VODAFONE ARENA’NIN YOLSUZLUK RAPORU

Makale yayınlanma tarihi:23 Ocak 2015, Cuma - 12:59
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Eski yöneticilerden Emir Tamer, Mali Kongre Kongresindeki konuşmasında Başkan ve yönetime sormuştu. ‘’Neden biz İnşaat AŞ’nin hesaplarını göremiyor, denetleyemiyoruz? Fikret Orman’ın cevabı ise en azından bana, çok enteresan gelmişti.  ‘’Bizde haram olmaz Sevgili Emir. Sen kulübe bir ara gel, ben sana anlatırım’’ 

Kendi sitemde ve tüm basında ‘’Ama Stat yapıyoruz’’ diye başlayan, binlerce haber örneği verebilirim. Bakın bende nacizane soruyorum. Yapıyoruz ama nasıl yapıyoruz? Açıkçası Sayın Başkan’ın Vodafone Arena Stadının özel projesi olmasından çok yoruldum!

Böyle bir rapor var mı?
Beşiktaş Divan ve Kongre üyesi Kadir Kılıç Divan Kurulu toplatışında ki konuşmasında, ‘’Stat ile alakalı bazı negatif duyumlar alıyorum. Bunları da yönetim ile paylaşacağım’’ demişti. Bu konuşma benim merakımı cezbetti ve olayı derinlemesine araştırmak istedim. Ortaya çıkan hikâye sanırım sizlerin de, ilgisini çekecektir. 

Kim bu S.A. ?
İnşaat A.Ş. Profesyonel çalışanlarından S.A. Yönetim kuruluna bir rapor hazırlar. Bu rapora göre İnşaat A.Ş. Genel müdürü İhsan Coşkun’un ihaleleri ve şartnameleri kendi bildiği gibi yapmaktadır. Bu şartnameler asla denetlenmemekte ve özel kaideler ekleyerek, ‘’Kendi belirlediği kişilere’’ yönlendirme yapmaktadır!

Şimdi çok fazla uzatmadan, sorularımı sizlerin huzurunda soruyor ve cevap bekliyorum.
-    S.A. isimli çalışan (Kayıt evraktan geçirerek) sizlere böyle bir yolsuzluk raporu sunmuş mudur?
-    B.J.K. İnşaat A.Ş. Genel müdürü İhsan COŞKUN şu anda görev demidir? Yoksa daha önceden de alıştığımız gibi, yalnızca görev yerimi değiştirilmiştir?  
-    İhaleyi verdiğiniz Mekanik firması, kaç senesinde kurulmuş ve sermayesi ne kadardır?
-    Çalışan L.A. ile İz Makine arasındaki, akrabalık derecesi nedir? Hafriyat ve ucu siyasete kadar giden bir bağ var mıdır?

Aslında bu sorular daha başlangıç. Kimseyi kandırmanın bir alemi yok. Yaklaşık 1 aydır araştırma yapıyorum. Bu hikâyenin ucu, eski Bakanlardan Mehmet Ali Yılmaz’ a ve Bursa’da bir şirkete kadar uzanıyor. Belki cevap verecek, belki de her zaman susma hakkını kullanacaksınız! 

Ancak dava ve tehditlerle susturmaya çalıştığınız bendeniz,  her kezler şahit olsun ki son nefesime kadar doğruları yazmaya devam edeceğim.
Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki