UMUT GÜNER'E NET SORUYORUM İSTİHBARATÇILIK OYNAMIYORUM (FİNAL)

Makale yayınlanma tarihi:09 Ocak 2017, Pazartesi - 12:33
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Final bölümünde öncelikle BJK eski Stattan sorumlu, yeni Futbol Şubesi sorumlusu Umut GÜNER’e dair yazdıklarımızın tamamını gözden geçirebilmeniz adına, diğer 3 yazıyı sizlerle yeniden paylaşmak isterim.

 UMUT GÜNER'E NET SORUYORUM İSTİHBARATÇILIK OYNAMIYORUM

http://www.duydukmu.com/makale/umut-gunere-net-soruyorum-istihbaratcilik-oynamiyorum_m117.html

UMUT GÜNER'E NET SORUYORUM İSTİHBARATÇILIK OYNAMIYORUM (2)

http://www.duydukmu.com/makale/umut-gunere-net-soruyorum-istihbaratcilik-oynamiyorum-2_m118.html

UMUT GÜNER'E NET SORUYORUM İSTİHBARATÇILIK OYNAMIYORUM (3)

http://www.duydukmu.com/makale/umut-gunere-net-soruyorum-istihbaratcilik-oynamiyorum-3_m119.html

Özellikle belirtmek istediğim konu, belki bu yazı dizisini bitiriyorum ancak Sayın GÜNER ile ilgili yazacaklarım ve sorularım devam edecek. Belki Umut Bey şimdiye kadar lütfedip, hiçbir soruma cevap vermemiş olabilir. Ancak emin olun, vakt-i zamanı geldiğinde (bana değil Beşiktaş kamuoyuna) gerekli izahatı yapacak ve hepimizi aydınlatacaktır! 

4 yılı aşkın süredir görevde olan Umut GÜNER’i çok başarılı bulup yalnızca röportaj yapan, eleştirisel tek bir satır yaz(!)mayan gazeteci dostlarıma da selam olsun! 

Kısa bir özet geçebilmek adına, suallerimizin yeniden üstünden bir geçelim.

BEŞİKTAŞ Arena; 

* Daha önceki görevinizde stattan sorumluydunuz. Sizde, Başkan Fikret ORMAN’ın da söylediği gibi “Stat değil, saray yaptık” fikrinde misiniz? 600 MİLYON TL’lik maliyeti makul buluyor musunuz? 

* çok ‘ZEKİ’ olduğuna emin olduğunuz herhangi bir tanıdığınıza, Stat yapım aşamasında iş aktardınız mı? Bu beyefendi, daha önce hangi meslek ile iştigal ediyordu? Ahbaplık nereden geliyor?

Futbol Şubesi;

* Futbol şubesinin başına geçer geçmez daha önce bedelsiz olarak kiralanan Mario Gomez’in aksine, Vincent Aboubakar’ı (1 senelik kiralık) maliyetinin nasıl 20 MİLYON TL’yi bulduğunu açıklar mısınız? Eğer çok şey istemiyorsam, menajer ücretini de paylaşırsanız müteşekkir olurum. 

Sizin transfer ettiğiniz Gökhan Gönül, Adriano, Caner Erkin vs. birçok oyuncu ile imza törenini kare kare resmederken, bonservis bedeli 17 MİLYON TL’yi bulan Matej Mitrovic transferinde neden fotoğraf karesine girmediniz? Birde hatırlatma yapmamız gerekirse, bu oyuncunun imza töreninde BJK tarihinde eşine az rastlanan bir olay oldu. Tek bir yönetici dahi basın ile paylaşılan fotoğraflara girmedi, yâda girmek istemedi! 

Kongre üyeliği; (Buradaki soruları gerekirse, 1903 kez daha soracağımı taahhüt ederim!)

* Sayın GÜNER, hangi tarihte BJK Kongre üyesi oldunuz?

* Kongre üyesi olurken herhangi bir Federasyondan, herhangi bir belge BJK’ya verdiniz mi? 

Bu belgenin verilme amacı nedir? 

* Bu Belge yetkin kişiler tarafından mı hazırlanmıştır? BJK’nın içerisinde alan, dosyaya koyan, imzalayan kimlerdir?

* Görev süreniz boyunca, çevrenizde olan-olmayan kişilerden BJK Kongre üyesi yaptınız mı? Yaptıysanız, kaç kişiyi üye yaptınız? Üyelik ücretlerini siz mi? Bir başka kişi yâda, şirket mi ödedi? Tabi en önemlisi de, ne maksatla? 

Son söz ve suallerimde, BJK Denetleme Kurulu (onlar kendilerini biliyor) üyelerine; 

* Geçtiğimiz aylarda araştırmaya başladığınız, Beşiktaş’ın son 2-3 yıldır yapılan kongre üyelikleri konusu ne oldu? Eğer mümkünse, bizle yâda BJK kongre üyeleri ve kamuoyu ile paylaşabilir misiniz? 

Sizlerden İLK ÖNCE ben, bilgi belge paylaşmak adına randevu talep etmeme rağmen aylarca bir telefon dahi açma nezaketinde neden bulunmadınız? Yumurta kapınızı çaldığı andan itibaren, eğer beni telefonla aradığınız da birçok kişinin olduğu bir mekân yerine samimi bir şekilde irtibata geçseydiniz, yine de elimde olan tüm belgeleri sizlerle paylaşacaktım. Şimdi ise İnternet sitemizi biraz daha yakından takip etmek zorunda kalacaksınız! Çünkü hem sizle alakalı, hem kongre üyeliği sorunlu kişi ve kişiler hakkındaki belgeleri buradan yayınlayacağım. Yayınlandıktan sonra, dilediğiniz kadar kopyalayıp raporlarınızda kullanabilirsiniz. 

Sevgili dostlar; Bu yazı ve sorularımın samimi olduğunu anlatabilmek adına sonuç bölümünde aydınlanmanız açısından, birkaç konuyu sizlerle paylaşmak isterim. 

Ömrü hayatımda Umut GÜNER’i görmedim, tanımadım. Dolayısı ile yan yana gelmediğim birisi ile Beşiktaş’dan gayri, kişisel bir olayımın olması söz konusu dahi olamaz. Tüm yazılarımda Umut GÜNER’in yakınlarına, etrafına bakmasını da, tavsiye ettim. Neticede bize belge ve bilgileri Noel baba değil, birileri getiriyor veya ulaştırıyor. Daha öncede belirttim. Umut GÜNER bana göndereceği herhangi bir tekzip, yâda yazıyı noktasına virgülüne dokunmadan yayınlamazsam namerdim. 

Yüzlerce kişiyi Kongre üyesi yaptı iddiaları, ‘’nüfuslu kişileri kullanıp istihbaratçılık oynuyor’’ söylemi, stat, Aboubakar, transferler, BJK Kongre üyeliğindeki iddialar vs. cevaplanmadan asla bitmeyecek ve bir SORUn yumağı şeklinde devam edecek. Ben kendisinin arzu ettiği bir mecrada, canlı yayına çıkmaya da hazırım. Neticede her fırsatta belgeleri de buradan yayınlayacağımı arz ettim. Kendi adıma, nerede yayınlandığının hiçbir önemi yok. HODRİ MEYDAN! 

Gerçeklerin (biraz zaman alsada) ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır. Bizde gerçeklerin daha çabuk ortaya dökülmesi adına kişiler, bilgiler ve belgeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Neticede son karar Beşiktaşlıların. Zaten bu kadar çapa, araştırma, mücadele, ısrar bir tek doğru adına.

BEŞİKTAŞ, BEŞİKTAŞLILARINDIR…

Hakedene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

ömer yeşilyurt
30 Ağustos 2017, Çarşamba, 13:49
teşekkür ederim az bile yazmışsın büyük bir çıkar ilişkisi var ormanla güner arasında yönetim kurulunda çok büyük rahatsızlık var şimdilik bal dudak ağabeyim çok sevdiğim ayakları ile gidiyor yarın pislikleri ortaya çıkar orman güner bulut AŞ.
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki