CUMHURBAŞKANI’NIN OFİSİNE BÖCEK KOYDUĞU İDDİA EDİLEN BJK KONGRE ÜYESİ!

Makale yayınlanma tarihi:21 Mart 2017, Salı - 11:49
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Ülkemizde ‘At izi ile, it izi birbirine karıştı’ğından bir ara kim diğerine ön yargı ve fenalık besliyorsa, ‘FETÖ’cü bu’ diye ihbar edip ipini çektiriyordu!

Bu kadar hassas bir konuda çok güçlü deliller olmadan kişileri kamuoyunun önüne atmak, bir insana yapılacak en büyük haksızlık olsa gerek. 

Bu sebeple; Üstüne tek bir harf dahi koymadan, eldeki verileri sizlere aktarmak en doğrusu.  

Sanırım, diğer camiaların adı FETÖ soruşturmasında geçen kişilere takındığı tavrı sizlerde medyadan takip etmişsinizdir.

Buna en yakın örnek Galatasaray; 

‘Galatasaray Kulübü İsimleri terör örgütü ile geçen eski Bursa Valisi Şehabettin Harput, eski Savcı Zekeria Öz, eski İstanbul eski Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile eski futbolculardan Hakan Şükür, Arif Erdem ve İsmail Demiriz'i ihraç etti. Söz konusu isimlerin tümü FETÖ'ne mensup olmakla anılıyordu’. (Habertürk 21 Eylül 2016)

Peki ya, Beşiktaş?

Yazılarımda defalarca yazdım. Ancak hafızaları tazelemek adına, tekrar edelim. Adı Zeki BULUT. BJK Kongre üyesi. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan ve halen Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan, eski Başbakanlık Koruma Dairesi Başkan Yardımcısı. Hakkında ki suçlama; Kamuoyunda "Böcek" davası olarak bilinen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı sırasında çalışma ofisine dinleme cihazı konulması. 

Konu ile ilgili, Seçme ve Sicil Kurulu Başkanı Haluk Mete’yi aradım. BJK’nın adı terör örgütü ile anılan ve hakkında son derece ciddi iddialar bulunan, Zeki BULUT ile alakalı alınan bir kararın olup olmadığını sordum. Hatta Haluk beye; ‘Kongre üyeliğinden ihraç yerine yargı süreci bitene kadar, üyeliği dondurun’ önerisini de getirdim. Aldığım cevap; ‘Bana bu yönde bir talep gelmedi, gelirse değerlendirmeye alırım!’ Ardından, Genel sekreter olması sebebi ile yönetim kurulu üyesi Ahmet ÜRKMEZGİL’e ulaştım. Aynı soruları kendisine de sordum. ‘Konu hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını, Pazartesi günü inceleyip döneceğini’ belirtti. İnanın üzerinden çok pazartesi geçti! İncelemesi çok uzun sürdü ki, hala dönmedi!

Peki neden?

Divan Başkanı Yalçın KARADENİZ’in mali tabloyu açıkladığı iddiası ile kınama aldığı, sosyal medyadan eleştiri – hakaret bahaneleri ile BJK üyelerinin atıldığı, canlı yayın marifeti ile Başkan ve yöneticileri rencide etti diyerek eski yöneticilere uyarı verilirken, Zeki BULUT’a neden tek bir yaptırım uygulanmaz?

O zaman yazının devamında, BJK Resmi sitesine bile defalarca konuk olan Zeki BULUT’un Neden? Nasıl? Kimlerle? Yakın ilişki içerisinde, olduğuna da değinelim!

YAKINDA…

-Eski Emniyet Müdürü Zeki BULUT, meğerse Küfeki taşı ustasıymış! (Stat-Yönetici-Küfeki taşı)

Beşiktaş Belediye Başkanı bile, Fetö Yasaklı!

BJK eski yöneticisinden olay iddia; ‘Hangi kulüp başkanları Pensilvanya’ya gitti, bulmak kolay!’

Söz, Yüce Türk Adaletinde…

Hak Edene Saygılarımla

Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki