Allahtan Korkmaz Engelliden Utanmaz

Makale yayınlanma tarihi:04 Şubat 2015, Çarşamba - 16:21
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Bu ülkede gün geçmesinin ki, dünyanın hiçbir Ülkesinde asla şahit olamayacağınız bir olay yaşamayalım! 

Bir takım düşünün, tamamı engelli sporculardan oluşuyor. Bir hoca düşünün, görünen hiçbir engeli yok. Ancak dünya 3’sü olan takımının Garanti Bankası’ndan hak ettiği primi oyuncularına kâğıt imzalatarak alıyor ve bir kısmını cebe indirip, bir kısmını da, teknik heyetine dağıtıyor. 

O dönemin yönetim kurulu üyesi Kaya ÇİLİNGİROĞLU ile görüştüm. Allah var, olayın kendi döneminde olduğunu. Sonuna kadar konunun üzerine gitmem gerektiğini ve edindiğim tüm bilgileri kendisi ile paylaşmamı istedi. Nede olsa serde Beşiktaşlılık var. Has adamın hali başka. Öyle de böylede bu konunun sonuna kadar gideceğiz.

Birde Federasyon Başkan’ı Demirhan ŞEREFHAN ile yaptığım bir görüşme var. Hani şu ibra edilmediği için tüm Engelli spor faaliyetlerini durdurma kararı alan Federasyonun Başkan’ı.  Bana ‘’Garanti bankası ile ek bir protokol yaptıklarını, kendisi ve yönetim kuruluna oyuncuların isteği üzerine ıslak imzalı bir anlaşma getirdiğinden mevzu bahis parayı hoca ve yardımcılarının hesabına yatırdığını söyledi. Gerekli belgeleri ilk etapta bana mail olarak göndereceğini söylese de, sonrasında bir otelde görüşmek istediğini söyledi. Kendisine, aynı saat ve güne çok önceden verilmiş bir sözüm olduğunu söyleyerek reddettim. Açıkça bu konunun hukuka ve prosedürlere uygun olduğunu söylüyor. Ben ise minarenin kılıfı ile değil, işin vicdan tarafı ile ilgileniyorum. 

Sevgili dostlar; Her fırsatta bu Ülkenin en büyük meselesinin, kim ne yapıyorsa yanına kar kalması olduğunu vurgulayıp duruyorum. Aslına bakarsanız bu konuda kendim çalıp, kendim oynuyorum. Yalnız, burada ki mesele diğerlerinden farklı. Engelli sporcuların imzasını alarak Sponsor Garanti bankasının parasını alıyorsunuz, kulpuna uydurup hoca ve teknik ekibin hesabına aktarıyorsunuz! Taktir kamuoyunun.

Siz bu işe imza atanlar, şimdi engellilere hizmet etmiş mi oluyorsunuz? Hadi Allah’tan korkmadınız, bu Ülkede ki, 9-10 Milyon engelliden de mi utanmadınız?

Hakedene Saygılarımla

Hakan ÖNCÜL

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki