İYİ & KÖTÜ & ÇİRKİN & SEÇİM!

Makale yayınlanma tarihi:10 Mayıs 2019, Cuma - 20:11
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Bilen Bilir; Bu Kongre, Seçim, Kurul vs. işlerinden Anlamam

Başkanlık seçimleri dahil, taraf olmamak ve kimseyi yönlendirmemek adına pek fazla ortalıkta gözükmemeye gayret ederim. ‘Sonra iyi olur Allah’tan,  kötü olur bizden bilinir!’ Zaten Beşiktaş’ta çok emin olmadan birilerine kefil olmak, yanında bulunmamak gerektiğini 30 küsür yılda kulağımızın arkasının bonservisini de kaptırarak çok şükür öğrendik!

BAĞIRMADAN DA MUHALEFET YAPILIR, YANDAŞ OLMADAN DA DESTEK VERİLEBİLİR.

Kimsenin yanında resim vermemek, yiğidin hakkını yiğide vermeyeceğimiz anlamına da gelmesin. Fikret ORMAN ve Yönetim Kurulu hakkında düşüncelerimi anlamak için, zaten hakkımda açılan davalara ve birkaç eski yazıma göz atmanız sanırım yeterli olacaktır. 

Diğer Başkan adayı  Hürser Tekinoktay’ın listesinde Beşiktaş için Adliye koridorlarında Siyah-Beyaz mücadeleler vermiş Av. Aker ÇITAK, yazılarını yayınlamaktan mutlu olduğum Nilay YILMAZ, Eski Bjk Divan Kurulu Genel Sekreteri Kimyager Ersan AKSOYLU, bir dönem Duyduk Mu & Medya Kartalı’ında benimle omuz omuza mücale vermiş olan Mehmet Bilal ÖZOKUR gibi değerli isimler var. Kendilerine, Beşiktaş’ı konuşup paylaşmaktan her daim keyif aldığım Sn. Hürser Tekinoktay nezninde tüm ekibi ile başarılar diliyorum. 

İYİ BİLİRİZ!

Kurul, Başkan liste işlerine girmeden 2 ismi yazmadan geçersem kendimi inkâr etmiş olurum.

Denetleme Kurulu Başkan adayı Koray ÖZCAN'nın listesinde, başımı her Mahkeme ile belaya soktuğumda yanımda olan eski BJK Yönetim Kurulu üyesi Av.Ahmet AKPINAR’ın kardeşi Nahit AKPINAR var. Çıktıkları bu yolda Başkan adayı ekibe can-ı gönülden başarılar dilerim. 

Disiplin Kurulu Başkan Adayı Av.Mert Balcı’nın olarak seçime girdiği listede de, benim için çok özel bir isim yer alıyor. Tanıyıp ta sevmeyenini görmediğim, Futbol erbabı, güzel insan, Haluk KAÇIRA. Açıkçası ortada güven, hesap-kitap, Beşiktaşlılık, yönetmek gibi kavramlar olduğunda 2 cihanda gözüm kapalı güvenebileceğim bir isim.

Hem Mert BALCI’ya, hem Haluk (Lippi) KAÇIRA ve tüm ekibe başarılar dilerim. 

İKTİDARIN ADAYLARI

Başkan Fikret ORMAN’ın ‘İstikrardan Yanayım. Mevcut Başkanları Destekliyorum’ açıklamasını kendi adıma, Karışanım-Görüşenim-Hesap soranım yok. Halimden de memnun. Bozmayın rahatımı şeklinde yorumladım.

Daha öncede Yönetim ve Tevfik YAMANTÜRK’ün  Disiplin Kurulu Başkanı Yavuz ÖZEREN inadından dolayı bu seçimin MAHKEMELİK OLACAĞINI belge ve bilgileriyle yazmış birisi olarak iddiamın arkasında olduğumun bilinmesini isterim. Tekrar hatırlatmakta fayda var. BJK Tüzüğü açık ve net. Disiplin Kurulu Başkanı Yavuz ÖZEREN, bu seçime girme hakkı olmamasına rağmen aday olmuştur. İş bu halde Beşiktaş Anayasası olan Tüzüğümüzü çiğnediği sabittir. Kazanması halinde bu seçim Mahkemelik olacaktır… 

Denetleme Kurulu Başkan Adayı Feyyaz TUNCEL ismi ise bana bir tek söylemi anımsatıyor. ‘Aynası İştir Kişinin Lafa Bakılmaz’

Aynayı Feyyaz TUNCEL’e Tutuyorum; Gördüğüm, BJK’nın borcu 7-8 kat artarken Kulübün Ali Menfaatine bir tek hamle bulamıyorum.  İşe Baksam; Beşiktaş tarihine bir ilk ve kara leke olarak geçen görevde olan Divan Başkanı Yalçın KARADENİZ’i şikayet eden, İktidar-Disiplin Kurulu ile omuz omuza Günah ve Nifak tohumları ekmiş birisini görüyorum. Lafa Baksam; Bu kadar borç, yöneticilerin kendisine kestiği fatura, ‘GRİ’ ihaleler, her tarafı sorunlu Mali tablo konularından BİR TEK edilen ‘LAF’ duyamıyorum. O zaman neden Feyyaz TUNCEL, yeniden Denetleme Kurulu Başkanlık koltuğunda oturması gerektiğini sorusuna cevap bulamıyorum!

 VEFA ve YALÇIN KARADENİZ

Yarın MAHKEME KARARINI uygulamamakta direnen Beşiktaş yönetimine, Kongre üyelerimizin gerekli cevabı vereceğine inandığım bir oylama daha yapılacak. Mahkeme (DİSİPLİN KURULUNCA VERİLEN KINAMA CEZASINI) 1. Madde olarak oyla demesine rağmen, gündemin (SON) 9. Madde olarak gündeme alınması eski tas ve eski hamam zihniyetinin geçerli olduğunun işareti.

Üstelik burada Mahkeme kararının içeriğini değiştirilmekte. Karar ‘Karadeniz’e ceza verilip verilmeyeceğine üyeler karar versin’ derken Ali-Cengiz zihniyetindekiler ‘Kararın Disiplin Kuruluna tekrar gözden geçirilmesi için Sevkine’ kurnazlığına kaçıyor. Birçok üyenin salonda olmayacağı ve hatırlarının geçtiği üyelerle, diledikleri kararı çıkarma Tiyatrosu yine-yeniden perdeleniyor.

Yalçın KARADENİZ konusunda, yapılması gereken gayet açık. Sabah saatlerinde salonda hazır olacak olan ‘Mahkeme Kararı Aynen Uygulansın’ içerikli önergeye, Kongre üyelerinin imza vermesi bu kirli oyunu bozmak için yeterli olacak.

Anayasamızda, Mahkeme kararlarına uyma zorunluğu vardır. Aksine yapılan tüm eylemler, suçtur!!!

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki