CHP’nin Beşiktaş Semtine İhaneti

Makale yayınlanma tarihi:08 Kasım 2014, Cumartesi - 17:44
hakanoncul1903 @ hotmail.com

İstanbul’da, Cumhuriyet Halk Partisinin kalesi olarak nitelendirilen 3 tane semt var. Beşiktaş, Bakırköy, Kadıköy. Buralara Uzay yolu dizisinin meşhur karakteri Vulkan gezegeninden Mr. Spock’ı koysanız, %50-60 civarında oy alır.

Beşiktaş semti sakinleri, bu durumdan artık oldukça muzdarip olmaya başladı. Çünkü Ankara’daki mantık iyiden iyiye, ‘’Biz ne koyarsak gidiyor’’ a döndü. 

Bir önceki Başkan İsmail Ünal’ın, 2 dönem içerisinde Beşiktaş’a vermeden aldıklarından kitap olur. Umudum odur ki, yüce yargı ilerleyen dönemlerde kendisinden hesap soracak ve tarih kendisini kulaklarını kızartırcasına simsiyah sayfalarına mahkûm edecektir. 

Yeni Belediye Başkan’ı Murat Hazinedar bilindiği üzere İstanbul doğumlu ve aslen Ordu, Fatsa’lı. Daha önceden de, birkaç kez CHP’den ihraç edilmiş. Eski Şişli Belediye Başkan’ı Mustafa Sarıgül’ünde Avukatı. Zaten şu andaki Başkanlık görevini üstlenmesini de, Sarıgül’e borçlu olduğu sıkça dillendirilmekte. Bana ve diğer mecralara verdiği röportajlara göre, Beşiktaş Belediye Başkan’ı olacağını 1 Hafta 10 gün kala öğrenmiş! Dolayısı ile son derece hazırlıksız. Açıkçası Beşiktaş gibi özel bir yerde yaşama şansına sahip olan bendenize göre de, son derece başarısız bir Belediye Reis’i.

Her zaman söylerim; Beşiktaş kulübü ’de, Semt yerel yönetimi de, bir dönem hakkı ile şeffaf ve dürüstçe yönetilse Çağ atlar. Fakat liderlerin erkenden güç zehirlenmesine kapılması, maalesef buna engel oluyor.

Şimdi sorarım size. Semt sakini olarak bize ne Murat Hazinedar – Mustafa Sarıgül ilişkisinden, çekişmesinden. Vergimizi veriyoruz, kurallara riayet ediyoruz. Varın gidin başka yerde ve başka şekilde görün hesaplarınızı!  Beltaş işçilerinin direnişi sırasında birçok şaibeli durum yaşadık,Beşiktaş olarak. Dışarıdan getirilen ağır abi kılıklı adamlar, sopalar, kavgalar. Biz huzur istiyoruz bu semtte beyim. Senide huzur getiresin diye oraya seçtik. Diyalog ile çözülebilecek küçücük bir olay bile, haftalarca sürdü. Söylemeden geçemeyeceğim. Kavgadan, döğüşten korktuğumuzdan değil bu kelamlar. Çok şükür Beşiktaşlıyız biz. Kavganın da, mücadenin de gerekirse Hakkını veririz! 

Şimdiden birçok söylenti aldı yürüdü, canım semtimde. Kentsel dönüşümde paylaşılamayan rantlar!  Bir catering firması sahibine akrabayı talukatdan olmasından mütevellit, verilen işler ve peşinen ödenen paralar! 2 Milyon TL. Sen mi aldın? Ben mi? aldımlar. Kaset var, paralel var, montaj var, şantaj var, 15 senelik Beşiktaş semti gazetesi ile girdiğiniz polemikler. Varsa eskiye dair bir yanlış hesap, kalem oynatma, davulda sizde tokmakta. Açıklayın, bilelim bizlerde. Kim Siyah? Kim Beyaz? 

Ama suç sizde değil, sizi buraya laik görende. Aslında daha çok önümüze ne konursa olur diyen, bizlerde! Güzel İstanbul’un en özel semtlerinin başında gelen Beşiktaş semti, kişisel hesap ve güç savaşları yüzünden kurban ediliyor. Belki bu suç değil, bir nevi ceza. Mustafa Kemal’i çok seven ve değerlerine her daim sahip çıkan, bu semtin insanlarına aynı zamanda CHP’nin ihaneti.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki