Beşiktaş Yönetimine 1 MİLYON 703 BİN 301 Adet Forma Sattım

Makale yayınlanma tarihi:16 Haziran 2015, Salı - 10:34
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Kara Kartal’ın yeni sezon formaları satışa sunuldu.  Maddi anlamda büyük zorluklar yaşanan Beşiktaş’ta, elbette her taraftar gücü nispetinde kulübüne katkı yapıp formalardan en az birer tane almalı. Açıkçası ben tasarımı, kumaşı, osu, busu ile ilgilenmiyorum. Armanın olduğu her forma güzeldir. Belki fiyat konusunda ki eleştirilere katılabilirim. ‘Halkın takımı’ diye adlandırdığımız Camiamızın, forma fiyatları daha düşük tutulabilirdi. Ancak, yeni stadımızın yapıldığı bu günlerde belki de üçe, beşe bakmamak en doğrusu.

Formalar taraftarın beğenisine sunulduktan sonra, aklıma şöyle bir şey geldi. Her Başkan ve yönetici, kulübe istemeden dahi olsa verdiği zarar doğrultusunda Kartal Yuvalarından forma almış olsaydı! Ne olurdu? Yada başka bir deyişle, kim kaç adet forma almak durumunda kalırdı? 

Mesela Fikret ORMAN; Fernandes’e, sözleşmesinin bitimine 6 ay kala ara transferde teklif edilen 11 MİLYON Euro’yu kabul etmemesinden dolayı pişman olduğunu söyleyip, camiadan özür dilemişti.  Özür dilemek yerine zararı forma alarak telafi etmek istese, ortalama 33 MİLYON TL’lik forma alması gerekiyordu. Buda yaklaşık 237 BİN adet, forma ediyor!

- Sayın Başkan TRT’de bir canlı yayında, stadı 150 MİLYON TL. Civarına mal edeceğini açıklamıştı! Şu ana kadar yeni mabet, 200 MİLYON TL. Civarı bir maliyete ulaştı. Azami 100 MİLYON TL. Daha yese, yanılma payı YÜZDE YÜZ…  Buda 150 MİLYON TL. Bölü %  (139 TL) Eşittir = 1.079.136 forma eder. 

- Şimdi bunlara; Beşiktaş’a yılda 2.MİLYON TL. ’ye mal olan ve neresinde boncuk olduğunu bilmediğimiz Gökhan SARI’yı, Eski Tv müdürü ve danışmanın açıklanamayan500 BİN TL’lik avansını, ‘Çocukluk arkadaşım. Ailecek görüşürüm’ dediği Emre SAKA’nın (kayıtlara göre) 480 BİN TL’lik Kartal yuvalarındaki açığını VE DAHA BUNUN GİBİ (v.b.) birkaç nedenden dolayı 2 MİLYON Euro koysak, buda yaklaşık 6 MİLYON TL. Yapar. 6 MİLYON TL’de yaklaşık 43 BİN 165 formaya denk geliyor. 

Kısacası Sayın Başkan 1 MİLYON 359 BİN 301 Adet forma alsa kendisi ile ‘Helalleşiyoruz’! 

Bildiğiniz üzere 2. Başkan Ahmet Nur ÇEBİ, bir anda diğer görevlerini bırakıp Futbolun başına geçti. Yaklaşık son 1,5 senedir tüm transferlerden, kendisi sorumlu. Bana göre buradaki en büyük sıkıntı resmi olarak imza yetkisi olmadan, Futbolun başında dilediği gibi hiçbir sorumluluk altına girmeden transfer yapabiliyor olması. Futbol A.Ş.’de hiçbir mesuliyetiniz olmadan, hesap vereceğiniz bir merci olmaksızın oyuncu almak,Beşiktaş’ın paralarını hoyratça sokağa atabilme alışkanlığını getirir. Ahmet Nur ÇEBİdöneminde, Kabataslak Beşiktaş’a gelen ve katkı yapmadan giden oyunculara bir baktığımızda, ilk akla Danny, Dentinho, Sezer ÖZTÜRK, Ömer ŞİŞMANOĞLU gibi isimler geliyor. Bu oyunculardan ettiğimiz zararı yaklaşık 4 MİLYON Euro gibi hesaplayalım! Birde 1.200.000 MİLYON Euro istediği için, Bundesliga’ya geri dönmek zorunda kalan Roberto  Hilbert vakası var. Çok küçük bir fark yüzünden gönderdiğimiz Hilbert’in, sağ bekteki açığını kapatmak adına başta Serdar KURTULUŞ olmak üzere neredeyse 5 MİLYON Euro para harcadık. ‘ALAMADIĞIMIZ’ randıman da, maalesef ortada. Nur ÇEBİ’nin sorumlu olduğu Futbol şubesinin yaklaşık 9 MİLYON Euro Beşiktaş’ı zarar ettirdiğini düşünürsek, buda yaklaşık 27 MİLYON TL. Yapar. 

27 MİLYON TL. Bölü (%) 139 TL eşittir (=) 194 BİN adet forma eder. 

Birde diğer yöneticilerimiz var tabi. İçlerinde şubesini küme düşürende var, içmekten sağda solda düşeni de!  Düşürdüğü boruları, kendi oteline döşeyeni de var, Hizmet etmeye değil, döşemeye gelmiş Döşürüksüzü de! Her birini ayrı ayrı ‘Dünden bugüne son yönetim’ başlığı ile zaten sizlere, yaptıkları işler ve Beşiktaş’tan öncesi ve sonrası diye bir yazı dizisinde tanıştırıp, buluşturacağım! Şimdilik her birine

Beşiktaş’ta yaptıkları reklam sebebi ile 10’ar BİN adet forma yazsam, buyurun etti size150 BİN adet forma satışı daha… 

Bakınız, bir anda Sn. Başkan ve yönetime 250 MİLYON TL’lik Kulübün ettiği zarar karşılığında,  1 MİLYON 703 BİN 301 Ad.  Forma satışı yaparak kulübe müthiş bir gelir kapısı elde ettik! Söz veriyorum bu formaların arkasına yalnızca Fikret ORMAN, Ahmet Nur ÇEBİ, Metin ALBAYRAK ve geri kalan tüm yöneticilerin isimlerini yazdıracağım. 

Durun durun… Sakın, Eski Kartal yuvalarından sorumlu, yeni basın sözcüsü Metin ALBAYRAK’ı Pas geçtiğimi zannetmeyin. Sayın yöneticimin hesabı, kitabı, belgeleri biraz uzuncana! Zira ilk hesaplamalarıma göre, kendisinin derhal bir Kartal yuvası açıp, tüm taraftarlara ömrü Billah ‘BEDAVA’ forma dağıtması gerekmekte. 

Neyin nasıl olduğunu sizlerde yakında, Best Tekstil dosyasını gündeme getirdiğimizde gözlerinizle görecek, kulaklarınızla şahit olacaksınız. 

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki