SÜTLER NEREDE SAYIN YAMANTÜRK?

Beşiktaş Olağan Divan Kurulu toplantısında Divan Başkanı Tevfik Yamantürk'ün açıklamaları sosyal medyayı salladı...
Haberin yayılanma tarihi:23 Ağustos 2020, Pazar

Beşiktaş Olağan Divan Kurulu toplantısında Divan Başkanı Tevfik Yamantürk'ün açıklamaları sosyal medyayı salladı.

Fikret Orman'ın yaptığı operasyonla Divan kurulu başkanlığı koltuğuna oturan Tevfik Yamantürk, görev aldığı süre içinde borç yükünün artmasıyla ilgili yapılan eleştirelere, ''Divan Kurulu olarak yönetim kurulunun iç işlerine karışmıyoruz'' yanıtını vermişti. 

Yamantürk Orman'ın İstifası Sonrası Ağız Değiştirdi

Siyah-Beyazlı kulübün olağan Divan kurulu toplantısında konuşma yapan Tevfik Yamantürk, Beşiktaş'ın borç batağında olduğunu açıkladı. 

Yamantürk, Divan Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ''İneğin memesinden süt değil kan geliyor. Borçlu kadar alacaklının da niyeti iyi olacak. Bizden hem malımızı, hem de canımızı istiyor. Kulübün borç durumu maalesef bu" açıklaması yaptı.

Beşiktaylı Taraftarlar Tevfik Yamantürk'ün Açıklamalarına Tepki Gösterdi

Beşiktaşlı taraftarlar, ''Yamantürk o koltuğa Fikret Orman sayesinde oturdu. Bu nedenle 3 yıl boyunca sesini çıkarmadan o koltukta oturdu. Hem de Beşiktaş'ın borç batağına girdiğini açıklayan Yalçın Karadeniz'in yerine yapılan operasyonla. Şimdi kalkmış borç yükünden bahsediyor. Beşiktaş'ta konuşacak en son kişi Tevfik Yamantürk'tür. Onun da Divan Kurulu Başkanı olaması Beşiktaş'ın bugünkü durumunu özetliyor'' yorumunu yaptı. 

Tam Bir Seba Düşmanıydı

Ünlü işadamı Tevfik Yamantürk yıllarca Süleyman Seba'ya yaptığı muhalefetle biliniyordu. Yamantürk, 1991 yılında yaptığı açıklamada, ''Bonservis bedelini ceblden karşılayayım, Süleyman Seba'yı Fenerbahçe'ye verelim'' demişti. 

Süleyman Seba'ya Neler Söylemişti Neler... 

Borçlunun iyi niyetli olması gerektiği gibi alacaklının da aynı şekilde davranması gerektiğini vurgulayan Divan başkanı Tevfk Yamantürk, "Maalesef kulübümüz öyle bir durumdaki 'ya canını ya malını' derler ya, bizden hem malımızı hem canımızı talep diyorlar. Bunun bir şekilde çözüleceğine inanıyorum. Denetleme kurulunun raporlarına bakıyorum. İneğin memesinden süt gelmiyor, kan geliyor." dedi. 

Yayıncı kuruluşun pandemiyi bahane ederek tasarrufu tek taraflı yaptığını vurgulayan Yamantürk, şunları söyledi"

O zaman bu anlaşmaları niye yapıyoruz? Dünyanın hiçbir yerinde yok, bunu Paris Saint Germain'e yapabiliyor mı? Buna hızla çözüm bulanabilir. Maçları TRT üzerinden kendimiz yayınlarız. Ölümden öte köy yoktur. Ben senin paranı da istemiyorum maçları da yayınlatmıyorum. Aboneliği kesmemek için kendilerine göre her türlü tedbiri alıyorlar. 'Verdiğiniz sözleri yerine getirin' dediğimiz zaman pandemiyi bahane ediyorlar. Türk sporuna kötülük yaptıklarını bilmelerini istiyorum." diye konuştu."Bırakmam Seni" kampanyasına da değinen Yamantürk, "Bunun bir şekilde devam ettirilmesinin doğru olacağını düşünüyorum. Şeffaflık gerekiyor. Yönetimimiz şeffaflıkla gelirlerin nereye harcandığını göstererek sürecin devam edeceğini düşünüyorum." 

Kartal Haber

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki