BJK DİVAN KURULU YALANLARA DUR DEMELİ!

Makale yayınlanma tarihi:10 Ağustos 2018, Cuma - 13:55
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Eskiden Divan Kurulu dendiğinde, ‘BJK’nın Senatosu’ benzetmesi aklıma gelirdi. Camianın Büyükleri, Abileri-Ablaları…

Bu şerefe nail olmak için 25 yıl sabreden, ömrünün yarısından fazlasını Siyah-Beyaz sevdaya adayan Onurlu insanlar.

Şimdi ise BJK Divan Kurulu denince, tekbir deyimi bana çağrıştırıyor. ‘Ölü Toprağa!’

Ne oldu da Bu ‘Senato’ günden güne erdi ve işlevsiz hale geldi? Ne oldu da türlü bahane ve yalanları artık sorgula(YA)maz, hesap soramaz oldu?

‘Yalanlar’ diyorum çünkü kendilerine söylenen Yalanlara, kürsü yada basın yoluyla tepki veren Divan Kurulu Üyesi sayısı maalesef bir elin parmaklarını geçmiyor. Yani soran - sorgulayan kişi sayısı, 3 Bin Kişide yalnızca 8, bilemediniz 10 kişi!..

Hatırladınız mı 2014 yılında verilen bir önergeyle, çok kıymetli 300 Beşiktaşlı’nın Divan Kurulu üyeliğinden düşürülmesini?  O dönemin en meşhur algı ve yalanı, bu işi dönemin Divan Kurulu Başkanı Yalçın KARADENİZ’in yaptığıydı.

KARADENİZ 1,5 senedir yok. Peki, BJK Divan ve Yönetim Kurulunun elini kimler tuttu da bu ayıptan yapılacak bir Tüzük Tadil Kongresi ile geri dönülmedi. ‘Herşeyin İlacı Zaman’ derler. Zaman; Bakınız ki kimin haklı, kimin haksız olduğunu çok net ortaya çıkardı bile!..

Peki, aynı dönem yönetici Metin ALBAYRAK’ın pervasızca yaptığı açıklamaları anımsadınız mı? Aynen şöyle diyordu. Divan Kurulu üyesi 300 Kişinin, uzaklaştırıldığını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız’ (Sanırım kendisi ve bağlı bulunduğu yönetim kurulu, tatil için Jüpiter’deydi!) 

Ve şöyle devam etti; Kasım Ayında (2014) yapacağımız Tüzük Tadil Kongresi ile bu durumu düzelteceğiz…’ Bu Konuşmanın üzerinden, tam 4 yıl geçti. Ne oldu Tüzük Tadil Kongresi? Nerede 300 kıymetli insana, BJK Anayasası ile verilecek iade-i İtibar?

SAKİL MEKTUP

Ne oldu biliyor musunuz? Türlü ayak oyunları ve birgün BJK’ya Başkan olacaksın masalları ile avutulan Tevfik Yamantürk sırf Beşiktaş Senatosuna Sevimli gözükebilmek için üyelere Kanunsuz, Hukuksuz, Sakil bir mektup yazdı. Özet olarak ‘Benden öncekiler sizleri attı, ben sizleri affettim’ manasına gelen yasalara aykırı bir hamlede bulundu.

Peki, bugün bir seçim olsa ve kendisinin ‘Affettim’ dediği üyeler seçimde Oy kullansa sizce ne olur?

Cevap Söz konusu seçim İPTAL OLUR!

SN.BJK Senatosunun, Değerli Divan Kurulu üyeleri;

Bakınız hafta sonu yapılacak olan Divan Kurulu toplantısı davet yazısının en altında, halen ‘İştirak edememeniz durumunda, mazeret bildiriniz’ ibaresi yer almakta. Yani bu durum yalnızca Ben yaptım olduculuk ve sizlerin Aklı ile alay edilmesinden başka bir şey değildir. 

Mademki Tevfik YAMANTÜRK gönderdiği mektupta belirttiği gibi 2014 senesinde BJK Anayasasına giren bu maddeyi keyfi olarak kaldırdı, o zaman sizlere gelen davet yazısında ‘Mazeret Bildiriniz’ ibaresi neden konulmuştur?

Bu durum, binlerce üyesi olan BJK Divan Kurulu üyelerinin şahsına ve maneviyatına hakaret etmek değildir midir? 

Değişen ne bir Tüzük maddesi var, nede fiili bir durum

Beğenin yada beğenmeyin. 115 Yıllık Ulu Çınar Kara Kartal, her daim Tüzük ve Anayasalara göre yönetilmiştir. Doğru olanda Koltuk meraklılarının keyfine göre değil, BJK’nın Anayasa ve kurallarla yönetilmesidir.

Artık sizlerin de aklınız ile alay edilmesi ve Yalanlarla günü kurtarmaya çalışanlara, bir dur demenizin vakti geldi de geçiyor bile. Bakınız uzun yıllardır ‘Birileri’ zenginleşip Beşiktaş Borç batağına sürüklenirken susmak ve sorgulamamak Anayasal bir sorumluluklar gerektirdiği gibi, sizlere Allah indinde de manevi bir mesuliyet yüklemektedir. 

BJK Divan Kurulunun hak edildiği gibi yönetilmesi ve eski ihtişamına kavuşması için artık sorgulama, hak arama ve hesap sormanız gerekmektedir. ‘Belki Yarın, Belki Yarından da Yakın’ 

‘Muhtaç Olduğunuz Kudret, Damarlarınızda ki Asil Kanda Mevcuttur’

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki