BJK ÜYELERİNİ 'SALAK' YERİNE KOYMAK

Makale yayınlanma tarihi:03 Mayıs 2017, Çarşamba - 11:02
hakanoncul1903 @ hotmail.com

21 Mayıs tarihinde, BJK yönetim kurulu için hayati bir kongre var. Hem yeni yapılan stat BJK Kongre üyelerinin ibrasına sunulacak, hemde ‘HAYATI BJK OLAN’ bazı kongre üyeleri sırf muhalif duruşlarından dolayı üyelikten atılmaya çalışılacak. (Bu konu ile ilgili özel bir yazı yazacağım için, şimdilik bu kadar!) 

Vaktiniz olursa kulübün resmi sitesinde yayınladığı ‘Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısına Çağrı’ bölümüne bir göz atın. 

9. Maddede yer alan ‘Mülkiyeti BJK Derneği’ne ait İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Dikilitaş Mahallesi, 56 pafta, 7 ada, 76 parselde kayıtlı mecurda (benzin istasyonu) kiracı olarak bulunan şirket (Fulya Akaryakıt Ticaret ve San A.Ş.) ile imzalanan kira sözleşmesi ve ek protokollerinin Genel Kurul kararı olmaksızın uzatılmaması/dernek aleyhine tadil edilmemesi ve/veya bu şirketle ve/veya bu şirketin doğrudan veya dolaylı olarak bağlantısı bulunan gerçek veya tüzel 3. Kişilerle yeniden kira sözleşmesi yapılmaması hususlarının görüşülmesi ve oya sunulması’ kısmını DEFALARCA, DEFALARCA ama DEFALARCA OKUYUN…

Bakın bu maddeyi bana Profesör, Hukukçu, Başkan, Danıştay üyesi, Ceo, Yönetici, Bölge İdare Mahkemesi üyesi, Başbakan, Avukat, Bürokrat, HSYK üyesi, Millet Vekili, Müdür, Hakim, vs. hiç kimse anlatamaz!

Beşiktaş’ın Tüm Malları Size Feda Olsun

BJK Yönetim Kurulu ve Başkanını seçerken Gayrimenkullerini kiralama, yeniden anlaşma, uzatma gibi haklarını da  ‘YÖNETENLERE’ vermiş olur. 

Soru şu; Zaten elinizde olan Güç için, neden bir daha kongreden birdaha-yine-yeniden onay alma zorunluluğu hissettiniz? 

CEVAP; Çünkü Söz konusu benzin istasyonuna ait şirket BEŞİKTAŞ’I YÖNETENLERE bakınız buraya lütfen dikkat kesilin; BEŞİKTAŞ KULÜBÜNE değil BEŞİKTAŞ’I YÖNETEN İNSANLARA, yani KİŞİLERE-BİREYLERE 50 Milyon TL ve üzerinde dava açtı. Başkan ve yönetim kurulu hem kiracısına anlamsız bir şekilde savaş açıyor, hemde kendilerinin değil BEŞİKTAŞ Kulübünün ileride başı yansın diye Kongre üyelerinden onay istiyor.

Yani Başkan Fikret Orman’ın Hani bir kongrede ‘Benzin İstasyonu sahibi beni tehdit ediyor’ demişti ya, o mesele. Acaba bu konuda gerçekten tehdit mi var? Yoksa Beşiktaşlıların bilmediği başka, başka, başka, ŞEYLER mi söz konusu? 

Hemen sorularımızı soralım ve ileride belgeleri, isimleri, nedenleri, şahitleri, yayınlamak sözü ile yazımızı bitirelim! Açıkçası çok fazla vaktinizi almak istemiyorum. Nede olsa Futbol takımı ‘Şampiyonluğa gidiyor!’

SORU 1-) BJK Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerinin KENDİ EV ve İŞYERLERİNE, 49 MİLYON 358 BİN 463 LİRA 57 KURUŞ ödemek zorunda kalacağı tebligatı ulaştı mı? Ulaşmadı mı?

SORU 2-) 21 Mayıs tarihinde Yönetim kurulunun Kongre üyelerinin oylamasına sunacağı bu maddeyi, açılmış ve ileride açılması söz konusu dava dosyalarına koyacakmısınız, koymayacakmısınız? 

SORU 3-) (bu sorum BJK Kongre üyelerine) 21 Mayıs tarihinde yapılacak Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısında kaldıracağınız ellerle, BEŞİKTAŞ KULÜBÜNÜ bir anda 49 MİLYON 358 BİN 463 LİRA 57 KURUŞ ödemek zorunda bırakabileceğinizin Farkında mısınız? Değil misiniz?

SORU 4-) (Konu ile alakasız ama, sormam lazım!) Ardından, sonuna kadar durup desteklediğiniz BJK Tüzüğünü bile bilmeyen yeni Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk yakın zamanda bir soruşturma geçirmiş mi? Geçirdiyse hangi konudan? Sonradan başınız ağrırsa, bu konuda ne yapmayı düşünüyorsunuz?

Son olarak; Sayın Başkan Fikret Orman başta bendeniz olmak üzere, 1-2 eski yönetici, birkaç Bjk kongre üyesi ile elinden geldiği kadar uğraşacağını birkaç yerde beyan etmiş. Açıkçası Başkan ve yöneticilerin beni sevmesini beklemiyorum. Çünkü ben etrafındaki ‘Kakalak’lardan farklı olarak sorguluyor, düşünüyor, araştırıyorum. Hakkımda açılan bu kadar dava varken daha hangi şekilde benimle uğraşacak, açıkçası merak ediyorum? Çok sevdiğim bir laf vardır ‘Azdan az, çoktan çok gider’ 

''Herkesi bir zaman için aldatabilirsiniz, bazı kişileri her zaman aldatabilirsiniz, Ama herkesi her zaman aldatamazsınız'' Süleyman SEBA

Yeter ki BJK Kongre üyeleri; 21 Mayıs tarihinde önlerine konulacak ve adeta insanları ‘SALAK’ yerine koydukları 9. Maddeyi okusun, araştırsın, sorgulasın… Sorgulasın ki, zaten 1.MİLYAR 760 MİLYON 455 BİN TL olan borca el kaldırarak, ileride 49 MİLYON 358 BİN 463 LİRA 57 KURUŞ daha eklemenin mesuliyetini bir ömür boyu taşımak zorunda kalmasınlar!

Hakedene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Sadettin AKEL
12 Mayıs 2017, Cuma, 06:46
Hakan Bey,Size yolladığım tarihi fotoyu sitenize koyarsanız eskiden kulübü yönetenlerin kimler olduklarını kongre üyeleri görsün ve ona göre davransınlar.Üyelik büyük mesuliyet,ciddiyet gerektirir.Eskiden benzin istasyonu ve kulüpten bir şekilde nemalanma yoktu.Hele sanatçılara forma hediye edip magazin şov yapma da yoktu.Ne hallere düştük.Takımın son haftalarda UEFA dahil puan kaybetmesini de tevilli buluyorum bir türlü anlayamıyorum.Puanlar adeta ikram edildi.
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki