Söylesene Başkan; Borçlar Neden Artıyor?

Beşiktaş eski yönetim kurulu üyesi Sinan VARDAR yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:04 Mart 2018, Pazar

BEŞİKTAŞ taraftarının takım kötü oynadığı zaman bir tezahüratı var; "Söylesene hoca; takım neden oynamıyor?" Beşiktaş kamuoyu takımın son 3 yılki performansından memnun. Onun için böyle bağırmıyorlar.

Bana her gün yüzlerce telefon geliyor. Sağ duyulu, akil Beşiktaşlılar "Sinan başkan borçlar denen artıyor, bu kulüp nereye gidiyor" diye beni arıyorlar. Üç ayda bir yapılan divan kurulu toplantılarında Denetleme Kurulu tarafından Beşiktaş'ın mali durumu açıklanıyor.

Geçen hafta yapılan toplantıda kulübün borcunun tam 1 milyar 980 milyon TL olduğu açıklandı.

İnanılmaz 3 ayda kulübün borcu 1000 milyon artmış. Ben de borç rakamını merakla bekliyordum. Yayın haklarından, Şampiyonlar Ligi ve Cenk Tosun'un transferinden gelen parayla borcun en az 100 milyon TL azalacağını ümit ediyordum. Ama rakam; 100 milyon TL artmış.

İki gün önce bir haber patladı.

Sezon başında kiralık olarak alınan Lens'in satın alma opsiyonu kullanıldı. Bu futbolcuya 4 yıllık kontratla 8 milyon euro ödenecek. Hollandaı futbolcunun aşısının Beşiktaş'la tutmadığı açık ve net görülmesine rağmen Lens için 56 milyon TL Beşiktaş'ın kasasından çıkacak. Hakikaten aklım almıyor. "Kur farkı" diyorlar ama; yine euro'yla yapılan anlaşmalar devam ediyor.

Şu zihniyete bakın!

Kendi evlatlarımız Necip ve Atınç'la bile euro üzerinden anlaşmalar yapılıyor. Kulüpte personel sayısı 900 kişiye çıkmış. Biz BEFAM'la 6 milli futbolcu çıkartırken, altyapıda 20 çalışan vardı. Bugün altyapıda maaşlı kadrosu 61 kişi olmuş.

Eh işte Metin Albayrak başında olursa bunlar da normal!

Çok da üzücü altyapıda bir tane zorlayacak oyuncu yok. Ah özür dilerim; Fatih hariç! Yani özetle; Sayın başkan Çin'i mini şimdilik bırakın da; "BU BORÇLAR NASIL ÖDENECEK?" onu bize projeyle anlatın.

En üzüldüğüm konu, Beşiktaş Divan Başkanı Onursal başkanımızın kulübe kazandığı tüm mallar satılırsa borcun yüzden 25'ini karşıladığını belirtiyor.

Sakın böyle bir teklifle kongreden onay almaya kakmayın. Beşiktaş'ın akil insanları ve bilinçli taraftarlar buna müsaade etmez.

Fotomaç

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki