Ahmet Nur Çebi Fikret Orman’ı İhbar Etti Mi?

Makale yayınlanma tarihi:08 Kasım 2015, Pazar - 10:22
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Kaç kez yazdım anımsamıyorum bile. Çok uzun zamandır, Başkan Fikret ORMAN ile 2. Başkan Ahmet Nur ÇEBİ’nin arasında kara kediler volta atıyor. 

Sırf bizi yalanlamak adına defaten, açılışlarda sarmaş dolaş resimler servis edildi. Sosyal medyadan şahsıma ‘’Kapak olsun ’’ mesajları atıldı. Ne trollerin gazına geldim, nede doğru bildiğimden geri durdum. Yüz defa, bin defa daha gerekirse yazacağım. Başkan ve 2. Başkan takım oyunu değil, şahsi top oynuyor. 

Bunun en son örneği de, Antalya’da yaşandı. 2. Başkan Ahmet Nur ÇEBİ gazetecilerle yaptığı sohbette ’Araştıracaksınız transferlere bir bakın.’ diye adeta sitem eder. Bu sohbetin geniş özeti, Başkan Fikret ORMAN’a servis edilir. Bu söyleme oldukça bozulan Başkan, konuyu araştırmak ve teyit etmek için masada bulunanların birçoğunu arar ve film defalarca olduğu gibi, bir kez daha kopar. 

Aslında mesele ve sohbet daha biraz daha uzun ve detaylı ancak ben özet kısmını sizlere aktarıp, fazlaca kafanızı karıştırmak istemiyorum. Malumunuz üzere 2. Başkan Ahmet Nur ÇEBİ aynı Mete VARDAR gibi, futbol şubesindeki görevlerinden yoğun istek üzerine azledildi! Ancak bildikleri, şahit oldukları, duydukları şeyler bir insanın ancak Beşiktaş yada Türk Futbolun da yönetici olunursa görülebilecek cinsten! 

Sayın 2. Başkanın işaret ettiği ancak alenen söyle(YE)mediği, Beşiktaş’ın mevcut yönetim ile birlikte içine nüfus eden yetkisiz yetkili bir menajer ve bir kebapçı.  Kendilerinin şu an kadroda oyuncuları ve transfer ettiği futbolcular hali hazırda mevcut. Arşivlere bakarsanız Sayın Başkan’ın bu menajer ile ilgili kongre üyelerinin önünde savunma yaptığını da, göreceksiniz. Bu arada isim yazmıyor olmamı lütfen korkaklık, yada kabalık olarak algılamayın. Benim için bir dava eksik yada fazla artık fark etmiyor! Herhangi bir yalanlama vs. geldiğinde masada bulunan ve görüştüğüm gazeteci ve diğer isimleri yazmaktan asla çekinmem. 

Konu ile ilgili Ahmet Nur ÇEBİ ile, telefon yolu ile de görüştüm. Bana kendisinin ‘bu konudan haberdar olmadığını ve ilk defa benden duyduğunu’ söyledi. VE BEN İNANMADIM!

Eğer görüştüğüm 3 kişi bir olayı aynı tondan söylüyorsa, olayın karşı tarafı ‘’Yok’’ diyorsa bende doğal olarak matematiği referans alırım.  

Bakmayın; çok şükür ki takım şu anda iyi gidiyor ve sular dupduru. Mayıs ayında ki seçimlere de daha bir hayli zaman var. Eğer ben haksızsam, Başkan defalarca ‘’Ağabeyim’’ dediği Nur ÇEBİ ile devam eder. Yok haklıysam, Sayın Ahmet Nur ÇEBİ’nin ismini farklı ancak muhalif isimlerle yan yana fazlaca duymaya kendinizi hazırlayın. 

Son olarak Ahmet Nur ÇEBİ’yi insan olarak çok değerli bulduğumu, ancak 3 yılda fazlaca yorulduğunu düşündüğümün altını çizmek isterim. Her daim söylerim; Beşiktaş’ı yönetmek siyaset üstü bir maharet. Kabul edelim ki, Fikret ORMAN, başladığı ve geldiği yer itibarı ile oldukça başarılı iken, Ahmet Nur ÇEBİ her hamle ve vaka da, biraz daha geriledi ve isminden kan kaybetti. Ancak halen 3 yılda Beşiktaş’ta edindiği ve şahit olduğu tecrübeleri camianın ali menfaatleri için kullanabilir. Belki Beşiktaş’ın ona madden borcu olabilir ancak, kendisini ve şirketini tüm Ülkenin tanıyor olması gibi Beşiktaş’a bir borcu olduğunu düşünüyorum. Biraz kendini dinleyip ‘Dosdoğru’ olanı yapacaktır, Ahmet Nur Çebi.  Onu tanıyanlarda, bende bunu çok iyi biliyor ve inanıyoruz.

İnanıyorum çünkü; Hata yapan ile hatalara göz yuman arasında, hiçbir fark yokturdostlar!
Hakedene Saygılarımla.

Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki