Şenol Güneş "Yönetim Gerekirse Görevime Son Verir!"

Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş, gündemdeki konularla ilgili basın toplantısı düzenledi...
Haberin yayılanma tarihi:07 Mart 2019, Perşembe

MAYIS'I GÖRMEMİ İSTEMEYENLER VAR

Kandilinizi kutluyorum. Hayırlara vesile olmasını istiyoruz. Bağışlanmanın daha önde olduğu bir kandil olarak görüyorum. Cemre toprağa düştü, bahar havası geliyor. Yaptığımız işin eleştiri boyutu olduğunu biliyoruz. Dersler çıkaracağımız durumları değerlendirmek istiyorum. Ağırlık noktamız Beşiktaş olacaktır. Beşiktaş'a olan sevgim, yüreğimde aynı sıcaklığıyla devam edecek. Mayıs'ı görmek istemeyenler var. İnşallah onlar çok Mayıs görürler.

YAŞANMASI GEREKEN DEĞİŞİM

4 yıl önce Fikret Orman'la görüşerek göreve geldim. Beşiktaş büyük bir marka ve camiadır. Başarılarıyla son yılların en iyi takımıdır. Bu güne kadar Beşiktaş taraftarı beni bağrına bastı. Beşiktaş büyük bir markadır. Beni de bugüne kadar kimse yalnız bırakmadı. Ben Milli Takım'la ilgili düşüncemi zaten açıkladım. Partizan maçı sonrası söyledim. Beşiktaş'tan sonra olursa Milli Takım olur demiştim. Beşiktaş'ta yaşanması gereken bir değişim yaşanıyor. Bu bir yenilenme sürecidir. Değişim sürecini ,sancılı yaşayacağımız bir gerçek. Benim ya da yönetimin hataları vardır. Oyuncuyla farklı fikirimiz olabilir. Oynatmam, kadroya almam. Görüş ayrılığı vardır. Olabilir. Beşiktaş'ın kadrosu, ekonomisi ve beklentileri arasında çelişki vardır. Bu dört yılda çok şey gördüm ve öğrendim. Beşiktaş'ın ekonomisi ile beklentisi arasında bir çelişki olduğu gerçektir. Bu çelişkileri düzeltmezsek her kulüpte daha büyük facialar olacaktır.

İLK GÜNKÜ GİBİ ÇALIŞACAĞIM

Ayrılma isteği, benim önceliğim olan bir konu değildi. Buraya ayrılmak için gelmedim. Bazen en güzel şekilde ayrılmamız gerekiyor. Sezon başında da Milli Takım için gelen teklifi kabul edebilirdim. Bunun peşinde olsam kovalasam önceki görüşmemizde giderdim. Ben Fikret Orman'la birçok şeyi paylaşıyorum. Ayrılacağım son gün bile ilk günkü aşkla çalışacağım. Kimsenin şüphesi olmasın. Kulübün bir kararı var, kararı başkan verir.

Evet bir hatam var. Mart'ta gelmeye sıcak bakmayan bir kişi olarak haziran ayında gelirim dedim. O zaman martta kimi getireceğiz hocam dediler haklı olarak. E kulüp var dedim. Daha sonra o maddeyi öğrendik. TFF'nin kulüpten izin almasına gerek yok diye. Milli Takım antrenörü olursam da, benim başka bir yerde kardeşim olsa Fenerbahçe'deki oyuncu daha iyiyse onu alırım. Benim niyetim herkese güzel bakmak. 

BENDEN İYİ BEŞİKTAŞLI VAR MI?

Bana "Sattın" diyor. Ben neyi satmışım ya? 40 yıldır yapmadığım şeyi yapmışım, kulübü, taraftarı satmışım. Şu 4 yıllık tarihi inceleyeceksen bakalım benden daha iyi Beşiktaşlı var mı?

YÖNETİM KARAR ALDI BANA BİR ŞEY GELMEDİ

Yönetimden, 'Hoca ile devam etme kararı aldık' diye açıklama yapıldı. Bana hiçbir şey gelmedi ama. Açıklanan karar oldu ama teklif gelmedi. Onların da haklı yanları vardı, çünkü kongre yapılacak. Hayat ne olacağını bilemezsin. Başkan ile bir sorunumuz yok, bakarsınız başka yerde buluşuruz. 

YARDIMCI ANTRENÖR AÇIKLAMASI

Milli Takım'da federasyon içindeki mevcut hoca arkadaşlarla devam edeceğim. En azından bu iki maçlık böyle. Ondan sonra yeni bir düzen kurmak istiyorum.

BURAK, ARDA, VOLKAN...

A Milli Takım'a gelecek oyunculara tek başına karar vermeyeceğim. Hem kendine hem kuruma olumsuz katkısı olacaksa bu kişiler olmayabilirler, tersi de olabilir. Bunları konuşacağız.

YÖNETİM GEREKİRSE GÖREVİME SON VERİR

Başardığımız her işi birlikte yaptık. Bugün mazeretlerin arkasına sığınarak başarısızlığımı örtmem. Ben başarısızlığı kimseyle paylaşmam ama başarıyı herkesle paylaşırım. Önemle altını çizmek isterim ki hayal kırıklığı yaşamıyorum. Sadece bir değişim süreci yaşanıyor. Bu aslında olumsuzluk olarak değil yaşanacak bir durumdur. En çok şampiyon olan Real Madrid bu sene kupadan elenmiştir. Bunlar olur. Başarısızlığın yerini başarı alır. Bu yenilenme ve değişim sürecidir. Değişim sürecini sancılı atlatacağız kesin ama atlatacağız. Bugün başkanla benim ne kavgam olabilir? Gerekirse görevime son verir. Ben oyuncuyla kavga edemem. Ancak kadroya almam.

OYUNCUYA ÖDEME YAPILMAZSA BAŞARI BEKLEMEYİN

Eğer oyuncuların ödemeleri günü gününe yapılmazsa başarı beklemeyin. Çünkü Türkiye'de para konuşuluyor. Herkes para diyor. Parada herkes birleşiyor, iş yaparken kimse paylaşmıyor. Benim alacağım da var onun dışında parayla alamayacağım şeyler de var.

İLHAN MANSIZ NEDEN AYRILDI?

İlhan Mansız'ın bir tartışması oldu. Biliyorsunuz. Yönetimin kararı var. Tartışma benim üstümdeki biriyle olduğu için müdahale etmedim. Personelle, oyuncuyla olsa ben halledebilirdim.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki