Beşiktaş Belediye Başkanı Nereye Yürüyor?

Makale yayınlanma tarihi:25 Şubat 2015, Çarşamba - 07:04
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Beşiktaş Belediye ve Başkanı hakkında ki düşüncelerimi CHP’nin Beşiktaş Semtine İhaneti isimli yazımda belirtmiştim.   
  http://www.duydukmu.com/makale/chpnin-besiktas-semtine-ihaneti_m21.html 

Açıkçası o günden bugüne hissiyatım, (-) Negatif anlamda dahada arttı. Türkiye’nin değil, Dünyanın en güzel semtlerinden birisi olan Beşiktaş semti, ne İsmail ÜNALl’ı hak ediyor, nede Murat HAZİNEDAR’ı. 

Ön yargılarımı yıkayım, iyi şeyler yazayım diyorum ama inanın oturduğum sokağın 2 aydır hali ve hiçbir şey yapılmaması bunada izin vermiyor.

 Murat HAZİNEDAR ile Başkan adayı olduğunda ilk röportaj yapanlardan birisiyim. O röportajda ki vaatlerini ve bu gün geldiğimiz noktayı, tek tek ele alalım. 

‘’Beşiktaş’a huzur getireceğim’’ dedi, seçildiğinin ilk ayında Bayram üstü Belediye çalışanlarını işten çıkarınca sokaklar adeta savaş alanına döndü. Ahali olarak ne huzurumuz kaldı, nede güvenliğimiz. 

‘Esnafın dostuyum. Bizim dönemimizde ihya olacaklar’’ dedi, On binlerce TL’lik işgaliye ve uydurma vergilerle tüm semt esnafı isyan noktasına gelip, Belediye ye yürüdü. Vatandaşa da, semt tarihinde ilk kez uygulanan ‘Katılım bedeli’ adı altında alınan vergi de, cabası!  

‘’Şeffaf bir yönetim sergileyeceğim’’ dedi, Belediye olarak yılbaşı süslemelerini ve etkinlikleri işini ihaleye vermiş midir? Beşiktaş belediyesine “Sponsor” olan kişi ve şirketlerin belediye “bağlantılı” işleri var mıdır? Beşiktaş’ta “süsleme” ve “organizasyon” işini yapan firma daha önce Şişli’de bu işleri yapan firmamıdır? gibi sorulara, zinhar cevap ver(E)medi. 

Her hafta çıktığı 5-6 canlı yayında 'Sanatçı Dostu' olduğunu savundu. Ancak 33 yaşında yatalak, engelli çocuğu olan ressam Fikret ŞAHİN'in felç olmasına vesile olurken, neredeyse kılı dahi kıpırdamadı.  http://www.duydukmu.com/haber/ressami-felc-eden-belediye-baskani_h1366.html  

Ölüme azmettirmek suçundan, İstanbul 19’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararı ile müebbet hapis cezasına çarptırılan Metro Turizmin sahibi Galip Öztürk’ü Ülkeye giriş yapamadığından, Batum’da ziyaret etti. Bu ziyaret ile halkın büyük tepkisine sebep oldu.

‘Avukatım. Hukuk ve Adaletten yanayım’ dedi. Müvekkilleri ile ‘Paralarını ödememesi’ gerekçesi ile davalık olması, basında çarşaf çarşaf yer aldı.   http://www.duydukmu.com/haber/besiktas-belediyesinde-belge-savaslari_h323.html 

Belediye çalışanlarına talimat verip, hukuksuzca kentsel dönüşüm bahanesi ile evlerin içiresine kadar girmeye çalışıp gözdağı verdi.   http://www.duydukmu.com/haber/besiktas-belediyesi-evleri-mi-basiyor_h1124.html

 

İçimi en acıtan durumlardan bir tanesi de, tüm basın ve kamuoyuna ‘Fenerbahçeliyim’ dedi. Geldi Beşiktaş’a kongre üyesi oldu

Değerli dostlar bu satırlara daha birçok konuyu tüm detay ve belgeleri ile ekleyebilirim. Bu yazının da, Belediye ve Belediye Başkanı ile ilgili son yazım olmayacağını bilmenizi isterim. Netice olarak canım semtimin, sabah saat 05.30’da bebek sahilinde yürüyen ancak başta köy içi ve sokaklarında yürümeyen bir Belediye Başkanı var. Dünya engelliler gününde Sakatlar üzerinden demagoji yapıp, Beşiktaş Engelli Basketbol takımının çay bahçesini kendilerine geri vermeyen bir Başkan! Bana göre hem siyaseten hem de, yaşam tarzı olarak ne ‘göründüğü gibi olan’ nede ‘olduğu gibi görünen’ birisi. 

Çok düşünüp ancak cevabını bulamadığım soruyu, şimdi ben sizlere sorayım. Sizce Beşiktaş Belediye Başkanı Murat HAZİNEDAR nereye yürüyor?

Hakedene Saygılarımla

Hakan ÖNCÜL.

 

 
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki