BEDAVA BEŞİKTAŞ KABATAŞ VAKFI BALDAN TATLI!

Makale yayınlanma tarihi:31 Temmuz 2022, Pazar - 09:18
hakanoncul1903 @ hotmail.com

SÜLEYMAN SEBA'NIN 2014 YILINDA SATILAN MİRASI

Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman SEBA'nın 1997 senesinde açtığı BJK Koleji, Fikret ORMAN ve yönetiminin aldığı ani bir kararla Bahçeşehir Kolejine devredilmişti. Kongre üyeleri, taraftarlar, veli ve mezunlar kısa bir süre imzalar toplayıp özellikle sosyal medya aracılığı ile tepki vermeye gayret gösterseler de maalesef muvaffak olamadılar ve tabelalarda artık şanlı BEŞİKTAŞ ismi yer al(A)mayacaktı. Olan oldu, alan aldı, satan sattı. Kendisinin vicdanını bilemem ama BJK Koleji deyince, Erol KAYNAR'ın kulaklarını çınlatmadan böyle bir yazı kaleme alamam. Kötü işletme sonucu kaybettiğimiz bu eğitim kurumunda sen de meshulsun...

TARİH MAYIS 2014!

Beşiktaş kulübü söz konusu kolejden iyi-kötü, az-çok, bir dönem kasasına girdi sağlayabiliyordu. Bunun yanında bir amacı, bir de haklı olarak gururu vardı. Kapatılmanın ardından, 24 Mayıs 2014 tarihinde kongre üyelerinin önüne Fikret ORMAN ve yönetimi tarafından yeni bir eğitim kurumu projesi sunuldu. BEŞİKTAŞ ÜNİVERSİTESİ...

Yazının ilerleyen zamanların da Üniversite hayalinin pazarlanma aşaması, sebepleri, kim ve kimlerin menfaatleri adına planlandığı, Beşiktaşlıların kandırılması konularına yeniden döneceğiz. Ancak bugün tek bir gerçek karşımızda acı acı haykırıyor. Bırakın projenin kendisini, üniversitenin adını bile anan yok.

ANIL CANSIZOĞLU SAHNEDE

Peki BJK Koleji elden gitti, Üniversite onay alınmasına rağmen kurulmadı, başka bir eğitim kurumu açıldı mı? Evet! BJK Kabataş Vakfı Okulları.

Dönem; Fikret ORMAN Yönetimi

Anlaşma Şartları; BEDAVA

Kurucusu; Hasan Anıl CANSIZOĞLU

Beşiktaş'a Gelir; HAYIR

Bölümler; Anaokul 3 Yaş / Anaokul 4 – 5 Yaş, İlkokul, Ortaokul, Fen ve Teknoloji Lisesi.

Üniversite: YOK

Vakfın Yıllık Geliri; ALLAH ALLAH...

Top çevirmeden yazıyorum. Yazının bu bölümünü araştırıp cevabını bildiğim bir kaç soru ile herkesin şahitliğinde başta Anıl CANSIZOĞLU ve tüm ilgililere sorup, bir kaç gün aralıklarla yazmaya devam edeceğim.

BUYURUNUZ...

1-) Beşiktaş Kulübü, 2016 yılında eğitim faaliyetlerine başlayan BJK KABATAŞ OKULLARINDAN gelir elde etti mi, etmediyse NEDEN gelir elde etmedi?

2-) BJK genel kuruluna BJK ÜNİVERSİTESİ kurulacağı Mayıs 2014 tarihinde gerçekleşen idari ve mali kongrede gündemin 10.maddesinde şu bilgi yer  almıştı;  BJK-Kabataşlılar Üniversitesi kurulması ve bu konuyla ilgili olarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü Vakfı kurulması yönünde Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi...'' ÜNİVERSİTE KURULMASI diyor. Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitim hizmeti veren Özel Okul demiyor. Bu Proje kim ve/veya kimler tarafından neden değiştirildi?

3-) Beşiktaş kulübünün gelir elde etmesi söz konusu değilse, BJK arması neden oradadır?

Bu aralar başta Ahmet Nur ÇEBİ olmak üzere sıkça ziyaretlerde bulunduğunu duyduğumuz Sayın CANSIZOĞLU, bizlere cevaplar gönderdiği taktirde bu satırlardan zevkle yayınlayacağıma söz veriyorum. Böylesini daha adil, daha medeni olabileceğini düşündüm. Neticede ben yapı olarak tehdit edilince, aracılar kendine paye çıkarmaya çalıştıkça, birileri kendi üzerine vazife olmayan işlere burnunu soktukça daha da bir meraklanıyorum.

(ŞİMDİLİK) Hak Edene Saygılarımla.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki