Ahmet Nur Çebi BJK Üyelerinin Aklı İle Alay Etmeseydi İyiydi!

Makale yayınlanma tarihi:07 Mayıs 2018, Pazartesi - 12:03
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Malumunuz hafta sonu, BJK Divan Kurulu toplantısı yapıldı.

Başkan Fikret Orman geçtiğimiz günlerde apar-topar topladığı Divan’a ‘Özel İşleri’ sebebiyle katılmazken, BJK Denetleme kurulu 1-2 günde hazırlayabileceği raporunu (her nedense?) Yetiştir(E)medi!..

Aslında BJK Divan Kurulu Başkanının Demirören düşmanlığının BJK’dan ötürü değil de Ticari olmasından, BJK Denetleme Kurulunun da Meşguliyetten değil MEŞK’ten olduğunu yazmam gerekiyordu. Şimdilik bunları erteleyip, BJK Üyelerinin aklı ile adeta dalga geçen Ahmet Nur Çebi’yi köşemizde ağırlayalım…

Şimdi bir dönemin Fikret Orman kadar forslu ve erk sahibi, ancak şimdilerde ilk 4’e bile giremeyen Ahmet Beyi diyor ki; 'Divan Başkanı Altı Beşiktaşlı ile yağmurda aynı şemsiye altında bile korunmak istemiyorum.' dedi. Kendisiyle aynı fikirdeyim. Adil olmaları yeterliydi. Hukuki ve vicdani olarak doğru karar almadıklarını düşünüyorum.'

Peki, kendisine sormak isterim. Elinizi kim tutuyor? Verin Disiplin kuruluna. Atın altına imzanızı, yüzlerce üye ardınızdan gelsin. Hayır, daha önce birçok BJK Kongre üyesinin ihracına elleriniz titremeden imza attınız! Şimdi neden ‘Görüşülecek-Görüşülüyor’ diyerek Top çeviriyorsunuz? Bir arada, BJK’yı Milyonlarca TL Zarar ettirmesi söz konusu olan Mahkemeye müracaat imzalarınızı müsait olursanız (dilediğiniz zaman ve yerde)tartışalım…

Akabinde ve detayında merak ettiğim bir başka husus ise, şimdiye kadar hangi Divan Başkanı veya Kurulun kararını yada üyelerimizin tavsiyesini Dikkate aldınız da Derbinin rövanşına çıkmama kararını direkt BJK Senatosunun üzerine yıkıyorsunuz? BJK Divan Kurulunun 6 yıllık iktidarınızda sizlere sunduğu yüzlerce tavsiyeden, uygulamaya geçirdiğiniz bana 1 tanesini söyleyebilir misiniz? Ama ben size aylar, yıllar önce birisinin ‘BJK freni patlamış kamyon gibi, borç uçurumuna son hızla gidiyor. Önlem alın! Borç 2 Trilyon’ dediğini dün gibi hatırlıyorum. Ve sizin, bu gülünç duruma düşmemek için 2 Milyar yerine, 1 MİLYAR 912 MİLYON 497 BİN 949 TL. Açıklamanızı da büyük bir çaresizlik olarak değerlendiriyorum. 

#DirenYönetim 
2.000.000.000 – 1.912.497.949 = 875.020.51 TL 

Çoğu gitmiş, azı kalmış. 875.020.51 TL. İçin birbirimizi kırmayalım. Gerçi siz kırmaya, mahkemeye vermeye, ihraç etmeye çok alışıksınız! Öyle değil mi?   

Sonrada Ahmet bey diyor ki; ‘Beşiktaş'ın örf, adet ve geleneğinde devlete karşı saygıda kusurunun hiçbir zaman olmadığını ben biliyorum.’ Yapma Ahmet Bey, yapma! O Devlet, örf, anane meselesine bence hiç girme. O meselede sizinde benimde bildiklerim, buradan ANKARA’ya yol olur.

Sonrasında bir dönemin Fikret Orman kadar forslu ve erk sahibi, ancak şimdilerde ilk 4’e bile giremeyen Ahmet bey "Borçlarımızda düşüş var’’ buyurmuş. Lütfen birisi Sayın Büyüğüme bu kulübü 431 Milyon TL ile devraldıklarını ve şimdi kendi açıkladığı ama belgeleyemedikleri borcun 1 MİLYAR 912 MİLYON 497 BİN 949 TL olduğunu hatırlatsın.

Ve matematik derki; 1 MİLYAR 912 MİLYON Büyüktür, 431 MİLYON’dan. BJK Derneğinin siz gelmeden önceki borcu ile şimdikine baktığımızda da, neyi nasıl yaptığınızı zaten görüyoruz. 

Son olarak Ahmet Bey "Efendi Beşiktaş" ve Kurumsallığa vurgu yapmış. "Birbirimize sevgi ve saygımızı muhafaza etmek zorunluğumuz vardır. Etrafta zaten yeteri kadar bizimle uğraşanlar var. Bir de kendi içimizde bu tür tavır ve davranışlar içinde bulunursak mesafe alamayız." buyurmuş. 

Yazımın sonunda Ahmet Beyin vicdanına seslenmek istiyorum.

İnce bir operasyonla Divan Başkanı Yalçın Karadeniz’i sizinde imzanızla, Başkanlıktan indirdiniz. Bilirim, inançlı insansınızdır. Allah için söyleyin 70 yaşı devirmiş bir insanı Mahkeme mahkeme gezdirmek, İçişleri Bakanlığının ‘’İnsan haklarına aykırı’’ kararı olmasına rağmen BJK Tarihinde hiç görülmemiş şekilde Denetleme Kurulu Başkanı eliyle şikâyet ederek koltuğundan etmek hangi Efendiliğe, Kurumsallığa, Sevgiye, Adalete, Duruşa, İnsanlığa, Adamlığa sığar? 

Sizi ‘Haksız Kazanç’ Stat Demirlerinde ‘Usulsüzlük’ yapmakla itham edenler Kulüpten içeri, 50 Senesini Gazi Akınal, Mehmet Üstünkaya, Süleyman Seba’lardan bu yana Şerefle hizmet etmiş ama ‘Kulübün Borcu 2 Trilyon’ dediği için Yalçın Karadeniz 47/J Maddesi eliyle dışarı!.. Bu nasıl vicdan, Adalet, Kurumsallık, Efendiliktir?

Bana göre konuşmanızda tek inandırıcı ve gerçek söyleminiz ‘Allah her zaman doğrunun yanındadır.’ olmuş Ahmet Bey. AMENNA!..

Göreceksiniz ki Yarına bırakan ancak yanına bırakmayan Yüce Yaradan, ‘Doğrunun yanında’ er-geç Adaletini tecelli ettirecektir.

Hak edene 
Saygılarımla.

 

 
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki