ALİ KOÇ SINIR DIŞI EDİLSİN!

Makale yayınlanma tarihi:27 Temmuz 2018, Cuma - 16:09
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Geçtiğimiz günlerde, Fenerbahçe’nin yeni Başkanı Ali KOÇ kendi kulübünün mali gidişatı ve bilinmeyenleri ile ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

3 Saati aşkın süre içerisinde bana göre özet olarak, kendi kulübü ile ilgili bilerek yada bilmeyerek ‘Son 20 yılda adeta, batma noktasına getirilmiş’ demeye getirdi.

Söz konusu açıklamaları grafik, belge ve bilgilerle tüm spor camiası ile oldukça açık yüreklilikle paylaşınca bir anda 20 senelik Aziz Yıldırım’ı adeta 2 saate bitiriverdi.

Bakınız özet olarak neler söylemiş;

*Sadece Fenerbahçe değil, Türk futbolunun içinde bulunduğu durum mali olarak sürdürülemez bir durum. Günü kurtarma yaklaşımıyla sürdürülemez. (İMZA!) 

*Borca batık bir durumla karşı karşıyayız. (BİZDE-BJK) 

*Ortada %54’lük bir fark var. (ACABA BJK’DAKİ FARK NE KADAR?)

*En büyük borcumuz, finansal borçlarımız. Sportif faaliyetlere olan borçlar var. Devlete olan borçlarımız var. (BEŞİKTAŞ’TA DA FAZLASI VAR, EKSİĞİ YOK!)

*Gelirler temlik edildiği için bu sezon bir nakit girişi olmayacak. Neredeyse bütün gayrimenkullerimiz bankalara ipotek verilmiş. (YALNIZCA BANKA MI? FAKTORİNG, HİSSE REHİNİ, SENETLER VS.)

Beşiktaş’ın da uzun zamandır Mali olarak 3 MİLYAR TL.’ye yaklaşan borcu olduğu, kapalı kapılar ardında konuşuluyor. ‘Kapalı kapılar ardında’diyorum çünkü, alenen kim dillendirirse ya BJK Tüzüğü 47/J Madddesi ile uyarı, kınama, ihraç vb verilerek cezalandırılıyor, ya da Mahkemeye verilmek suretiyle kamoyu nezninde itibar suikastine maruz kalıyor. (Bir sürü trolün de katkılarıyla)

Peki sizlere, Beşiktaş’ta da kötü mali gidişat uzun zamandır konuşuluyor ama başta SİYAH-BEYAZ ‘Güzide Basınımız!’ olmak üzere asla gündeme getirilmiyor desem! İnanır mısınız? Hatta ömrünün yarısından fazlasını Beşiktaş’a adamış bir insan bu sebeple hem mahkeme mahkeme gezdirilip birde yetmezmiş gibi, BJK Denetleme-Disiplin ve Yönetim Kurulları ortak komplosuyla 1974 senesinde üye (Tam 38 yıl!) olduğu Kulübünden uzaklaştırılmaya çalışılıyor desem!..

Bahsettiğim kişi sizinde tahmin edebileceğiniz gibi, eski Divan Kurulu Başkanı Yalçın KARADENİZ.

Yazı çok uzamasın diye son yıllarda BJK’nın kötü giden Mali yapısı ile ilgili yaptığı birkaç uyarıyı, hafızalarını tazelemek için hatırlatacağım. 

*‘Denetleme kurulunun, bilanço esasına göre bize verdiği raporun üzerine nokta virgül koymadan inceledik ve raporda farklılık olduğunu gördük. Sayfa sayfa göstererek konuşuyoruz. Kısa vadede ve uzun vadede borçların toplamı, derneğin borcunu gösteriyor. İktisadi AŞ, İnşaat AŞ, Futbol AŞ, Basketbol AŞ, olarak bunlar toplandığı zaman farklı rakamlar ortaya çıkıyor. Denetleme topladı, borç 1 milyar TL Fark çıktı!!!’ (Aralık 2016) 
(BKNZ. ALİ KOÇ %54 FARK VAR AÇIKLAMASI!)

*''Mızrak çuvala sığmıyor. Ortada farklı bir durum var. Üyelere raporları gönderip uyardım. Alıp bilançoları incelesinler. Artık bu konuda gerçekler ortaya çıkmalı. Raporlar da farklılık var'' (Eylül 2016) 
Ali KOÇ: ‘Borca batık bir durumla karşı karşıyayız!’

*Şirketin borcu ile derneğin borcunu bir araya getirirsek, tarihimizin en hazin dönemiyle karşılaşmış olabiliriz. (Mayıs 2015)
SANKİ AYNI İŞARETLER

*‘Gelirler temlik edildiği için bu sezon bir nakit girişi olmayacak. Neredeyse bütün gayrimenkullerimiz bankalara ipotek verilmiş. Dibe vurduk diyebiliriz. Beşiktaş freni patlamış kamyon gibi, hızla uçuruma doğru sürüklenmekte. Artık Başkanında, yönetiminde, üyelerinde, bir şeyler yapma vakti geldi de geçiyor bile. (Şubat-2015)
(BENCE ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMALARINDAN ÇOK DAHA NET!) 

Şimdi temiz vicdanlara seslenmek istiyorum. Konu Fenerbahçe ve Ali KOÇ olduğunda çarşaf çarşaf Ulusal basında, Televizyonlarda, Spor Manşetlerinde yer alıyor da BEŞİKTAŞ gerçekleri açık ve net ifade edildiğinde yıllarca Divan Kurulu Başkanlığını yürütmüş Yalçın KARADENİZ’in ikazları 1 tek satır bile nasıl yer bulamıyor?

Aslında cevap belli! Beşiktaşlı Basın İktidarla ters düşmek istemiyor!..

Peki, basında durumlar bu haldeyken, ya yönetenler ve (sözüm ona) ileri gelenler? BJK’nın kötü giden mali tablosu ile ilgili neden tek bir cümle dahi etmez, yada edemezler? Onların BJK’nın borç sarmalı ve gelinen nokta ile ilgili hiçbir malumatları yok mu?

Bugün Ahmet Nur ÇEBİ’nin, Serdal ADALI’nın, Hasan ARAT’ın Erdal TORUNOĞLULLARI’nın vb. Ali KOÇ kadar bilgisi ve aidiyet duyguları yok mu? Eğer yoksa ben sabahtan akşama kadar zaten bildiklerini, tekrar onlara bıkmadan usanmadan belge ve bilgileriyle anlatmaya, tartışmaya hazırım.

Ben bu konularla ilgili doldum ve taşıyorum. Sayfa ve saatlerce, BEŞİKTAŞ’ın borçları ve geldiği nokta ile ilgili yazabilirim. Ancak nafile...

Herkes neyin ne olduğunu sizden, benden, bizden daha iyi biliyor ama konuşmuyor. Sebebi de gayet açık. Çünkü herkesin BJK ile ilgili hesapları var ve maalesef ki, bu hesapların hiç biri 115 Senelik ulu çınarın menfaatleri ile kesişmiyor.

Sonuç olarak; Yalçın KARADENİZ madem ki Beşiktaş’ta gerçekleri ortaya koyduğu için türlü mahkemeler, itibar suikastı ve Kulüpten uzaklaştırılmaya çalışılıyor, o zaman kulübünün geldiği noktaya isyan eden ve gerçekleri tüm çıplaklığıyla ortaya koyan Ali KOÇ bence sınır dışı edilmeli!..

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki