Allah Kredinin de Faizin de Belasını Versin!

Makale yayınlanma tarihi:18 Ağustos 2017, Cuma - 11:12
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Çok büyüksün BEŞİKTAŞ!..

Deli gibi borçlandırdılar. ‘Dünya Kulübü Oluyoruz’ diyerek, kandırdılar. O Bankadan bu bankaya, YÜZ MİLYONLARCA TL kredi çekerek, faizini bize ödettirip kişilerin zevki, reklamı, mertebesi, zenginleşmesi için Kara Kartalı durmadan MİLYARLARCA TL borcun altına ittiler. Sonra arkalarına bile bakmadan, çekip gittiler.

Çok büyüksün BEŞİKTAŞ Çoookkk!..

Bakınız; Onursal Başkan SEBA’dan bu yana, BJK’yı kim ne kadar borçlandırmış!

Belki dikkatiniz çeker diye, durumu şöyle ifade edeyim. Beşiktaş'ın borcu, son 17 Yılda tam 463 Kat arttı ve artmaya da devam ediyor!

Şimdide 2 senelik Şampiyonluk rüzgarını ardına alan yönetim, Deniz ve Ziraat Bankalarından çok büyük bir kredi almanın hazırlığında. Kimi gazeteler bu rakamı 140 MİLYON DOLAR olarak yazarken, bir başkası 170 MİLYON DOLAR olarak ifade ediyor. 

İşin dosdoğrusunu öğrenmek için BJK Yönetim Kurulu üyesi Berk HACIGÜZELLER’i aradım ancak, bana verdiği sözün üzerinden tam 1 ay geçmesine rağmen halen kendisine ulaşamıyorum. Bende BJK’dan sorularımın cevabını alamadığımdan dolayı, ilerleyen günlerde söz konusu Bankalardan bilgi talep etme yoluna gideceğim! 

Aslında soracağım 3 Basit soru vardı.

*10 yıllığına alınan ve iki yılı ön ödemesiz, 600 MİLYON TL civarındaki bu kredinin alınma amacı nedir? (Borç kapama, Transfer, Stat Ödemesi, Banka vs…)
 

*Söz konusu kredi için özellikle Deniz Bank’da REHİN BULUNAN % 5 Hisseden başka, bir BJK A.Ş. hissesi rehin verildi mi? Her iki bankaya da 10 seneliğine hangi taşınmazlar, hangi gelirler, Beşiktaş'ın hangi yarınları ipotek ettirildi?
 

*Eski Kulüpler Birliği Başkanı Göksel GÜMÜŞDAĞ’ın ‘Tüm kulüplerin hesapları makyajlanıyor’ ifadesinden yola çıkarak, 431 MİLYON TL olarak devraldığınız BÜYÜK BEŞİKTAŞ’ın bu kredi ile birlikte totalde (Kredi+Faiz) makyajlı-makyajsız ne kadar borcu oluyor? 

BJK Divan Kurulu üyesi ve Hesap Uzmanı bir dostumun, söz konusu kredi ile ilgili bana aktırdığı bilgilere göre;

BÜYÜK BEŞİKTAŞ; 2019 tarihinden itibaren her ay, 7 MİLYON TL kredi ödemesi yapmak zorunda kalacak. 600 MİLYON TL olarak alınan bu kredi, on senenin sonunda 1 MİLYAR 250 MİLYON TL olarak ödenmek zorunda! 

Bu arada bu rakamlar, canım Ülkemde hiçbir kriz vs. çıkmadan ortalama % 8 (en iyimser şartlar) esas alınarak hesaplandı. Kötümser bir hesaplama ile bu rakamlara (Allah korusun) Yüzde 25-30 civarı daha, fark eklemek durumundayız. 

Uzun lafın kısası sevgili dostlar; Önümüzde har vurup harman savurmaktan dolayı Riva Tesislerini satmak zorunda kalan, bir Galatasaray örneği var. Durum bizde de, diğer kulüplerde de aynı. (Bazı) Kulüp yöneticileri zenginliyor, Asırlık camialar Milyarca TLborçlandırılarak fakirleştiriliyor. 5 yıl içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan senaryonun, fragmanları gösterime sokuldu bile. 

BORÇLANDIR-KIMILDAYAMAZ HALE GETİR-BİR PARA BABASINA SAT! 

İşte BÜYÜK BEŞİKTAŞ’ı en fazla üzen ‘7 Yetimin’ Yüz Milyonlarca TL’sinin Bankalara geçmesini sağlayan O Kredilerinde, Faizlerinde Allah Belasını Versin!

Yazının son cümlesini okuyanlara bıraktım. İster ‘AMİN’ deyin, ister ‘TÖVBE’. Nasılsa Hayırda da - Şerde de Ne Denetleyen Var, Nede hesap soran! 

Çok büyüksün BEŞİKTAŞ…

Hak Edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarToplam 2 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Sadettin Akel
22 Ağustos 2017, Salı, 09:34
Hakan Bey,Yaptığım yorumları kaldırıyorsunuz.Bu yazınızdaki yorumumu göremedim.Ayrıca,toplam 50 yorum yaptığım doğru değil.Keşke yazdığınız yazılara herkes yorum yapsaydı.KORKU BÜYÜK dememle sizi kastetmedim.Onlar kendilerini biliyor.YÖNETİMLE İLGİLİ YAZILARINIZ TÜM CAMİAYI AYDINLATIYOR BU NEDENLE YORUMLARA DAHA FAZLA KATILIM OLMASINI BEKLERDİM.BU NEDENLE,YAPTIĞINIZ YORUMUN ÜZERİNE BENİM YAPTIĞIM İLK YORUMU DA KOYMANIZI DİLERİM.
Sadettin Akel
19 Ağustos 2017, Cumartesi, 20:36
SAYİN HAKAN BEY,BİR BJK'LININ NASIL OLMASI GEREKTİĞİNİ YAZMIŞTIM.YORUMUMU KALDIRMANIZ BENİM BJK'LILIĞIMI YOK EDEMEZ.DEMEK KORKU BÜYÜK.Sanırım şimdiye kadar 50'den fazla yorumunuz bu sitede yayınlandı. Hiç birinin noktasına yada virgülüne dahi dokunulmadı. Şahsım adına, kimseden korkum yok Sayın Akel. Büyük ihtimalle gözden kaçtı. Defalarca mahkemeye verilmiş şahsım ve DUYDUK MU? ekibine, karşı bu yorumunuzu tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederim. Hakan ÖNCÜL
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki