'Pazartesi Beşiktaş'ın Kasasına 3.5 Milyar TL Koyarım!'

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, adaylığı ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu....
Haberin yayılanma tarihi:16 Ekim 2019, Çarşamba

Pazartesi günü 3,5 Milyar TL bulabileceğini, ancak kulübün geleceğinin temlik altına girebileceğini söyleyen Tekinoktay, Beşiktaş'ın menfaatleri için koalisyon yapabileceğini de sözlerine ekledi.

Beşiktaş Kulübü Başkan Adayı Hürser Tekinoktay, basın toplantısında konuştu. Rakiplerinin hepsinin geçmiş 19 yılın temsilcileri olduğunu söyleyen Tekinoktay, “19 yılın temsilcisi hesap sormaya kalkıyor” ifadelerini kullandı.

Pazartesi günü 3.5 Milyar TL bulabileceklerini ancak bunun geleceği temlik altına almak olduğunu söyleyen Tekinoktay, birleşme konusunda ise, “Beşiktaş menfaati varsa, koalisyona da varım” ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta 20 Ekim'de yapılacak olan olağanüstü seçimli genel kurulda aday olan Hürser Tekinoktay, basın toplantısında konuştu.

1 yılda 3. seçimi yaptıklarını söyleyerek sözlerine başlayan Tekinoktay, “Hep beraber deneyimleyip ileri nesillere aktaracağımız tecrübeler olacaktır. Enteresan bir periyot yaşadık. Geçen yıl transfer dönemine müteakip hoca, yönetim kurulu ve Fikret Orman arasında bazı problemler ortaya çıktı. Bu süreç hem olağanüstü genel kurula neden oldu hem de ciddi finansal boyut meydana geldi. 1 yılda 3. seçim olacak. Kulübün giderlerine de negatif katkı oldu. Ekonominin bu kadar bozuk olduğu noktada 3 seçim yapmak yanlış oldu. Fikret Orman'ın istifa ettiğini öğrendiğimizde bunun bu kadar kolay olmadığını söyledik. Mayıs ayında seçim yaptık. Kazandığı zaman da takımı kendisinin kuracağı, hocayı kendisinin alacağı bir süreçti bu. 2000'den sonraki dönemde bir başkanımız apar topar gitti. Ligi ve takımın olağan dönemini bitirmeden gitti. Daha sonraki başkan, federasyonu bahane etse de gitti. Nahoş durumlar vardı. Şimdi diğer başkan gidiyor. 2000 yılından bu yana 3 başkan kaçarak giden bir atmosferde yer aldı. 116 yıllık bir kulüpte bize uygun olmayan bir gelenek oluştu. Tamamen bu modele giden bir süreç oluşmaması için ben başkanın bırakmasını istemiyordum ama maalesef bu süreci yaşadık” ifadelerini kullandı.

“İSTESEK PAZARTESİ GÜNÜ 3,5 MİLYAR TL’Yİ KASAYA KOYARIZ AMA…”

Bir önceki seçime göre şartların daha da zorlaştığını ifade eden Hürser Tekinoktay, “Takımın durumu hiç alışık olmadığımız durumda. Dibe yaklaşan bir takım oldu. Biz buraya layık değildik. Şartların hem finansal hem sportif olarak kötü olduğu dönemde kaçamazdık. Başkanın istifa kararı almasının ilk gününde biz yine burada olduğumuzu söyledik. Beşiktaş'ın sahipsiz kalmayacağını belirttik. Seçimin son gününe kadar karar vermeyen bazı adaylar ve destekçileri var. Herkesin ilk gün girmesi lazımdı. Mayısta girmediniz ama bu istifa kararının hemen ardından herkesin karar vermesi gerekirdi. Bana kalırsa bir spor kulübünde olan şey, bizim artık geçmişin değil, önümüzdeki 20 yılın dizaynını sağlayacak bir şekilde koalisyon kurarak seçime girmemiz gerekirdi. Ancak içinde bulunduğumuz duruma bakıyoruz, siyaset arenasına dönmüş durumda. Kulübümüz zaten israftan buraya geldi. 5 ay maaş alamayan personel vardı. Bazı oyuncuları maaş ödeyemediğimiz için serbest bıraktık. Bu isimlerden birisi Pepe. Seçim giderini Pepe'ye verseydik, savunmada boyu kısa kalan Medel oynamazdı ve belki şampiyonluğa gidebilirdik. Burada trajikomik bir süreç var. Komik fotoğraflar da çıkıyor. İsmail Ünal'ın, Serdal Adalı'nın ve Ahmet Nur Çebi'nin, 19 yılın temsilcisi olan adayların hesap sorma söylemleri çıkıyor. Biraz daha uzasa muhalefetten hesap soracaklar. Biz bu işler için dava da açtık, 5 bin 268 kişinin hesabını sormak için çabaladık, mücadelemizi verdik. Biz muhalefet olarak görevimizi yaptık. Borçlanma konusunda sürdürülebilir bir matematiğin olmadığını söyledik. Öz kaynaklarımıza dönüp, bu işi yürütmemiz lazım dedik. Ama bizim karşımıza konulan model, sürekli bankaya gitme modeli oldu. Buradan hiçbir müessese çıkamaz. Pazartesi ödemeler var deniliyor. Kulübün pazartesi günü para ödeyemeyecek durumunu anons ederek mi siyaset yapılıyor. Pazartesi günü 3.5 milyar TL'yi hemen kasaya koyabilirim. 30 yıllık temlik yapıldı, biz de 50 yıllık yaparız, parayı kasaya koyabiliriz ama çözüm bu değil. Önemli olan, bu ekonomik modelin yanlış olması çünkü üretim yok, tamamen tüketim var” açıklamasını yaptı.

“KİMSE BİRBİRİNİN DEVAMI DEĞİLDİR, HERKES BİREYSELDİR”

Daha önce görev yapan adayların ‘hesap soracağız' söylemlerini komik bulduğunu da sözlerine ekleyen Hürser Tekinoktay, “Kendi kendilerinden nasıl hesap soracaklar. Kendilerini ve bir önceki dönemleri ibra etmişler. Türk halkı ve Beşiktaşlılar zekidir. 2008'den beri hiçbir yönetimi ibra etmedik, mahkemeye gittik. Genel kurul, Fikret Orman yönetimine mahkemeye gitme yetkisi verdi. Ancak bu yetkiyi hiçbir yönetici kullanmadı. İki başkan adayı da birbirinin devamı diye, birbirini suçluyor. Kimsenin birbirinin devamı olmaması lazım. Bütün insanların bireysel düşünceleri olması lazım. Kulübün borçlanmayı seven bir yapısı var. Gelen kişiler buna mı mecbur bırakılıyor, buna da bakmak lazım. Şan Öktem Tesisleri'yle ilgili kimse bir kelime etmiyor. Burası yenilenecekti. 2012 yılında Fikret Orman bu konuyu çok iyi biliyordu ve gerekirse ben yaparım dedi. Burası harabe olarak kaldı. Süleyman ağabeye bu durumu zamanında söylediğimde, mahkemeye gideceğimi söylediğimde, ‘Şan Öktem'in ismini değiştirmek istiyorlar, hakkımı helal etmem’ dedi. Şan Öktem bu kulüp için hayatını feda etmiştir. Beşiktaş'taki en büyük iradenin Beşiktaş markası olduğunu yayamazsak, kimsenin yaptığı işin anlamı olmaz. 19 yılın temsilcileri öz kaynak düzeninden bahsediyor. İsmail Ünal'a sitemim var. Ortaköy sahası bizim altyapımızdı. Buradaki çocukları altyapımıza alıyorduk. Dünyanın her yerinde semt sahaları, profesyonel kulüplerin altyapısıdır. Keşke buradaki yeri imara açmasaydı. Kendisi Beşiktaş hüviyetiyle belediye başkanı oldu. 1 yönetici kulübe para vermiş, şimdi alacağı var. 1'e 1 koyup faiziyle alıyorlar. Beşiktaş Kulübü kamuya açık bir dernektir. Göreve gelirsek bütün defter kayıtlarını size açacağım. Şu anda da buna hakkınız var. Bir yönetici 100 milyon vermiş yıllar önce, hala 100 milyon alacağı var. Borçlanma gelişmesine göre Yıldırım Demirören'in o zaman 900 Milyon alacağı olması lazım” diyerek sözlerini sürdürdü.

Sözcü

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki