Fikret Orman BJK Senatosuna Beceriksizsiniz Çapsızsınız Diyor!

Makale yayınlanma tarihi:12 Nisan 2017, Çarşamba - 13:39
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Fikret ORMAN’ın Ntvspor da çıktığı canlı yayını takip ederken, gözlerime ve kulaklarıma inanamadım! Gayet keyifli ve sakin giden programda moderatör konuyu BJK Divan Kurulu ve Kayyum meselesine getirdiğinde, Başkanın tansiyonunun tavan yaptığını oturduğum yerden dahi hissettim. 

Zaten Fikret beyi son 5 yıldır takip ede ede (meslek gereği) artık çözdüm. Hep kendisini övecek, seveceksin. Hiç eleştirmeyecek stadı, 5 yılda yaptığı olumlu ne kadar icraat varsa manşetlere taşıyacak, alkışlayacak-alkışlatacaksın! Ya Fikret ORMAN’daşsındır, yâda değil. ‘B’ şıkkını seçersen benim gibi mahkemeden mahkeme, savcıdan-savcıya sürünürsün. Kongre üyesiysen, disipline kuruluna verilirsin. Bir kurumun başındaysan, türlü entrikalarla görevden alınılmaya çalışılırsın!

Entrika diyorum çünkü, ben Demokrasiye inanan biriyim. 2016 Mayıs ayında yapılan seçimlerde Yalçın KARADENİZ var olan oyların % 70’ini alarak, 4. Kez yeniden Divan Kurulu Başkanı olmaya hak kazandı. 

Bakınız seçim sonuçları;

Yalçın Karadeniz: 615
Affan Keçeci: 295
Mehmet İhsan Yalçın:48
Haluk Karakurt: 29
Taylan Uygur: 23

Sonra ne oldu? Bir üyenin ayrı ayrı yerlerde açtığı 7-8 davanın bir tanesi kabul görerek, BEŞİKTAŞ’A KAYYUM ATANDI!

Sırf Yalçın KARADENİZ’e duyulan husumetten dolayı, BEŞİKTAŞ ve KAYYUM kelimelerini yan yana gelmesi bile camiayı yönetenlerin ayıbı olarak tarihe geçmiştir. 

Bakınız yasal haklarını aramak için Davadan davaya sürüklenen Yalçın KARADENİZ’in başına örülen çorapları ayıklamaya çalışırken, tek bir Allah’ın kulu BJK Bilanço borç, vs... konuşuyor mu? HAYIR! Çünkü, susturulması gereken kurum ve kişi Demokrasi hiçe sayılarak susturuldu! 

Açık ve Net ifade ediyorum; Bu mesele BJK Yönetim Kurulu ve Divan Kurulu arasında ki bir mesele değil, Fikret ORMAN’ın şahsen Yalçın KARADENİZ’i istememe meselesidir! 

Kendisini disipline veren ve imza atan 15 yöneticinin hangisinin telefon açıp ‘İmzalamaya mecburduk’ diye aradığını, günah çıkardığını, yan yana geldiğini de yazarım! Bir kurulun Hukuka inanan bir üyesinin ‘Burada haksızlık var’ diyerek çıkan karara şerh koyduğunu, Beşiktaş’ı yönetenler neden açıklamıyorlar? 

Yalçın KARADENİZ’de bu süreçte, hiçbir şey açıklamadı. Ne basına ne TV’lere, tek bir kelime dahi konuşmadı. Neden biliyor musunuz? ‘Ben Hukuk adamıyım. Beşiktaş bu süreçte zarar görmesin. Hakkımı Hukuk yolu ile arayacağım. Karar ne çıkarsa çıksın, sessizce karara saygı duyacağım’ dedi. Sustu ve içine attı! Başkan Fikret ORMAN gibi isyanını kameralar önünde haykırmadı! 

Ey Divan Kurulu üyeleri, Ey BÜYÜK BEŞİKTAŞ’ın BÜYÜK SENATOSU; Şimdi önünüzde Beşiktaş’ın Demokrasi ile yönetildiğini ispat etmek için, Cumartesi günü sizleri bir seçim bekliyor. Bir tarafta 4 adayın toplamından daha fazla oy almış YALÇIN KARADENİZ, diğer tarafta Fikret beyin ‘istemezük’ adayı Tevfik Yamantürk var. 

Başkan Fikret Orman ‘Siz Divan Kuruluna Başkan seçemezsin, çapsızsınız, beceriksizsiniz. Ben sizin yerinize bir Başkan adayı buldum’ diyor. Sizlerde, BEŞİKTAŞ’ın senatosu olarak hem Beşiktaş’a hem de kendinize yakışan şekilde cevap vermek düşüyor.

Hak edene Saygılarımla

Hakan ÖNCÜL.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Sadettin AKEL
13 Nisan 2017, Perşembe, 21:08
Fikret Bey sessizliğe aldanmasın çünkü sessizlik hayra alamet değildir.Demokratik olup eleştirileri kabullenip görmeli ve kendisini düzeltmelidir.Bir BJK'lıya kin gütmek yakışmaz.Yukarıda yazılanları okuyunca şaşırmamak elde değil.Eskilerden başlayarak BJK'yı bugüne getirip bayrak yarışını devam ettirenleri,Şerefli Camiamıza hizmet edenleri kutlamak her BJK'lının namus borcudur.Sayın Yalçın Karadeniz'e yapılan haksızlıklar NORMAL DEĞİL,BJK'da kimsenin babasının çiftliği değildir.Herkes Sayın Divan Başkanımıza yapılanları bir düşünsün.Sayın Karadeniz yıllardan beri BJK hamurunu bilen,bu kültürü içine sindirmiş,eski BJK'lıların çoğunu tanıyan bir ağabeyimizdir.Kendisine kafa tutmak,kin beslemek,disipline vermek yanlıştır,ayıptır ve BJK Etik'ine yakışmaz.İşte bunu bilen ve gören Sayın Divan Üyelerimiz de yeniden Sayın Karadeniz'i seçeceklerdir.Fikret Bey de gerçeği öğrenecektir.SÜLEYMAN SEBA YAŞASAYDI,SAYIN KARADENİZ'E BU HAKSIZLIKLAR YAPILAMAZDI!!MEYDAN BOŞ DEGİL BENDEN SÖYLEMESİ.
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki