SKANDAL ÖTESİ

Makale yayınlanma tarihi:07 Şubat 2017, Salı - 09:47

Türkiye’de futbol oynayan takım var ama iyi futbol oynayan tek takım var; Beşiktaş.

Haftalardır bu takımı nasıl durdurulurun hesabı kitabı yapıldı.

Geçen hafta FB ligin dibinden kurtulmak isteyen Kayseri spordan 4 yemiş ,Beşiktaş da ligin iyi takımlarından Konyaspor’a 5 gol atmıştı.

Doğaldır ki kupa maçının favorisi Beşiktaştı.Nitekim 40 bin taraftarı önünde Beşiktaş ilk yarıda Fenerbahçe’ye top göstermedi.

Beşiktaş karşısında acizleri oynayan Fener takımı , daha önce düşünülmüş olduğu her halinden belli olan tahrik,kışkırtma ve futbol oyun dışı kurallarını devreye soktu .

Anlaşılan o ki Advocaat baş tahrikçi olarak vatandaşı RVP’yi görevlendirmişti.

Geldiği günden bu yana takımına üç kuruşluk katkı yapmayan RVP ,Vodafone Arena’da oynadığı futbolla değil ama tahrik ve provakasyonla takımını çok büyük bir acziyet ve hezimetten kurtararak takımını ipten almıştır. Böylece FB hak ettiği !! bir galibiyet almıştır.

Türkiye’de futbolu takip edenler futbolda saha dışı faktörlerin sonuçlar üzerinde ne denli etkin olduğunu biliyordu lakin provokasyon ve tahrikle maç kazanılması futbol sahalarında bir yenilik olarak sunuldu.

Enteresan olan şu ki, bu pişkinlik ve pislik herkesin gözü önünde olmasına rağmen kimse görmesi gerekenleri görmedi.

Beşiktaş ancak bu şekilde durdurulabilirdi ve şimdilik bunda kısmen başarılı da olundu.

Bu aşamadan sonra ligde kalan maçlar için acilen önlem alınmazsa aynı yöntemlerin devrede olacağına dair hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Beşiktaş sadece bir maç kaybetmedi, bu maç duygusal olarak da yaraladı Beşiktaş’ı.

Ezeli rakibinle oynadığın çok önemli bir maçı kaybettikten sonra ‘süt kupası’ diyerek durumu basitleştirmeye çalışmak söyleyeni basitleştirir

…………

Bu gece şunu da gördük ki, Oguzhan takım kaptanlığı yapacak hüviyete de önemli bir maçı tek başına çevirecek bir yetkinliğe de haiz değil ,bu şekilde olabileceği de şüpheli.

Hakeza Cenk de acilen kendi durumunu gözden geçirmeli . Çünkü bu tür önemli maçlar önemli ve özverili katkılar gerektirir. Önemli oyuncularla kazanılır.

Son olarak Beşiktaş efendi olsa da bu tür namussuzluklarla da mücadele edebilmeli .Aksi halde taraftarın öfkesi her geçen gün büyüyerek çoğalacaktır, Beşiktaş taraftarının öfkesi diğer takım taraftarlarına benzemez.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki