YAYIN KRİZİNDE MUTLU SON!

Uzun süredir Süper Lig kulüpleri ile yayıncı kuruluş arasında devam eden görüşmeler sonucunda anlaşma noktasına gelindi...
Haberin yayılanma tarihi:30 Eylül 2020, Çarşamba

 

500'den 220 Milyon Dolara İndi

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Süper Lig'in yayıncı kuruluş Digitürk arasında aylardır süren yayın krizinde anlaşma noktasına gelindi. TFF ve Digitürk, ortak bir noktada buluşmak için bugün bir görüşme daha yapacak. Yıllık 500 Milyon Dolar olan ve 5.80 Liradan dolar kurunu sabitleyen mevcut anlaşma, yayıncı kuruluşun indirim istemesi nedeniyle çıkmaza girdi. Kulüpler Birliği Vakfı, geçen sene yapılan 90 Milyon Dolarlık indirimin bir sezona mahsus olduğunu belirterek, yeni bir indirimi kabul etmedi.

Buna karşın Digitürk, kulüplere 220 milyon dolar verebileceğini belirtti. Hatta bu tutarda da kurun sabitlenmesini talep etti.

TFF'nin yayın krizini bir türlü aşamaması nedeniyle Kulüpler Birliği Vakfı, bizzat devre girmek istedi. Nihayetinde görüşmeler üçlü şekilde devam etti.

Arada 1.2 Milyar Liralık Fark Var

Gelinen noktadaysa karşılıklı yeni teklifler masaya sürüldü. Kulüpler, yıllık 3 Milyar lira talep ederken, Digitürk'ün teklifi 1.8 Milyar lira oldu. Öte yandan görüşmeler sürerken bir konuda anlaşma sağlandı. Buna göre Digitürk, 500 Milyon Lira avans vermeyi kabul etti. Bu tutarın da 364 Milyonu yarın ödenecek, 136 Milyon Lira da 16 Ekim'de hesaplara geçecek. Avansın verilecek olması tarafların en az bir yıl daha birlikte yürüyecekleri anlamına geliyor. Ve bugün yapılan görüşmede Digitürk tarafı, finansçılarının da vereceği rapor doğrultusunda TFF ve kulüplere nihai cevabını verecek. Tarafların 2 Milyar 500 Milyon tutarında anlaşacağı tahmin ediliyor.

Ajansspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki