SERDAR ASLAN BEŞİKTAŞ İÇİN 'VARIM DİYOR!'

Kent Derneği Başkanı ve İş Adamı Serdar Aslan, Beşiktaş Belediye Başkanlığı Adaylığına ''Birlikte Yönetmeye Hazır Mısınız?' sloganı ile start verdi...
Haberin yayılanma tarihi:31 Ağustos 2018, Cuma

Aslan Başkanılığını yürüttüğü Kent derneği resmi sitesinde açıklamalarda bulundu.

İşte o açıklamalar;

BİRLİKTE YÖNETMEYE HAZIR MISINIZ?

Beşiktaş’ta gençlerin projeleri hayata geçecek...

BEŞİKTAŞ KENT DERNEĞİ MANİFESTOSU :

Yerel seçimler öncesinde 1- Felsefe 2- İlkeler ve Yapılacaklar 3- Misyon ve Vizyon 4-Sesleniş bölümlerinden oluşan, yoğun bir çalışma sonucu, saha tecrübelerimize dayanarak geliştirdiğimiz ve projelendirdiğimiz; partisel siyaset üzerindeki manifestomuzun birinci bölümünü kamuoyunun dikkatine sunuyoruz.

Beşiktaş, Beşiktaşlı’lar Tarafından, Beşiktaş İçin Yönetilmelidir!

Beşiktaş yalnızca İstanbul’un değil, Türkiye’nin en önemli ilçesidir. Hem tarihi, hem coğrafyası hem de kültürel birikimi bu iddiayı doğrular. Hatta daha fazlasını: Boğaziçinde saraylar, parklar, okullar ve çarşılarla bezenmiş bu ilçe ile boy ölçüşecek bir kent birimi dünyada yoktur.

O halde ilk ilkemiz, ÖNCE KENT olmalıdır. Önce Beşiktaş! Her türlü rant, siyasal çıkar, ideolojik yandaşlık, negatif hemşehrilik dayanışması ve siyasal saplantıların ötesinde ÖNCE BEŞİKTAŞ!

Beşiktaş bizim yuvamız, bahçemiz, mahallemiz ve şerefimizdir! Beşiktaş’ı koruyup kollarken aslında evimize özenmiş oluruz.

Bu yüzden Beşiktaş, Beşiktaşlı’lar tarafından yönetilmelidir. Bunu söylerken amacımız sadece Beşiktaş’ı yönetmeye talip olanların ikametgahlarının Beşiktaş’ta olması değildir. O elbette öyle olmalıdır. Beşiktaş’ın bu anlamda yönetici transferine ihtiyacı yoktur. Kendisine yetecek insangücüne sahiptir. Ancak daha bile önemlisi, Beşiktaş’ı yöneteceklerin gönül ikametgahı da Beşiktaş’ta olmalı ve bu Beşiktaşlı’ların nazarında ve sahada eylemleriyle kanıtlanmış olmalıdır!

Beşiktaş gönlü başka yerde olanların vakit doldurdukları, kaynaklarını başka yerlere aktardıkları bir yer olamaz!

‘Beşiktaşlı’lar Tarafından’ derken yalnız aidiyeti değil, aynı zamanda ona hizmet yöntemini de kastediyoruz. Beşiktaş’ı ilgilendiren önemli konularda tüm kararlar Beşiktaşlı’lar tarafından alınmalı, süreçler Beşiktaşlı’lar tarafından gözlenmeli ve denetlenmelidir.

Beşiktaş, kentin yönetiminin en geniş demokratik katılımla gerçekleştiği, her Beşiktaşlı’nın kendini ev sahibi hissettiği yer olmalıdır. Bunun için ilçemiz; başta internet, tüm çağdaş iletişim olanaklarıyla sürekli bağlantı kurulabilen, bilgilendirilen ve saydamlığın en yüksek düzeyde gerçekleştiği bir yer haline getirilmelidir. Şurası unutulmamalıdır ki, açıklık ve saydamlık dürüstlüğün en sağlam garantisidir. Kamunun verdiği para ve yetkinin gözönünde kullanımı, ‘hesap veren’ demokratik yönetimin birinci şartıdır. Beşiktaş böyle bir yer olmalıdır.

Peki ‘Beşiktaş İçin’ yönetim derken neyi amaçlıyoruz?

Herşeyden önce Beşiktaşlı’lar tarafından üretilen maddi ve manevi değerin Beşiktaş’ta kalmasını, Beşiktaşlı’lar tarafından Beşiktaş için kullanılmasını kastediyoruz. Beşiktaş artık birilerinin keyfiyle başka yerlere yönlendirilecek değerin üreticisi bir ‘sağmal inek’ gibi görülmemelidir. Burada üretilen değer öncelikle burada yaşayanların kentsel, eğitsel ve kültürel ihtiyaçlarının karşılanması ve ‘iyi yaşam’ hedeflerine yaklaşılması için kullanılmalıdır. Beşiktaş’ta kullanılan değerin Beşiktaş dışında kullanılıp kullanılmayacağına doğrudan doğruya Beşiktaş Halkı karar vermelidir.

‘Beşiktaş İçin’ derken Beşiktaş’ın geleceği için diye bir vurgu yapabiliriz. Tüm İstanbul gibi Beşiktaş da, ciddi yapılaşma ve çevre sorunlarıyla karşı karşıyadır. Çocuklarımızın oyun oynayabileceği, yaşlıların temiz hava alabileceği, gençlerin spor yapabileceği yerler sınırlıdır ve azalmaktadır. Fiziksel, ruhsal ve sağlık altyapısında ciddi eksiklikler vardır. Sorun aktarma ve danışma mecraları sınırlıdır. Türkiye’nin en yaratıcı kültür, kurum ve insanlarını bünyesinde bulundurmasına rağmen, kültürel hayatı olması gereken yerde değildir ve bayağılaşmanın tehdidi altındadır. Beşiktaş’ın ürettiği değer işte bu noksanlara çare bulmak için kullanılmalıdır. Beşiktaş’ı dünya ölçütlerinde, daha temiz, daha sessiz, daha engelsiz, daha dayanışmacı, daha güleryüzlü, daha hayvansever, tek kelimeyle daha huzurlu ve yaşanası bir yer haline getirmek için kullanılmalıdır.

Kent sakinlerinin ‘Nerede yaşıyorsun?’ sorusuna cevap verirken gözleri parlayacak ve gögüsleri kabaracak ‘Beşiktaş’ta’ diyecekleri örnek bir kent haline getirmek için kullanılmalıdır.

İşte bu düşünceler temelinde ilk günden beri sloganımız ‘Beşiktaş Beşiktaşlı’larındır’ oldu.

Biz son iki yıldır Beşiktaş Kent Derneği adına iyi yaşam ilkelerine dayalı, çağdaş belediyecilik anlayışı ile yaptığımız çalışmalarla, nasıl bir Beşiktaş özlediğimizin örneklerini farklı zaman ve olaylarda pek çok kez gösterdik. Daha fazlasınını yapmak, Beşiktaş’ın Beşiktaşlı’lar tarafından yönetimini gerçekleştirmek için, Beşiktaş için desteğinizi bekliyoruz.

Biz Beşiktaşlıyız ve Beşiktaş için çalışıyoruz; şimdi de göreve hazırız. Neleri nasıl yapacağımız ve sahada edindiğimiz tecrübelerimizle Beşiktaş’ı modern kent ve iyi yaşam standartları sıralamasında yukarılara taşıyacak projelerimiz de hazırdır. ÖNCE KENT felsefesiyle Halkımızla BİRLİKTE YÖNETİME talibiz.

Derneğimizin çalışmalarını izleyenlerin de bildiği üzere; bugüne kadar tüm siyasi partilere eşit mesafede durduk, tarafsız duruşumuzu hiç değiştirmedik. Bizim olaylara bakışımız partisel siyaset üstüdür. Bu anlayışla mevcut siyasi partiler içerisinde herhangi bir görev almış yada almamış, herhangi bir partiye oy vermiş ya da vermemiş, BÜTÜN BEŞİKTAŞLI'LARIN KATILIMINI, fikirlerini ve tüm halkımızın desteğini bekliyoruz.

Siyasetin ötesinde Beşiktaş için; güzel günler için elele.

SERDAR ASLAN
Beşiktaş Kent Derneği Başkanı
BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki