Bu Dava Değil 'Kindarlık'

Makale yayınlanma tarihi:12 Şubat 2017, Pazar - 23:35
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Fikret Orman’ı yakından tanıyanlar, özel hayatında ne kadar kindar biri olduğunu çok iyi bilirler. Kendi karakter yapısı ve özel hayatı beni ve bizi ilgilendirmez. Ancak, bu tarzını Beşiktaş’ı yönetirken de sürdürmesi BJK’ya çok büyük zararlar vermekte! 

Bakınız; Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Beşiktaş JK Müzesi tanıtım turlarında Başkan Fikret Orman’ın aldığı bir karar, uzun zamandır devam eden BJK Yönetimi ve Divan kurulu arasında yaşanan gerginliği bir kez daha gözler önüne serdi. Yeni açılan Beşiktaş’ın şanlı tarihinin sergilendiği bu eşsiz müzenin tanıtımı için binlerce Divan Kurulu üyesine davetiye çıkarılırken, 1 tek kişi çağırılmadı. Divan Kurulu Başkanı Yalçın KARADENİZ!

Beşiktaş’ın yazılı olmayan kuralları vardır. Bunların başında da Rahmet Süleyman SEBA’dan miras, Hiyerarşi de Devlet Terbiyesi titizliği ve nezaketi. Günümüz dilinde ise bunu büyüklere saygı,  hürmet, nezaket vs. diye tanımlayabiliriz. 

Beşiktaş JK Müzesi açılış günü ve saati belli olduğu anda, hemen birçok Divan Kurulu üyemizi aradım. Hepsine ortak tek bir soru sordum. Yalçın KARADENİZ Müze lansmanına davet edildi mi? Maalesef ki, hepsinden aynı cevabı aldım. ‘HAYIR!’ 

Peki, Sayın Başkanın adeta ‘Kan Davası’na çevirdiği ve birlik beraberliğe en çok ihtiyacımızın olduğu bu dönemlerde, nedir bu kindarlığının sebebi? Cevap; Divan Kurulu Başkanı Yalçın KARADENİZ’in (BJK Tüzüğünde yetkisi açıkça belirtilmişken) Yönetim kurulunun hesap ve harcamalarını üyelerine bildirmek. 

Aylardır yazıyorum. Yönetim ve Divan Kurulunun bildirdiği rakamlar arasında, 800 MİLYON TL.’dan (220 MİLYON DOLAR.) fazla fark var! Bu rakam neredeyse, 2 tane BJK Arena Stadı ediyor. Eğer gerçekten BJK’nın menfaatleri ve Şeffaflık ise asıl hedef, Karadeniz ve Orman BJK TV’de canlı yayına çıkıp kendi düşüncelerini bütün camianın önünde bizlerle paylaşsınlar. Akabinde, kim hangi tarafa inanmak istiyorsa inanır ve el sıkışarak konu kapanır. 

ARKASI YARIN;

-BJK & Divan Kurulu Mahkemelerinde Son Gelişmeler!

-Fikret Orman’ı Kimler Yanıltıyor?

-Mart Ayı Dert Ayı!

 

 
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki