'Eşşeğiz' Ya Aboubakar'ın Pahalı Olduğunu Anlamadık

Makale yayınlanma tarihi:25 Ekim 2016, Salı - 13:54
hakanoncul1903 @ hotmail.com

‘’Söylermisin Umut Güner, Aboubakar Bir Yılda Nasıl 10 Kat Fazla Eder?’’ haberinin yayımlanmasının ardından, Aboubakar gol attıkça ve gazetelerde sıkça yer buldukça, şahsıma hakaret ve daha fazlası söylemlerde bulunan özel bir kitle oluştu. Bunun, bilinçli belli bir kesim ve kişiler tarafından yapıldığını ‘Eşeğiz’ ya anlamadık!

Bu aklı evvellere tavsiyem öncelikle, haberi bir okumaları. Bakın bakalım Aboubakar ‘’şöyle topçu, böyle futbolcu’’ diye tek bir satır cümle görebilecek misiniz? Orada altı çizilen tek bir nokta var. ABOBAKAR PAHALI! 

***

Üzüldüğüm nokta matematik zavallılarının özellikle Şampiyonlar liginde gelen gollerin ardından 2 gol atan forvete, sırf birilerine şirin gözükmek adına parasının yarısını çıkardığına dair haberler yapıp bazı gerçekleri sıvamaya alet olmaları. ŞAMPİYONLAR LİGİ 3 PUAN HAKEDİŞİ, 1.5 MİLYON EURO’dur. Yani, forvetin 2 gol atınca, 3 MİLYON EURO vermezler! BEŞİKTAŞ, 40-50 MİLYON EURO’luk bir takımdır. Dolayısı ile Golü atan varken hazırlayan, asist yapan, arkada topu kapan, tutanı ile başlı başına bir takımdır. Yancı kafalara DUYURULUR!

***

Sıkça yapılan eleştirilerden birisi de, yılda 1.2 Milyon Euro kazanan ve 6.5 Milyon Euro’ya mal olan oyuncunun (Menajer, yanlar, primler, ev, uçak, vs. masrafları hariç) toplamda 10 katı masraf değil 7-8-9 kat fazla masraf yapıldığı üzerine. Tamam arkadaş. Benim ‘Eşeğim kancık olsun’. Ama neticede vaka, aynı yola çıkıyor. ABOUBAKAR, ÇOK PAHALI.

*** 

Sonuç olarak sorgulamamız gereken, Futbol Şubesi sorumlusu Umut GÜNER’in hangi futbol bilgisi ile bu oyuncuya 6.5-7 MİLYON EURO kiralık olarak BEŞİKTAŞ’ın PARALARINIverdiğidir. Japonların çok sevdiğim bir lafı var. ‘Çalışıyorsa Dokunma!’ Atiba gibi bir adamı yıllık 1 MİLYON EURO (Bonservissiz), geçen yıl Şampiyonlukta büyük pay sahibi Gomez’i kılçıksız, Beşiktaş’a kazandıran Erdal TORUNOĞULLARI ne için Ahmet BULUT ve müritlerine kurban edildi de yerine Umut GÜNER getirildi? Başta Erman TOROĞLU ve birçok gazeteci 3-5 sene Torunoğulları Beşiktaş’ın transfer politikalarını yürütürse, Beşiktaş diğerlerine fark atar diye defalarca yazılıp çizilmedi mi? Erdal TORUNOĞULLARI şimdi geri döndü. Buyursun gazeteciler soru versin kendisine. Neden gittin? Neden döndün? Ahmet BULUT ile ilgili düşünceleriniz nedir? Sizce, Aboubakar bir senelik 20 MİLYON TL maliyeti pahalı mı, değil mi...?

***

Arkadaşlar, dostlar, renkdaşlar, efendiler. Bizde Çatladı kapı spor taraftarı değil, çok şükür Beşiktaş’lıyız. Aboubakar Napoli’ye gol attığında 8 yaşındaki oğlum Kartal ile ben, birbirimizin üstüne çıkmış salya sümük ağlıyorduk. Ortak Paydamız BeşiktAŞK. Aynı noktadan, bakmaya biliriz Beşiktaş’a. Seviyeli ve yapıcı eleştiriye, boynum kıldan ince…

***

Benim yazım ve söylemim, Beşiktaş’ı yaşayan ve sevenlerle değil. Kişilerin, gücün peşinden koşanlara! Durun bakalım. Bu, 1 transfer ile ilgili soru işaretlerimin olduğu ve PAHALI bulduğumun yorumu. Sanki yönetenlerin kongre üyeliği ve BJK yöneticiliğininbelgelerini açıkladık ta, bu kadar eyyam yapıyorsunuz! ‘Eşşeğiz’ ya, ANLAMADIK. 

Siz şimdiden hazırlıklarınızı yapın. Vakti zaman-ı geldiğinde biz yazarız, siz yine saldırırsınız…

Hakedene Saygılarımla.
Hakan ÖNCÜL

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki