TRT'DE SKANDAL!

Yöneticinin harcadığı para teftişe takıldı...
Haberin yayılanma tarihi:16 Nisan 2023, Pazar

3 Günlük ABD Gezisinin Faturası 1.5 Milyon;

TRT’de üst düzey yöneticinin ABD’de harcadığı fahiş harcama teftişe takıldı. TRT yöneticisi 3 günlük ABD gezisinde 1.5 Milyon lira harcama yaptı. Müfettişler, bu harcamaya “şerh” düşerek, onama vermedi.

SKANDALLAR BUNUNLA DA BİTMEDİ

TRT’deki skandallar bununla da bitmedi. Bir grup TRT çalışanı Topuk Yaylası’na kişi başı 7 Bin 500 Lira ödenen istişare toplantısına katılması da sıkıntı yarattı. Ayrıca TRT’nin sosyal medya danışmanlığı adı altında Londra Merkezli K. Network isimli şirkete her ay 25-30 Bin Dolar ödeme yaptığı ortaya çıktı. TRT’nin ödeme yaptığı bu şirketin bir yöneticisinin ise TRT’nin üst düzey yöneticilerinden birinin arkadaşı olduğu iddia edildi.

MECLİS GÜNDEMİNE DE GELMİŞTİ

TRT ile ilgili iddiaları CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, bir çok kez meclis gündemine de taşımıştı. Sertel’in TRT ile ilgili TBMM’ye verdiği soru önergelerinden birinde, TRT’de üst düzey bir yöneticinin, kurumun milyonlarca lira dış yapım parası ödediği şirkete yakınını “gizli ortak” olarak yerleştirdiği iddiasını gündeme getirdi. Sertel, Meclis gündemine taşıdığı iddialarında, “TRT yöneticilerinin birinci derece yakınlarından yapım şirketinde çalışan ya da ortak olan var mıdır? Varsa kimlerlerdir? Bu firmaların TRT’de aldıkları işlerin maddi karşılığı ne kadardır?” sorulara cevap aramıştı.

Patronlardunyasi

Etiketler: TRT   skandal   Amerika   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki