"Sene Sanki 91"

Geçtiğimiz günlerde Aralık sayısı yayımlanan Beşiktaş Dergisi, 2017'ye nostaljik bir çalışmayla veda etti.
Haberin yayılanma tarihi:05 Aralık 2017, Salı

Beşiktaş Dergisi'nde "Her Detayda Beşiktaş" adlı köşesinde yer alan çalışmalarıyla tanınan ressam Nihat Evren Derman, derginin son sayısında 90'lı yılların ruhunu yansıtan "Sene Sanki 91" adlı nostaljik çalışmasına imza attı. 

Metin-Ali-Feyyaz efsanesinin yanında Rıza Çalımbay ve Şifo lakabıyla bilinen Mehmet Özdilek'in de yer aldığı nostaljik çalışmayla ilgili Derman şu açıklamalarda bulundu;
 
"91 yılındaki 2. şampiyonluğumuz ile geçen sezonki şampiyonluğun büyük benzerlik taşıdığını düşünüyorum; iki şampiyonluk da yeniden yapılanmanın eseriydi.1992 yılındaki 3. şampiyonluk öncesindeki inanç ve istek ise tıpkı bu sezon olduğu gibi üst düzeydeydi. Bu nedenle son çalışmama 'Bu Sene Sanki 91' adını vermeyi uygun gördüm.
  
Üst üste üçüncü şampiyonluk için camiada inancın ve özgüvenin tam olduğunu görüyoruz

90'lı yıllardaki efsane kadronun ruhunu ve başarı istikrarını uzun yıllar sonra yeniden yakaladık.Birçok Beşiktaşlı'nın 90'lı yılların efsane kadrosuna duygusal bağı olmasına rağmen, ne yazık ki yeni nesil Metin Tekin, Ali Gültiken, Feyyaz Uçar, Rıza Çalımbay ve Mehmet Özdilek'li dönemi canlı olarak izleyemedi.Türk futbol tarihine damga vuran bu değerli isimleri spor yorumcusu yada teknik direktör olarak tanıdıkları için maalesef zaman zaman Beşiktaş'a olan aidiyetleri sorgulanıyor. Yeni jenerasyonun o dönem ruhunu anlamakta zorlandıklarını görüyoruz.Geçmişten geleceğe miras bırakma arzusuyla tuvalimin başına geçtim. Resmederken çocukluk yıllarımı yeniden yaşadığımı hissettiğim "Sene Sanki 91"i derginin son sayısında okuyucularımızla buluşturmanın heyecanını yaşamaktayım."
  
50x70 cm boyutlarındaki tuval üzeri yağlıboya çalışmanın orijinalinin, Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Osman Soydemir tarafından KDZ. Ereğli'de açılacak olan Beşiktaş temalı sanat müzesinin koleksiyonunda yer aldığı bildirildi.

Binsport

Etiketler: nostalji   BEŞİKTAŞ   91   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki