GİZEMLİ RAPOR

Makale yayınlanma tarihi:15 Ekim 2015, Perşembe - 14:58
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Yaklaşık 3 yıldır süren Vodafone Arena inşaatı, bilinen-bilinmeyen tüm yönleri ile devam ediyor. Başkan Fikret ORMAN’ın daha stat inşaatının başında ‘’Bu stat benim özel projem’’ demesi ile başlayan gizemler zinciri, doğru-yanlış birçok söylentiyi de beraberinde getiriyor.

Son 1 aydır ayyuka çıkan ve uzadıkça uzayan çatının kalkması hikâyesinin en önemli argümanı da, çatının halatları gösteriliyor. Yetkililerden aldığım bilgiye göre, halatların sorunlu olup olmadığı ile ilgili yurt dışından bir heyet stadı teftiş etti. Yaklaşık 1 hafta süren bu denetlemenin ardından, halatlarda hiçbir sorun yok denilip yönetim kuruluna kolaylıklar dilenip Ülkeden ayrılmışlar!

 Yurt dışında görev yapan ve Kurumsallığı yakalamış tüm firmalarda, olmazsa olmaz tek bir realite vardır. ‘’Söz uçar, yazı kalır’’. Yani eğer bir anlaşma, rapor, sözleşme varsa bunu kâğıda dökeceksin. …

Tabi, görüştüğünüz kişilerin samimiyetine de inanmak zorundasınız. Uzun zaman birkaç yetkilinin söylemlerini doğru kabul edip tek kelime yazmadım.

O RAPOR KULÜPTE VAR!

Haber yapmaya başladığım günden bu yana, asla 1 kişinin söylemi ile yetinmedim. Bilenler bilir. Merak elimde ki, en büyük silahım. Avrupalıların tek satırlık bir rapor bırakmadan yönetimin ellerini sıkıp gitmiş olması, açıkçası beni hiç tatmin etmedi. Bu sebeple, birkaç kişi ve yetkili ile görüşmeye devam ettim. Birinden aldığım cevap kafamda ki soruları daha da arttırdı. Kendisi böyle bir denetlemeyi doğrularken ‘’Rapor masamda’’ demesi, bildiğim diğer doğruların tamamını sıfırladı.

RAPOR VAR MI? YOK MU?

Çatının kaldırılması esnasında en kritik noktalardan bir tanesi, taktir edersiniz ki halatlar olacak. Yaklaşık 1 ay boyunca, tonlarca ağırlıktaki o koca yapıyı tutacak.Sayın Başkanın söylemine göre ‘’Stat inşaatının son dönemlerinde yaklaşık 800 kişi o çatının altında çalışıyor’’ olacak. Ben yönetim kurulu üyeleri ve yetkililere bu raporun Bjk.com ‘dan yayınlanmasını teklifimi de götürdüm. Ancak her zaman olduğu gibi, bizimkisi nafile arzulara şelale kontenjanından kabul görmedi. Açıkçası, biz sorarız onlar cevap vermez durumlarına antrenmanlıyım.  Bıkmadan, usanmadan sizlerin şahadetin de bir kez daha soruları yineleyelim.

-    Bu firma hangi sebep ve çekinceden dolayı stat ve halatları teftiş etti ? 
-    Denetlemenin ardından, menfi yada müspet bir rapor bıraktı mı? Bırakmadı mı?

Sevgili dostlar. Kimseden saklayacak değilim. 3 yıldır devam eden inşaat da, çekince ve soru işaretlerim var ve bunları sorgulamaya devam edeceğim. Başkan Fikret ORMAN’ın dediği gibi, bu stat şahsının özel projesi olmaz, olamaz. Bu stat benim, senin, Siyah-Beyaz renklere gönül veren hepimizin. Allah muhafaza; tedbirsizlik yada gözden kaçan küçük bir detay sebebi ile bir çalışanın burnu kanasa, bedelini yönetim değil, tüm Beşiktaş camiası öder.

Sezon bitmeden, Fikret Başkan ve yönetimin en az 1 maçlığına da olsa, bu stadı tez elden açma arzusunu biliyor ve bu heyecanı bizde paylaşıyoruz. ‘’Acele eden Ecele gider’’ atasözünü hangi ata söyledi ise bir sebebi olsa olsa gerek.  Bu sebeple 2 kere DİKKAT!

Biliniz ki; Büyük Beşiktaş taraftarı gerekli sabrı gösterdi ve göstermeye de, devam edecektir. Yeterki sizler seçim, koltuk garantileme yada başka sebeplerle değil, Beşiktaş için bu stadı açma gayretinden ayrılmayıp,  bu büyük camiaya hak ettiği mabedini laiki ile teslim edin. 

Hak edene Saygılarımla

Hakan ÖNCÜL.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki