NEDİR BU SN. KILIÇDAROĞLU

Makale yayınlanma tarihi:25 Mart 2015, Çarşamba - 11:30
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Chp lideri Kemal KILIÇDAROĞLU malumunuz, belgeler ile konuşmayı çok sever. Bir Beşiktaş aşığı olarak semtimize atanan 2 Belediye Başkanının da, beklenenlerin çok altında ve ne partisine, nede insanımızın hak ettiği kişiler olmadığını defalarca yazı ve haberlerimizde vurguladık. Açıkçası Hem Sn. Deniz BAYKAL’a, hemde mevcut Ana Muhalefet liderine, bu yüzden her daim kırgınlığım var. Ömrüm Billah da olacak!
 

Bizde ekip olarak bu kez belge ile Sn. KILIÇDAROĞLU’na birkaç sual edip, Belediyelerinde yaşananlara belki de dikkat çekebileceğimizi umut ettik. 

İşte söz konusu belge:


    


Haklı olarak 2013 senesinde, Mustafa SARIGÜL yönetiminde olan Şişli Belediyesi’nden bir kişinin hesabına düzenli olarak yatan paranın Kemal KILIÇDAROĞLU ile ne alakası var diye sorabilirsiniz!   

Av. Müslim ERİŞ kimdir? 

Öncelikle ERİŞ’in, eski Chp Beşiktaş ilçe Başkanı olduğunu belirtelim. 2012 senesinde İstanbul Disiplin Kurulu yönetim kuruluna seçildi ve halen bu görevini devam ettirmekte. 

Biraz daha konuyu açmak gerekirse, Cumhuriyet Halk Partisi’nde her hangi bir vukuat olduğu zaman kişilerin ifadesini alan, soruşturan ve hatta karar veren kişi olarakta tanımlayabiliriz. 

Şimdi biraz hafızalarınızı tazeleyelim. Ulusal basın ve Tv’lerde, Mustafa SARIGÜL’ün oğlu Emir SARIGÜL’ün Şişli Belediye Başkanı Hayri İNÖNÜ’ye ağıza alınmayacak cümleler sarf ettiğini sanırım anımsarsınız. İşte tam bu sebepten dolayı, İstanbul İl Yönetim Kurulunun,  14-02-2015 tarih ve 399 sayılı toplantısında Emir Sarıgül’ün tedbirli olarak kesin ihraç istemi ile İl Disiplin Kuruluna sevk edilmiştir! 

Gelelim Sn. KILIÇDAROĞLU’na yönelteceğimiz suallere. 

•    Sizin Belediyeniz olan Şişli’den, sizin Disiplin Kurulu üyenizin hesabına yatan paraların ardından Babası yaşında ve yine sizin yeni Belediye Başkanınıza edilen hakaretlerde, Adaletin gerçekten tecelli edeceğine inanıyor musunuz?

•    Emir SARIGÜL’ün dosyası, şu an halen neden bir kenarda bekletilmekte?  Mustafa SARIGÜL’ün oğlu olduğu için mi?  Av. Müslim ERİŞ ’in, eski dostluklarına bir ufak ahde vefası olabilir mi? 

•    Sn. KILIÇDAROĞLU. Son sorum gerçekten samimi ve bilmek istediğimden dolayı. Mustafa SARIGÜL’e olan özel alakanızın sebebi nedir? Hayır, ben kendisine Beşiktaş semtine sizinde malumunuz olduğu üzere, atadığı Belediye Başkanı’nından dolayı ön yargılıyım. Kabul! Bir alaka gösterseniz de, özellikle Beşiktaş semtinde Milletvekili olmak için neler yaptığını takip etseniz! Eğer seçim öncesi  ‘’ Çok yoğunum, edemem ’’ derseniz, benim size ve tüm dostlara sözüm olsun, en geç hafta sonuna kadar tüm detay ve kişilerin isimleri ile ben yine bu satırlardan yazacağım.

Son olarak bu yazıyı ve belgeyi,  her hangi bir siyasi maksat yâda ön yargıdan dolayı yazmadığımın altını çizmek isterim. Kendisini ait olan belge elime geçtiğinde, Av. Müslim ERİŞ’i aradım. Şahsıma cevaben, ‘'O Dönemde Şişli Belediyesine, Hukuki danışmanlık yaptığını’’ beyan etti.  Keza öyle olsa bile Chp Disiplin Kurulu üyesinin, Chp’li bir Belediye’ye ‘Hukuk Danışmanlığı’’ yapmasının, etik ne kadar etik olduğunu yukarıda belirttiğim örneği de düşünerek sizler kararınızı verin.  

Ben naçizane, konunun birinci muhatabı KILIÇDAROĞLU’na sormak istedim. Sn. Başkan; Sizce Nedir Bu?

Hakedene Saygılarımla

Hakan ÖNCÜL.

 
 
 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki