BU AYIP HEPİMİZİN!

Makale yayınlanma tarihi:21 Mart 2019, Perşembe - 13:23
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Son 6-7 yılda, olmaz dediğimiz o kadar çok şey yaşadık ki!

-Kendisine, ‘Danışmanlık’ faturası kesen Yönetici.

-BJK Tarihine Kara Leke olarak geçen Denetleme Kurulu Başkanının Divan Kurulu Başkanına, Kumpas kurarak görevden alınmasına sebep olması.

-Sahte Belge ile BJK Yönetim Kuruluna girme İddiaları.

Eski Başkan Yıldırım DEMİRÖREN’e her platformda en sert eleştirileri yapan Fikret ORMAN’ın bu yolla Başkan olarak, üzerinden 60 küsür Ay geçmesine rağmen o dönemin Bağımsız Denetim Raporlarını bir türlü açıkla(YA)maması.

-Mertcan ÇAM diye, oyuncunun bile haberi olmayan transferi ve buharlaşan ‘Paralar Nerde’ meselesi.

-Başkan Orman’ın şikâyeti üzerine ‘Organize Şb. Terörle Mücadele’ de ifade veren Gazeteci, Taraftar, Kongre üyeleri ile geçmişte Fikret Orman Listesinde yer alan yöneticisi (Seyit Ateş) ve mevcut listesinde yer alan Yönetim Kurulu Üyesi (Serdal ADALI)

-Stat maliyetinde soru işaretleri ve Atilla TÜRKER’in belgeleriyle yayınladığı, Fikret ORMAN’ın kendi şirketine ihalesiz şekilde iş pas etmesi.

-Unutturulmaya çalışılan ve halen derinlerde soru işaretleriyle dolu ‘Fulya Otopark Skandalı’

-Uğruna gereksiz ve anlamsız Tüzük Tadil Kongrelerinde maddeler çıkarılan, ileride BJK’nın muhtemelen 10 Milyonlarca Euro tazminat ödeme tehlikesi yaşayacağı Fulya Benzin İstasyonu.

-‘BJK Kongre üyeleri içerisinde ki başka takım taraftarları temizlensin’ diye mücadele veren Beşiktaşlı’ların, karşısında yine BJK’nın Avukatlarını bulması.

-Kocaeli Birlik diye bir Kulübün alınması. Sonra geri verilmesi.  Ortadaki dönen paraların bir daha konusunun bile açılmaması.

-Kartal Yuvalarında Skandallar. Mahkemelik olan, çalındığı iddia edilen Paralar. 

-Sırf, Beşiktaş’ın haklarını savunduğu için Üyelikten atılanlar. 47/J gibi tüzükte yer alan, garabet bir maddeyle insanları sindirme çabaları.

-Yıllardır bir türlü soru işaretlerini gidermek için Fikret ORMAN’ın söz vermesine rağmen gel(E)meyen Gomez’in menajeri. Mitrovic transferi, ‘4 Yıllığına Anlaştık’ açıklaması yapılan 1 seneliğine 40-50 Milyon ödediğimiz Aboubakar,  Mahkeme Kararını Temiz - Beşiktaş’ın hakları Boşveriniz denilen kanayan yara ‘FULYA’ vs. vs. vs…

Buralara daha çok Vaka yazarım da, sayfalar yetmez.  Neticede 431 MİLYON TL ile Demirören döneminden devralınan Borç, bugün 8-10 Katına çıktı. Beşiktaş daha da fazla fakirleşti ve borçlandırıldı. Birileri hayatında göremeyeceği servetlerin üzerine kondu. 

ÇÖZÜM BASİT

Bjk Tüzüğü Madde 62 MAL BİLDİRİMİ Açık ve Net.

‘Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri, göreve başladıklarında ve görevleri bitiminde ve varlıklarındaki değişmelerde en geç 1 (bir) ay içinde İçişleri Bakanlığına mal bildiriminde bulunmak zorundadırlar.’ 

Buyurun; ya her Yönetici kendi hesabını kendi versin, yâda T.C. Devleti sorumluları eski-yeni yöneticilerden Anayasal Hakkı olarak hesap sorsun. 

Ancak işin acı tarafı bu olaylar hepimizin gözleri önünde gerçekleşti. Üzerine giden insanlar Mahkeme, sosyal medya linçi, itibarsızlaştırma ve bin bir türlü Kumpas ile sindirilmeye çalışılırken lütfen Milyonlarca taraftardan birisi olarak herkes kendisine şu soruyu sorsun.  Sen Beşiktaş İçin Ne Yaptın?

Başkan Fikret ORMAN, bu kadar cevapsız soru varken herkese ‘Hodri Meydan’ diyebiliyor. Birileri de çıkmış bu kirli sistemin yıllarca Yönetiminde yer almamış, hiçbir dahli yokmuş gibi Beşiktaş’ı yönetmeye talip olmaya alttan alta hazırlık içerisinde. Hangi Yüzle?

Bu kadar ‘Fırıldak’ 116 yıllık Camiada yer etmişken göz yumanlar, aynı ‘Fırıldakları’ çevirenler kadar suçlu değiller mi? 

ÇOK GEÇ OLMADAN

İnanın, halen çok geç değil. Beşiktaş, 116 senede ne badireler atlattı. Buda gelir, buda geçer. Yeter ki; bundan sonra size söylenene değil, gösterilene inanın. Yetkili-yetkisiz, gazeteci veya herhangi birisi bir iddia ortaya koyduğunda Belge isteyin, soru sorun, sorgulayın. Kimsenin sizin SİYAH-BEYAZ sevdanız üzerinden Maddi, Manevi çıkar sağlamasına izin vermeyin. 

Unutulmasın ki; 

Herkesin 1 Hesabı Varsa, Allah'ında 1 Hesabı Var. 

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki