İDDAAYA VARMISIN? MURAT HAZİNEDAR BEŞİKTAŞ’TAN GİDECEK

Makale yayınlanma tarihi:17 Mayıs 2015, Pazar - 11:06
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Bildiğiniz üzere Belediye Başkanlarının görev süresi 5 yıldır. Yakın geçmişe şöyle bir göz attığımız da, 35 Belediye Başkanı çeşitli sebeplerle görevden alınmış, 22 Belediye Başkanı da tutuklanmış. Bu arada bilgilerinizi tazelemek için, bir Belediye Başkanını görevden alabilecek kurumun İç İşleri Bakanlığı olduğunu da hatırlatalım.

Peki, Belediye Başkanlığı Nasıl sona erer? Biraz teknik olacak ancak, kanunlarla konuyu anlatmamız en doğrusu.

MADDE 44.- Belediye başkanlığı, ölüm ve istifa hâllerinde kendiliğinden sona erer.
Belediye başkanının;

a) Mazeretsiz ve kesintisiz olarak yirmi günden fazla görevini terk etmesi ve bu durumun mahallin mülkî idare amiri tarafından belirlenmesi,
b) Seçilme yeterliğini kaybetmesi,
c) Görevini sürdürmesine engel bir hastalık veya sakatlık durumunun yetkili sağlık kuruluşu raporuyla belgelenmesi,
d) Meclisin feshine neden olan eylem ve işlemlere katılması,

Hâllerinden birinin meydana gelmesi durumunda İçişleri Bakanlığının başvurusu üzerine Danıştay kararıyla başkanlık sıfatı sona erer.

Açıkçası Beşiktaş Belediye Başkanı Murat HAZİNEDAR’ın, hangi maddelerden ötürü Belediye Başkanlığından el etek çektirileceğini bilemem. Ancak geçmişteki örneklere göz attığımızda ‘’Oyun kurucuların’’ her daim aynı senaryoyu uyguladığı aşikâr! 

* İçeride sürekli bilgi sızdıran ve toplayan kişiler: Malumunuz, Ülkemizde Fuat Avni diye İktidarın başını ağrıtan bir sosyal medya fenomeni mevcut.  Size garanti ederim ki, Hükümete sıkıntı veren 1 Fuat Avni varsa, Beşiktaş Belediyesi ve Chp’de 1000 Fuat Avni Mevcut!

* Taşların yerinden oynatılması: Kentsel dönüşümün hikâyesinin en gözde mekânı, Beşiktaş semtidir.  Bakınız (Benim duyduğum) sırf Mustafa SARIGÜL’ün Milletvekilliğini desteklemediğinden dolayı, 11 yıllık İmar Komisyonu başkanı Bülent TATAR dahi değişti! Şu anda yerine, ayrı bir paraf açmamız gereken Hüseyin Avni SİPAHİ İmara bakmakta! ‘’Hayır, ismi bilemedin. Beşiktaş Belediyesinde İmar bölümüne Ali ŞAHİN bakıyor’’ diyenleri duyar gibiyim. Lütfen Belediye ye uğradığınızda bir bakınız. Bu söz konusu beyefendinin makamının dahi, toplantı odasına çevrildiğini sizlerde gözlerinizle şahit olacaksınız.  Daha açıkçası dostlar, kartlar yeniden dağıtılıyor!

* Hüseyin Avni SİPAHİ: Yukarıda ayır bir paraf açacağım diye belirttim. Çok gizemli bir siyasi kişilik! Bazı sorulara cevap bulmak adına görüşmek istedim ancak, daha geri dönüş maalesef olmadı. Bu ay düğün telaşesi varmış. Biraz daha bekleyebilirim. Ancak şimdilik, Taşdelen semti eski Belediye Başkanı, Mustafa SARIGÜL’ün ‘En yakını!’  CHP’den istifa etmiş, (ya da ayrılmak zorunda kalmış) Siyasi iktidara çok yakın, Beşiktaş Belediyesinde çok güçlü, Bin derde deva, her masalın kahramanı gibi tanımlamalarda bulunabilirim. ŞİMDİLİK!

İşin özü ve ana konumuza gelirsek, Maşallah Beşiktaş Belediyesi Brezilya dizisi gibi. Ancak bu dizi aynı zamanda, sonu ilk anda belli olan Türk filmlerini de anımsatıyor. Benim iddiam geçmişte görevden alınan Belediye Başkanlarının durumuna ufacık bir göz atmamın ardından, yaşadığım Dejavu’dan mütevellit. 
Neticede bu senaryoda da, aynı konular baş göstermekte! PARA, İHTİRAS, RANT, AŞK, İHANET, DEDİKODU, KÖTÜ ADAMLAR….

Kısacası bitmez sevgili dostlar, bitmeyecek de. Zaten, Bende kendi filmimi daha yeni yazmaya başladım. İsmi; ‘’İddiaya Varmısın ?’’

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki