UMUT GÜNER'E NET SORUYORUM İSTİHBARATÇILIK OYNAMIYORUM (3)

Makale yayınlanma tarihi:20 Aralık 2016, Salı - 08:38
hakanoncul1903 @ hotmail.com

‘Umut Güner’e Net Soruyorum İstihbaratçılık Oynamıyorum’ yazımın 3. Bölümüne, bir hatırlatma yaparak başlamak istiyorum. Ele aldığım bazı meseleler dava konusu olduğu için, etki etmemek adına yazmam gerektiği kadar yazabiliyorum! Bu nedenle hepinizin anlayışına sığınarak, devam edelim…

Kurullar ile Umut Güner Arasında Ne Bağlantı Var?

Son yazımda, aynen şu ifadeleri kullanmıştım; ‘Ben Aboubakar transferi, Stat maliyet-ihaleye verilen şirket ve kişiler, Emniyet ile taraftar-kongre üyeleri hatta yöneticiler MESELESİ!, yüzlerce-binlerce kişiyi kongre üyesi yaptığı iddiası, kendisinin BJK’ya üye olurken verip vermediği muallakta olan LİSANS sorunsalı gibi, birkaç küçük soru işareti dışında Şikayetçi Değilim!’

Şimdi de soruları dilerseniz, tek tek ve hangi kurulun (İSTERSE) ne (BEŞİKTAŞ’ın MENFAATLERİ ADINA) yapabileceğini ayırarak soralım!

STAT ve ABOUBAKAR – DİVAN KURULU: Bildiğiniz üzere Umut GÜNER, bir evvelki yönetimde stattan sorumlu yönetim kurulu üyesiydi. Halen BEŞİKTAŞ taraftar ve kongre üyeleri arasında statta, başta maliyet olmak üzere netleşmeyen birçok soru işaretleri var! Daha sonra Sn.GÜNER, futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi oldu ve Aboubakar, Gökhan Gönül ve Adriano transferlerine imza attı. Aboubakar meselesini ön planda tutarak stat ve transferler için Divan Kurulu, BJK tüzüğünde ki yetkisini kullanıp AYRI AYRI komisyonlar kursa da aydınlansak! 

UMUT GÜNER KONGRE ÜYESİ YAPTI MI? – DENETLEME ve SİCİL KURULU

Beşiktaş’ta Yönetim Kurulu üyelerinin kendilerine yakın kişileri üye yapmaları, uzun zamandır süre gelen maalesef çok kötü bir gelenektir. Bu camia Yıldırım DEMİRÖREN, İsmail ÜNAL ve türevlerinin yaptığı toplu üyeliklerden çok çekti. Hadi bana Fikret ORMAN ve yönetiminin, son 4 yılda toplu üyelikler yapmadığını birileri iddia etsin. Bende hemen, belgelerle cevap veririm! İçerinin, içerisinin de, içerisinden den aldığım duyumlara göre Sayın Umut GÜNER’inde, toplu üyelikler yaptığı. Hatta bu üyeliklerinin ücretlerini, çok çok ama pek çok ünlü bir inşaat firmasının üstlendiği yönünde. Şimdi birçok kişi, bunun çok önemli bir iddia olduğunu ve belge gerektirdiğini düşünebilir. Evet, belge var! Hem yönetim kurulunda hemde diğer kurullarda, eski bir BJK personelinin kendilerine ve resmi makamlara sunduğu bir belge bu. En kısa zamanda bu belgeyi ‘’İHBAR’’ başlığı altında yayınlayacağım. Ebetteki yönetimin bu konuda adım atıp atmayacağını görmek için, zamana ihtiyaçları var! 

UMUT GÜNER’in KONGRE ÜYELİĞİNİN ARAŞTIRILMASI – DİSİPLİN KURULU: Görevini yapmak isteyene en kolay mesele, Disiplin Kurulunun. 

Sorularım çok basit;

1-) Sayın Umut GÜNER, hangi tarihte BJK Kongre üyesi olmuştur?
2-) Kongre üyesi olurken herhangi bir Federasyondan, herhangi bir belge içeriye arz etmiş midir? 
3-) Bu belgenin verilme amacı nedir? 
4-) Bu Belge yetkin kişiler tarafından mı hazırlanmıştır? BJK’nın içerisinde alan, dosyaya koyan, imzalayan kimlerdir?

Aslında bu yazı dizisini 3 bölüm halinde tasarlamıştım. Ancak her yazıdan sonra çok daha fazla bilgi ve belge tarafıma ulaştığından, biraz sarktı kusura kalmayın. Ancak artık final bölümüne geldik ve son bölüm, sanırım en çarpıcı kısım olacak! 3.Bölüme gelene kadar, sorulan sorulara hiçbir cevap ve açıklama gelmediğini belirtmek isterim.

Benim yönelttiğim soru ve iddialar, aslında BJK’da yönetici ve yönetime yakın kişilerin sıkça dillendirip asla basına yansıt(A)madığı konular. Ama bende dinletilen, araştırılan kişi olarak bu soruları Umut GÜNER’e yöneltmek konusunda en az o konuş(A)mayanlar kadar hak sahibiyim.

İşte Umut GÜNER final bölümü, bu yüzden en sıkı bölüm olacak!

Hak edene Saygılarımla 
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki