'Taç' Dediğin Nedir Ki...

Alen MARKARYAN yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:08 Mayıs 2019, Çarşamba

Galatasaray-Beşiktaş maçı biter bitmez bir fotoğraf paylaştım sosyal medyada Üstüne de “Bu gördüğünüz fotoğrafı büyütüp, evinizin duvarına ‘Haksızlığa isyan’ portresi olarak ASIN. Sonra da ilk aklınıza geleni ASIN vicdanlarınızda” dedim.

Fotoğrafta Beşiktaşlı futbolcuların topyekun hakemin önünde isyan bayrağını çektiği bir görüntü vardı. Bahsettiğim isyan, İlk yediğimiz golden hemen sonraydı.

Golün gelişiminde oluşan taç atışının yanlış tarafa verildiğineydi bütün mevzu hesapta. Ama ben orada değildim!!

Ben, Gol olana kadar geçen zaman süresinde Hakemin tüm inisiyatif haklarını Galatasaray’dan yana kullandığını Beşiktaş’a ilk faul düdüğünün 28. dakikada çalındığını Gösterilen sarı kartların hepsinin uydurma olduğunu Bilen, hisseden ve anlayan kişiler olarak futbolcuların Bir çırpıda soluğu hakemin yanına almalarına ithafen yazmıştım o yazıyı oraya. Neredeyse bütün Galatasaray taraftarları Benim geçen sene Aykut Kocaman ve Fatih Terim’in farklı maçlarda “Taç” isyanlarına ilişkin yazdığım yazılara Benim maç sonu paylaştığım tweet’i iliştirerek göndermede bulundular.

Biz oralara takılmayız arkadaşlar. Biz, O taç atışlarında futbolcularımızın neden pozisyon almadıklarını, Neden dağınık olduklarını sorgularız. “Taç”a bağlamayız işimizi yani. O fotoğrafta, Yalnızlığa Terk edilmişliğe Boş verilmişliğe isyan vardı. “ASIN” dediğim oydu. O yüzden hemen kendinize pay çıkartmayın. Yoksa Taç dediğin nedir ki! Gidersin bakkala istersin bir tane.

ÖDÜL...

beINSPORTS ve TFF’nin ortaklaşa düzenlediği “Futbolun Süperleri” ödül töreninde dağıtılan birincilikler bayağı bir tartışma yarattı. Beni en çok şaşırtan, yılın Süper 11’i kategorisinde Atiba’nın olmayışıydı. Siz kafanızda bir türlü oynatamıyorsunuz ama Bugün Atiba’yı değil sizin 11’e, Dünyanın hangi takımına koyarsanız banko oynar. Gerçek böyle, bilin. Sonra, Allah Allah böyle bir gecede çam sakızı da olsa Galatasaray’a ödül verirlerdi, Niye hiçbir kategoride ödül vermemişler? ‘Acep ne ola ki?’ Diye iç geçirdim. Tuhaf geldi birden. Sonra, pazar günü Galatasaray-Beşiktaş maçı oynanınca O gece de niye ödül verilmediğini anladım Galatasaray’a. Ödülün büyüğünü o geceye saklamışlar zira.

Sayın Başkan satarak kazanamazsın!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu Yöneltilen bir soru sonrasında futbolcuları Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir için “30 milyon euronun altına satmayız” demiş. Hangi Abdülkadir’i kastettiğini bilmemekle beraber ki konumuzla alakası yok, İki kelam etmek istiyorum. Sevgili Başkan! Zaten Türk futbolunda öyle pıtırak gibi futbolcu yetişmiyor. Size kısmet, Ünal Hoca nezdinde pırıl pırıl Kalecinizi de sayarsak 3-4 tane kallavi futbolcu kuşağı yakaladınız. Bu kardeşlerimizi satmayı düşünmeden önce Trabzonspor’a sportif açıdan gerekli katkıları yapmalarını bekleyemez misiniz? Şampiyonluk? Avrupa’da hedef? Bence şiarınız bu olmalı. Yani kısaca ve yine bence, önce bu futbolculardan manen yararlanmayı düşünmelisiniz. Naçizane. Yoksa ne planlı büyüme olur, Ne de Türk futbolu kalkınabilir. Büyük kulüp olmak bu olguyu gerektiriyor maalesef. Ve çoğu kulüp aynı hataya düşmekte. Satarak ancak paralar çar-çur ediliyor. Diyeceksiniz ki; “Bu ekonomik sıkıntıda dönemiyoruz.” Satarak para kazanmak yerine Sportif başarı getirerek para kazanmayı düşünün derim. Tabii bu da naçizane.

Akşam

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki