TEVFİK YAMANTÜRK'DEN 'SKANDAL MEKTUP'

Makale yayınlanma tarihi:21 Temmuz 2017, Cuma - 13:18
hakanoncul1903 @ hotmail.com

2013 yılı BJK Tüzük tadil kongresinde, Divan üyesi Atıf KEÇECİ ‘3 Kez üst üste toplantılara katılmayan Divan Kurulu üyeliğinden atılır’ maddesinin oylanması için bir önerge verir. Önerge salonda kalan son 40-50 kişinin el kaldırması ile OY ÇOKLUĞU kararı verilerek Kongreden geçer. Mazeret bildirmeden 3 kez Divan Kurulu toplantılarına katılmayan 300 üye, BJK Divan Kurulu üyeliğinden atılır. (Madde 39-f)

İşte Beşiktaş eski Başkanlarının, Rahmi KOÇ’ların vb. daha birçok değerli ismin BJK’dan uzaklaşmalarına ve en önemlisi Siyah-Beyaz sevdalarına kırılmalarının tüm hikayesi bu! 

Bu olay her nasılsa BJK Yönetim Kurulu ve yeni Divan Kurulu borazancıları ve şakşakçıları tarafından, Yalçın KARADENİZ’e mal edilmeye çalışıldı. İşin dos doğrusu ise, dönemin başkanı KARADENİZ; ‘Yapmayın ağalar, etmeyin beyler’ çığlık ve endişelerini duyurmaya çalışıyordu. Nafile çabalar netice vermeyince, (maalesef) 300 üyenin atılmasının yolunu açan karar yeni BJK tüzüğüne konuverdi.  

Skandal Mektup! 

Daha önce defalarca yazdım ve yazmaya da, devam edeceğim. BJK’da, Divan Başkanı ve yönetim kurulu varmı-yokmu belli değil! Açıkçası bu durum, tamda Fikret Orman’ın arayıp ta bulamadığı cinsten!

Bu konuları ilerleyen dönemlerde tekrar yazar bilgilerinize arz ederim ancak, günün Skandal menüsünde; Taşıma akıl ile 300 üyeye gönderilen ve anında BJK Yönetiminin acil kodu ile uyardığı ‘Hukuksuz, Kanunsuz, Tüzüğe, Akla-Fikre ziyan mektup yer alıyor.

İşte O ‘Skandal Mektup’

Dikkat ederseniz yazının bir bölümünde ve özellikle parantez içerisine alınarak ‘Tüzüğe ve usule uygun şekilde, gerekli bildirimler ve incelemeler yapılmadan!’ ibaresi kullanılmış. Yani Türkçesi; Biz yapmadık, onlar yaptı. ‘Yönetim Kuruluda öyle düşünüyor’ Biz iyiyiz, bizden evvelkiler kötü denmeye çalışılıyor ve bu yönde algı oluşturuluyor. 

‘Skandal Mektubun’ son bölümü ise, rezaletin son perdesi! 

Diyor ki Hukuk saymaz, Tüzük bilmez, Tevfik YAMANTÜRK ‘Bu çerçevede siz üyeliği silinmiş olan arkadaşlarımızın Divan üyelikleriniz yeniden geçerlilik kazanmıştır. Sizleri 29 Temmuz 2017 günü yapılacak Olağan Divan Kurulu toplantısında aramızda görmekten mutluluk duyacağız.’

Bende Hukuk konusunda onlarca Avukattan akıl alan ve BJK Tüzüğünü iyi bildiğini düşünen bir Beşiktaşlı olarak diyorum ki; Hadi yapabiliyorsanız, yapın…

 29 Temmuz 2017 tarihinde olağan Divan Divan Kurulu toplantısını yapında görelim. 
• Tüzük değişikliğine gitmeden 300 üyeyi (Hukuk ve BJK Tüzüğüne rağmen) geri alında görelim! 

YAPAMAZSINIZ!

Ne söz konusu tarihte Divan Kurulu toplantısını yapabilir, nede 300 üyeyi tüzük değişikliği olmadan iade-i itibar yapabilirsiniz. Zaten bu saçma sapan ‘Skandal Mektubun’ ardından BJK Yönetim kurulu anında size gerekli uyarıları yapıp, konuya müdahale ettiler! 

YAPAMAZSINIZ!

Mesele ‘Skandal bir mektup’ ve 2 satır yazı değildir. Sorun; Yıllarını Beşiktaş'a adayan 300 insanın, kalplerinin kırılması ve gücenmeleridir. Koltuktan değil, bu konuya yürekten bakmayı siz ve çevreniz düşünemiyor bile!  

YAPAMAZSINIZ!

Nasıl Divan Kurulu Başkanı olduğunuz, tüm camianın malumu! Hak var, Hukuk var. Kanun var, Nizam var. Hepsinde de öte, yukarıda Allah var. Bu kadar sessiz kalarak, bir gün BJK Başkanı olurum diye geldiğiniz gibi gitmekten kurtulamazsınız…

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki