yu sarı-kırmızılı kulüp, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UÇK) taşıdı. ‘3.5 milyon Euro’ya serbest kalır’ maddesinin olduğunu iddia eden Kayserispor, bu transfere itiraz ederken; Onur Bulut, konu ile ilgili açıklama yaptı.

Onur Bulut’un Açıklamalarının Tamamı Şöyle:

“Bazı basın ve yayın organlarında, eski kulübüm Kayserispor tarafından mevcut sözleşmemi bitimine 6 ay kala 3 yıllığına uzattığım ve aramızdaki anlaşmada herhangi bir çıkış maddesi bulunmadığı halde haksız bir şekilde sözleşmemi feshettiğime yönelik asılsız iddialarda bulunulduğunu görmekteyim. Bu hususta belirtmek isterim ki, spor kamuoyunun da malumu olacağı üzere birçok büyük kulübün ilgisi üzerinde olan gerçek bir “profesyonel futbolcu” sorun yaşadığı bir kulüple sözleşmesinin bitimine 6 ay kala, “çıkış maddesi olmaksızın” sözleşmesini 3 yıllığına uzatmaz.

PROTOKOL İLE TAAHÜT EDİLMİŞ

Sözleşmemi 3 yıl uzatmamın tek nedeni, transfer döneminde 06.02.2023 tarihinden sonra “1M Euro çıkış maddesi ödenmesi halinde sözleşmenin kendiliğinden sona ereceğinin Kayserispor tarafından bir “Protokol” ile taahhüt edilmesidir. Bu taahhüt doğrultusunda aynı gün ve birlikte hem ilgili çıkış maddesinin taahhüt edildiği protokol hem de uzatma sözleşmesi imzalanması hususunda mutabık kalınarak her iki sözleşme de imza edilmiştir.

İşbu iki sözleşmenin de imza edilmesi ve 06.02.2023 tarihinden sonra, sözleşmede kararlaştırılmış bulunan çıkış bedelinin ödenmesi halinde serbest kalacağımın açık kararlaştırılmış olmasına rağmen anlam veremediğim bir şekilde Kayserispor tarafından 3.5M Euro+KDV tutarında transfer bedeli talep edilmiştir.

“ÇIKIŞ BEDELİNİN ÖDENMESİYLE…”

Sonrasında ise “çıkış bedeli” olarak Kayserispor ile yazılı olarak kararlaştırılan tutarın ödenmesiyle sözleşmemi tek taraflı olarak feshederek yeni kulübüm Beşiktaş ile sözleşme imzalamış bulunmaktayım.

Gelinen bu süreçte, Kayserispor’un yöneticileri ve idarecileri çeşitli basın/yayın organlarına vermiş olduğu açıklamalarda, Kayserispor Başkanı’nın “çıkış maddesi” bulunan sözleşmeyi imza etmediğini onun yerine diğer yöneticilerin bu sözleşmeyi imza ettiğini ve aynı zamanda Onur Bulut’u tabiri caiz ise “idare etmek”, “sakinleştirmek” için öylesine imza atıldığı gibi açıklamalar yapıldığını görmüş bulunmaktayım.

Sayın kamuoyunun ve tüm spor severlerinin de takdir edeceği üzere hiçbir sporcu, ayni anda ve aynı odada karşılıklı olarak imza edilen iki ayrı sözleşmeye imza atan yöneticilerden herhangi birinin, sözleşmelerin hangisine gerçek imza hangisine sahte veyahut “öylesine” imza ile imza attığı ya da buna tenezzül edebileceğini tahmin edemez. Hele ki, bu durum Kayserispor yöneticilerinin ikrarı doğrultusunda gerçekleştirilmişse, o kulübe hizmet veren ve terinin son damlasına kadar savaşan bir sporcu tarafından kulübe para da kazandırarak gideceğine dair bu taahhüde bu şekilde imza atılabileceği, ahlaklı bir sporcu tarafından tahayyül edilemeyecek bir durumdur. Ancak Kayserispor’un yöneticileri, son günlerde yapmış oldukları açıklamalar ile bu durumu adeta tasdik etmektedirler

Yaşanan olayı tüm gerçekliğiyle aktarmış olduğum bu açıklamamı sayın kamuoyunun ve spor severlerin bilgisine sunmak isterim. Saygıdeğer Kayserispor Camiasını tenzih ederek, Kayserispor yöneticilerinin açıkça beni aldatmak ve mevcut sporcusu üzerinden haksız menfaat elde etmek üzerine planlanan bu eylemlerinin hukuk ve adalet önünde herhangi bir karşılığı olmayacağını temenni ederek, bu eylemlerin içinde bulunan tüm ilgililer hakkında ayrıca savcılığa suç duyurusunda bulunacağımı saygıyla belirtmek isterim.”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki