Fikret Orman Divan Başkanı Adayını Neden Değiştirdi

Makale yayınlanma tarihi:17 Şubat 2017, Cuma - 09:48
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Bjk Divan Kurulu, hepinizin bildiği üzere şu anda mahkemelik!  

Denetleme Kurulu Başkanı Feyyaz TUNCEL’in şikâyeti üzerine önce Başkan ve yönetim kurulu Sayın Yalçın KARADENİZ’e kınama cezası verdi, ardından Karadeniz ‘Yürütmeyi durdurma’ kararı çıkartarak adeta kendisine ve yapılan bu oyunu bozdu. 

Şimdi kararı, Yüce Türk adaleti verecek. İlk duruşma Mart ayı başı. 

Hukuktan, kanun, yasa maddelerinden anlamam. Ancak ben, mevcut Divan Yönetiminin 2019 senesine kadar BJK Divan Kurulunun başında kalacağını inananlardanım. Yargıdan anlamasam da en azından vicdanım, mantığım, yüreğimde ki adalet, böyle söylüyor. 

Peki, gerçekten yalnızca BJK bilançolarının Divan üyelerine açıklanmasıyla mı başladı bu husumet? Koca bir HAYIR!  

2016 Mayıs ayı içerisinde BJK Olağan Divan Kurulu seçimleri yapıldı. 5 aday ile gidilen bu seçimde, Yalçın KARADENİZ diğer 4 adayın aldığı oy toplamında da fazlasını alarak yeniden BJK Divan Kurulu Başkanı seçildi. (Yalçın Karadeniz: 615, Affan Keçeci: 295, İhsan Yalçın: 48, Haluk Karakurt: 29, Taylan Uygur: 23)

Şimdi sizlere, bir detay arz etmek istiyorum. Mayıs ayında ki olağan seçimde, Başkan Fikret Orman açıkça Affan KEÇECİ’yi destekledi. Hatta Affan Beyin konuşmasına ‘Ben Beşiktaş Yönetim Kurulunun Adayıyım’ diyerek başladığı, kayıtlarda mevcut. Peki; Divan Seçimi yeniden yapılacağı duyurulduğunda ve umulduğunda, Başkan Fikret Orman neden rota değiştirip yeniden Affan Keçeci yerine Tevfik Yamantürk’ü destekledi? İşte ‘Zurnanın’ akortsuz, notasız ses çıkardığı nokta burası! Tüm yazılarımda defaten, tek bir konunun altını çizdim. ‘BJK’yı yönetenler, asla ve asla kendilerinin hesap vereceği bir Senatoya tahammül etmek istemiyor!’ 

Elbette ki Sayın Başkan Fikret ORMAN, ‘Ben söz konusu seçimde kimseyi desteklemedim’ deme hakkına da sahip. Bizlerde Divan Kurulu seçimleri gündeme geldiğinde Fikret ORMAN, Tevfik YAMANTÜRK, Mekki BAŞAK, baş başa ne konuştular diye sorma hakkına

Şimdi de, Tevfik Beyin Başkan olmasını arzu edenlere, küçük bir tavsiyede bulunalım. Beşiktaş JK Müzesi açılışına 1.800 üyeden sizce neden yalnızca 100-150 tanesi icabet etti? Hali hazırda YASAL bir Divan Kurulu yönetimi varken, sizlerin BJK Müzesi lansmanına Sayın YAMANTÜRK’ün şovuna çevirmeye kalkma hinliklerinizi, koca koca adamlar fark etmeyecek mi sandınız?  

Hazır Mekki BAŞAK’tan söz açılmışken. BJK Arena stadının inşaatından iş almış bu eski yöneticimizin, üye aidatını yatırmaya bile tenezzül etmeden nasıl her kapının ardından çıktığını da gelecek yazılarda değinelim.

Önemli Not; 
BİTMEDİ…!!!

Hakedene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL

 

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

MEHMET SADETTİN AKEL
27 Şubat 2017, Pazartesi, 00:25
DEGERLİ VE SEREFLİ BJK'LİLAR,KULUP HİCBİR ZAMAN BU DURUMA DUSURULMEDİ.ESKİ FUTBOLCU,YONETİCİ,DİVAN VE KULUP BASKANİ DR.SELAHATTİN AKEL'İN OGLU OLARAK ACABA BENİM DE BİRKAC FİKİR BEYAN ETMEME İZİN VERİR MİSİNİZ?VERİRSENİZ SU ANKİ YONETİMİN ZAAFİYETİNİ ANLATACAGİM.SAYGİLARİMLA,AKEL
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki